Ardor Auctions

Dom Aukcyjny Ardor – Jedyny w Polsce dom aukcyjny motoryzacji klasycznej i zabytkowej. Samochody zabytkowe to coś zdecydowanie więcej, niż maszyny, które mają nas przewieźć z punktu A do B. To styl życia. To coś, co pozwala poczuć nam się kimś wyjątkowym. To właśnie dla odczuwania takich emocji powstał Dom Aukcyjny Ardor Auctions. http://ardorauctions.pl/

Volvo 1800S 1964 – Warszawa

Nowoczesne i bardzo udane nadwozie zaprojektował Pelle Petterson, pracujący wówczas w turyńskim studiu kierowanym przez Pietra Fruę. Włoski styl jest zresztą łatwo wyczuwalny w efektownych liniach szwedzkiego coupé. Seria druga, znana jako 1800S, trafiała na rynek od 1963 roku. Litera „S” oznacza Szwecję, ponieważ montaż przeniesiono do zakładów w Göteborgu. Czerwone Volvo 1800S to kolejny egzemplarz tego wyjątkowego samochodu, który trafia na aukcję Ardor Auctions. Samochód został rozebrany do ostatniej śrubki oraz naprawiony blacharsko. Podczas odbudowy właściciel zdecydował się zostawić pewne ślady patyny, świadczące o historii samochodu, które dodają dojrzałego charakteru temu pięknemu szwedzkiemu coupé. W 2009 roku Volvo powróciło na drogi. Odrestaurowane Volvo 1800S to obecnie dość rzadka oferta zarówno na rynku polskim, jak i europejskim. Model ten jest niezwykle ceniony przez kolekcjonerów na całym świecie oraz zawsze wzbudza zachwyt na ulicach. Cena wywoławcza: 120 000 zł
Czytaj dalej

Morris Mini 850 1966 – Warszawa

Mini już od samego początku produkcji zyskało miano ikony motoryzacji. To małe auto pomagało Brytyjczykom w sprawnym przeciskaniu się przez ciasne drogi zatłoczonego Londynu. Dyskretny urok filigranowej konstrukcji niesłychanie cieszył oko. W prestiżowym międzynarodowym konkursie na „Samochód XX wieku” zajął 2. miejsce, ustępując jedynie Fordowi T. Morris Mini 850 oferowany podczas aukcji 30 września został wyprodukowany w roku 1966. Pojazd przez ostatnich kilkanaście lat znajdował się w rękach jednego właściciela w Polsce. Nowy nabywca wykonał wiele prac blacharskich oraz lakierniczych. Nadwozie zostało również odpowiednio zabezpieczone antykorozyjnie. Samochód jest technicznie sprawny, naprawiono lub zregenerowano niektóre elementy osprzętu silnika jak alternator czy rozrusznik oraz wymieniono wszystkie płyny eksploatacyjne. Wnętrze zostało odnowione oraz odświeżone, jednak nie pochodzi z okresu produkcji auta, w trakcie wymiany użyto części z nowszych wersji. Mini wystawione na jesiennej licytacji Ardor Auctions może być rozsądnym wyborem dla osób poszukujących klasyka do codziennego użytku w mieście lub świetną bazą do dalszej renowacji i stworzenia oryginalnego pojazdu z lat 60-tych. Cena wywoławcza: 17 000 zł.
Czytaj dalej

