Alfa Romeo GT 1600 1974 – SPRZEDANA

Przepis na Alfę Romeo GT Junior był wyjątkowo prosty i skuteczny. Niewielka masa, relatywnie dynamiczny silnik i wyjątkowo atrakcyjna stylizacja nadwozia przy zachowaniu rozsądnej ceny sprawiły, że samochód zdobył sporą popularność i miejsce wśród najbardziej cenionych projektów włoskiej marki. Historia modelu o nazwie GT rozpoczęła się w 1965 roku, ale sama odmiana “Junior” była oparta na modelu Giulia Sprint GT, który zadebiutował dwa lata wcześniej. Oba auta były dwudrzwiowymi, czteroosobowymi coupe, których kształty zaprojektował Giorgietto Giugiaro dla studia Bertone.


Link: https://www.ardorauctions.pl/02-alfa-romeo-gt-1600/

Licytacja odbędzie się w sobotę 17 marca o godzinie 17:00.
DESA Unicum
ul. Piękna 1A
00-477 Warszawa

Alfa Romeo GT 1600 1974

Zgrabne coupe z włoskim rodowodem
Samochód przygotowany do jazdy
Atrakcyjna stylizacja nadwozia

Numer nadwozia: AR2203151

cena wywoławcza: 45 000 zł (estymacja: 70 000 – 90 000)
cena wylicytowana: 65 000 zł

Dane techniczne:
silnik: 1.3l, R4
moc: 90 koni mechanicznych
inne dane: skrzynia biegów manualna, napęd na koła tylne
stan prawny: sprowadzony, opłacony
dostępne dokumenty: niemiecki brief wraz z tłumaczeniem, potwierdzenie zwolnienia z akcyzy, umowa zakupu od poprzedniego właściciela

Pojazd oferowany podczas marcowej aukcji zostało wyprodukowany w 1974 roku. Od roku 1990 znajdował się w rękach prywatnego kolekcjonera w Hamburgu. Następnie samochód został kupiony przez polskiego entuzjastę włoskiej motoryzacji w celu przeprowadzenia renowacji. Proces trwał jednak dość długo i przerósł założenia ówczesnego właściciela. Po kilku latach zdecydował się on sprzedać pojazd w roku 2017. Zaczynając od strony wizualnej trzeba przyznać, że powłoka lakiernicza jest w stanie przeciętnym, jednak nie wymaga jeszcze ponownego malowania. Karoserię zdobią stylizowane naklejki, które przywodzą na myśl rajdowe sukcesy Alfy Romeo z lat 60. i 70. Wnętrze samochodu zachowało się w dużej mierze w oryginalnym stanie, jedyną ingerencją są głośniki zamontowane w drzwiach i tylnej półce. Wszystkie mechanizmy są sprawne i kompletne. Pod maską znajduje się nieoryginalny silnik o pojemności 1.3-litra pochodzący jednak z epoki, najprawdopodobniej z Alfy Romeo Spider. Obecny właściciel zdecydował się dopracować niektóre aspekty pojazdu. Auto przeszło głęboki przegląd oraz serwis eksploatacyjny w renomowanym podwarszawskim warsztacie, który specjalizuje się wyłącznie w autach klasycznych. Model GT Junior to pojazd, który wzbudza wyłącznie pozytywne emocje. Jego lekkość i elegancja są do dziś wzorem do naśladowania. Doceniony przez najbardziej doświadczonych kolekcjonerów motoryzacji klasycznej, w ciągu kilku ostatnich lat stał się coraz trudniejszy do kupienia. Wiele z egzemplarzy dostępnych na rynku wymaga kompleksowego remontu, dlatego oferta Ardor Auctions jest rzadką okazją do pozyskania tego wyjątkowego coupe w dobrym stanie i rozsądnej cenie.

Najciekawsze samochody klasyczne, youngtimery i przyszłe klasyki na sprzedaż.