Mercedes 280 SLC C107 1977 – Warszawa

Coupé spod znaku C107 to bardzo ciekawa alternatywa dla klasycznego roadstera Mercedesa. Komfortowo pomieści w kabinie aż czwórkę pasażerów i posiada ciekawe akcenty stylistyczne, na przykład w postaci specyficznych „skrzeli” przy bocznej szybie. Mercedes 280 SLC oferowany przez Ardor Auctions ma dość ciekawą historię. Samochód został sprowadzony do Polski już w latach 90. i przez kilkanaście lat znajdował się w rękach jednego właściciela. Mercedes był użytkowany sporadycznie. Mimo wszystko samochód przechodził regularne serwisy i przeglądy, dlatego też obecnie nie wymaga ingerencji mechaników ani wkładu finansowego. Samochód jest zachowany w oryginalnym stanie, nigdy nie był przedmiotem renowacji. Niektóre elementy zostały uważnie wyczyszczone oraz odświeżone, a tapicerka wewnątrz profesjonalnie zakonserwowana. Jedyne modyfikacje to drewniana kierownica Nardi oraz niezwykle efektowne felgi typu Penta, które nadają autu bardziej rasowego charakteru. Cena wywoławcza: 42 000 zł.
Czytaj dalej

Ford Mustang 1965 – Warszawa

Ford Mustang to absolutna ikona amerykańskiej motoryzacji. Legenda Mustanga łączy ze sobą efektowną stylistykę nadwozia, potężne silniki oraz poczucie wolności, którą symbolizuje sama nazwa samochodu. Ford oferowany przez Ardor Auctions to idealny samochód nie tylko dla miłośnika amerykańskiej motoryzacji, lecz również dla osoby poszukującej pierwszego klasyka. Automatyczna skrzynia biegów, wspomaganie kierownicy i klimatyzacja to udogodnienia, których próżno szukać w wielu pojazdach z tamtych lat. Mimo, że wyprodukowano aż 501 956 tysięcy egzemplarzy Mustangów coupé standard, ich wartość, szczególnie tych z „widlastą ósemką”, stale rośnie. Cena wywoławcza: 60 000 zł.
Czytaj dalej

Fiat 500 1965 – Warszawa

Fiat 500 nie tyle zmotoryzował powojenną Italię, co stał się wręcz symbolem włoskiego stylu życia, designu i jednym z bardziej lubianych samochodów wszech czasów. Pięćsetka miała zaledwie 2,97 metra długości. Była zgrabna, praktyczna i miała rozwijany dach, który polubiono nie tylko w słonecznej Italii. Prezentowany Fiat 500 pochodzi z pierwszego roku produkcji serii „F”, z 1965 roku. Od nowości był w rękach jednej, włoskiej rodziny, a w ostatnim czasie sprowadzony został do Polski, gdzie przeszedł gruntowne odświeżenie. Nadwozie zostało polakierowane na kolor Verde Lattementa Pastello z palety Fiata, bardzo chętnie wybierany przez użytkowników nowych 500-tek. Fiat 500, szczególnie w jasnych, pastelowych barwach, to niepodważalna ikona włoskiego stylu. Będzie znakomitym uzupełnieniem każdej kolekcji, nawet i takiej wielomilionowej, sprawdzi się również jako uroczy gadżet lub prezent, który posiada niezaprzeczalne walory praktyczne. Cena wywoławcza na nadchodzącej aukcji Ardor Auctions: 35 000 zł.
Czytaj dalej

Volkswagen Super Beetle 1976 – Warszawa

Rozpoznawany na całym świecie nieśmiertelny Volkswagen, nazywany u nas poczciwie “Garbusem”, w Niemczech zaś “Käferem” (pol. chrząszcz), tak naprawdę rozpoczął swój żywot pod dość mało efektowną nazwą “Typ 1”. Samochód stworzył nie kto inny jak sam Ferdynand Porsche. Mimo że projekt samochodu był gotowy już w latach 30-tych, to masowa produkcja auta ruszyła dopiero w 1945 roku, po zakończeniu II wojny światowej. Volkswagen Super Beetle w nadwoziu cabrio to super okazja do wejścia w posiadanie ikonicznego pojazdu w ciekawej wersji. Ceny tych samochodów powoli rosną. Prezentowany egzemplarz opuścił linię produkcyjną w październiku 1976 roku. Samochód został stworzony w specyfikacji na Stany Zjednoczone. Stan licznika wskazuje w chwili obecnej 6440 mile, i może to być dystans przebyty po renowacji. Egzemplarz posiada certyfikat Volkswagena poświadczający zgodność auta z fabryczną specyfikacją. Cena wywoławcza: 60 000 zł.
Czytaj dalej

BMW 3.0 CSi E9 1973 – Warszawa

BMW E9 prezentowane w jesiennym katalogu Ardor Auctions opuściło monachijską fabrykę w 1973 roku. Jest to model 3.0 CSi wyposażony we wtrysk paliwa i legitymujący się mocą 203 koni mechanicznych. Egzemplarz posiada manualną skrzynię biegów. Samochód został sprowadzony z Niemiec pod koniec 2012 roku. Nowy właściciel zdecydował się na kompletną renowację. Auto zostało rozebrane i w pełni odbudowane blacharsko. Podczas renowacji szczególną uwagę zwrócono na skomplikowaną i delikatną konstrukcję modelu E9. Zachowano oryginalny, dość rzadki kolor Verona Rot. Cena wywoławcza to jedynie 120 000 zł.
Czytaj dalej

Mercedes 560 SEC C126 1987 – Warszawa

W 1981 roku zaprezentowano S klasę w dwudrzwiowym nadwoziu, która została oznaczona jako C126. Było to wówczas najbardziej luksusowe coupé dostępne na rynku. Mercedes 560 SEC, który trafił na jesienną licytację Ardor Auctions, pochodzi z roku 1987. Samochód został sprowadzony z Teneryfy i był użytkowany wyłącznie tam. Dzięki sprzyjającemu klimatowi wyspy auto zachowało się w znakomitym stanie. Obecny przebieg samochodu to 197 tysięcy kilometrów. Mercedes jest w całości zgodny z fabryczną specyfikacją. Cena wywoławcza: 50 000 zł. Oferta ta to okazja do nabycia ponadczasowego coupé, które wyznaczało standardy w swoich czasach, a elegancją zachwyca do dziś.
Czytaj dalej

BMW M3 E30 1987 – Warszawa

BMW M3 generacji E30 to obecnie jeden z bardziej pożądanych youngtimerów na całym świecie. Pojazd ten był jednym z najbardziej znaczących modeli w historii marki, reprezentuje to co bawarskie pojazdy oznakowane jako M od zawsze miały na celu – niesamowita precyzja i osiągi. Samochód jest prawdziwą legendą motorsportu. W ciągu 5 lat startów, model wywalczył ponad 50 tytułów i odniósł ponad 1500 zwycięstw, co czyni go najbardziej utytułowanym samochodem w historii klasy GT na świecie. Samochód oferowany przez Ardor Auctions przyjechał do Polski z Japonii w 2015 roku. Przebieg auta to niecałe 100 000 km, auto prezentuje się świetnie i ma obszerną dokumentację serwisową. Cena wywoławcza: 200 000 zł.
Czytaj dalej

Mercedes 560 SL 1987 – Warszawa

Mercedes SL typoszeregu R107 pojawił się na rynku w momencie rosnących wymagań wobec roadsterów. Nowe projekty miały być nie tylko bardziej dynamiczne, lecz także wygodniejsze oraz bezpieczniejsze. Następca „Pagody” prezentował też zupełnie nową linię dizajnerską. Priorytetem w przypadku roadsterów wciąż jednak pozostawała radość z jazdy. Zapewnić to miała nowa gama silników Mercedesa, ukoronowana w 1986 roku silnikiem V8 o pojemności aż 5,6 l. Oferowany przez dom aukcyjny Ardor Auctions okaz wyprodukowany został w 1987 roku z przeznaczeniem na rynek amerykański. Samochód prezentuje się elegancko i pociągająco zarazem. Mimo swojego wieku z pewnością jeszcze długo będzie cieszył kolejnego właściciela podczas letnich przejażdżek lub nawet codziennych dojazdów do pracy. Dzięki nietypowej barwie nadwozia i pełnej oryginalności samochód pozytywnie wyróżnia się na tle innych R107. Cena wywoławcza: 70000 złotych.
Czytaj dalej