Audi

Audi Cabriolet 1996 – 18900 PLN – Poznań

Projekt czteroosobowego kabrioletu, stworzony na bazie modelu 80 B4, był bardzo udaną odpowiedzią Audi na kabriolety BMW serii 3. Audi Cabriolet oznaczone fabrycznym symbolem 8G7 z modelami B4 łączą rozwiązania techniczne oraz gama silników. Godna ilość miejsca dla czterech pasażerów, trwała mechanika i skutecznie ocynkowana karoseria, w której korozja jest wyjątkowo rzadko spotykanym gościem, to tylko kilka z zalet tego samochodu. Dobrze zachowany i sprawny technicznie okaz, taki jak w ogłoszeniu, nowemu właścicielowi służyć będzie jeszcze wiele lat, a jazda z otwartym dachem stanowić będzie wspaniałą rozrywkę w letnie dni.
Czytaj dalej

Audi Coupe 8B 1992 – 24000 PLN – Jaszczurowa

Elegancka, sportowa sylwetka, piękne brzmienie pięciocylindrowego silnika i zaledwie 60 tys. km przebiegu na liczniku, dzięki czemu ten pojazd zachował niemal fabryczną świeżość. To Audi Coupe 8B żywcem może nas przewieźć na początek lat 90-tych, kiedy miękkie działanie zawieszenia i automatycznej skrzyni potrafiło działać wręcz kojąco. Wszystkie stylistyczne detale są tu zachowane, a wnętrze i komora silnika wyglądają jak w samochodzie, który dopiero co opuścił salon. Takie okazy na rynku pojawiają się nieczęsto, a ten dodatkowo kusi atrakcyjną ceną.
Czytaj dalej

Audi 80 2.6 B4 1994 – 18500 PLN – Wrocław

Audi 80 2.6 B4 od poprzedniej generacji nie różniło się spektakularnie. Inna, scalona z grillem maska silnika, zderzaki, błotniki, nieco zwiększony rozstaw osi, zmienione wnętrze. To co było nowością, to zainstalowane w tym nadwoziu po raz pierwszy silniki V6. Więcej mocy i charakteru, ale też wciąż doskonale zabezpieczona przed korozją karoseria i trwała mechanika. Zadbany egzemplarz z niskim przebiegiem nawet po ponad 20 latach może sprawić wiele radości. Ten nawet posiada wciąż oryginalną powłokę lakierniczą.
Czytaj dalej

Audi S4 Avant 1993 – 29900 PLN – Bytów

Audi S4 (Typ 4A) zwane Ur-S4 lub czasami Audi 100 S4, to wersja popularnego Audi 100 C4 ukierunkowana na osiągi. To następca Audi 200 quattro turbo, samochód łączący wysoki komfort i pewne prowadzenie, niezależnie od pogody i warunków drogowych. Oferowane było z dwoma silnikami do wyboru – turbodoładowaną jednostką R5 2,2 l 230 KM albo 4,2 litrowym V8 o mocy 280 KM. Prezentowany okaz Audi S4 w wersji Avant czyli o nadwoziu kombi, to ten z mocniejszą jednostką napędową. W oryginalnym stanie, z kompletnym wyposażeniem charakterystycznym dla wersji i z niskim przebiegiem, prezentuje się doskonale. Tak zadbany egzemplarz ucieszy każdego kierowcę i w przyszłości na wartości nie straci.
Czytaj dalej

Audi 100 C4 1991 – 10500 PLN – Tuchola

Audi 100 C4 jest wygodne, przestronne i komfortowe, i pomimo wieku umożliwiającego już rejestrację na żółte blachy samochodu zabytkowego, z powodzeniem może służyć nawet na co dzień. Ważne, by wybrać egzemplarz zachowany w odpowiednim stanie technicznym, który nie będzie wymagał licznych prac renowacyjnych. Ten z Tucholi wygląda na świetnego kandydata, jeżeli priorytetem nie jest dla nas mocny silnik i pełne wyposażenie. Pod maską odnajdziemy tu podstawową, czterocylindrową jednostkę zasilaną gaźnikowo, co może być zaletą,
jeżeli planujemy przejść na zasilanie paliwem LPG.

Czytaj dalej

Audi Sport Quattro 1985 – Włochy

Oferowane Audi Sport Quattro to drogowa wersja ikony sportów motorowych. Model zbudowano w 214 egzemplarzach na potrzeby homologacyjne rajdowej grupy B, z czego nabywców znalazły jedynie 164 sztuki w wersji drogowej. Ta skrócona wersja Audi quattro, która swoją premierę miała na IAA we Frankfurcie w 1983 roku, wyposażona została w silnik 5-cylindrowy o aluminiowym bloku z 20-zaworową głowicą i turbosprężarką. To właśnie ten silnik pozwolił osiągnąć 306 KM już w drogowej wersji. Okaz wystawiony na aukcji po dwóch latach wrócił do fabryki w Ingolstadt, gdzie jego oryginalny aluminiowy blok silnika zastąpiony został nowym, stalowym. Dziś auto ma jedynie 90 tys. km przebiegu i jest po dużym serwisie silnika, który aktualnie generuje 348 KM. Audi wycenione zostało na 300 – 350 tys. euro, czyli około 1,2 – 1,4 miliona złotych.
Czytaj dalej

Audi 100 C3 1990 – 14700 PLN – Warszawa

Niezwykle dopracowane Audi 100 C3 było prawdziwym przełomem. Gdy debiutowało w 1983 roku było najbardziej opływowym samochodem w klasie, wyznaczając rekord i trendy w stylistyce na kolejną dekadę. Elegancka sylwetka przez lata budziła szacunek, a samochód dodatkowo zachęcał dobrą jakością wykonania, wyjątkową odpornością na korozję, dobrym wyciszeniem kabiny i wysokim komfortem. Egzemplarz w ogłoszeniu to model poliftowy, zwracający uwagę świetnym wyposażeniem i bardzo dobrym stanem zachowania. Na pokładzie odnajdziemy wszystko, czego dusza może zapragnąć – automatyczna skrzynia biegów, fantastyczna welurowa tapicerka, klimatyzacja, szyberdach, elektryczne szyby czy tempomat. Pod maską – kultowa, pięciocylindrowa rzędówka. Kusząca propozycja.
Czytaj dalej

Audi A8 D2 1996 – 21500 PLN – Wrocław

Lata 90-te były dla Audi czasem wytężonego technologicznego pościgu i rzetelnej realizacji hasła reklamowego „Vorsprung durch Technik” – postęp dzięki technice. W przypadku zaprezentowanego w 1994 roku flagowego modelu Audi A8 D2 prawdziwym majstersztykiem było zaawansowane zastosowanie stopów aluminium w konstrukcji i poszyciu nadwozia. W efekcie udało się uzyskać masę o kilkaset kilogramów mniejszą od konkurencji, co poskutkowało niższym spalaniem, lepszymi osiągami i niemal sportową zwinnością. Nawet w zestawieniu z najmniejszym silnikiem 2.8 l w 30-zaworowej konfiguracji ze skrzynią manualną to Audi chce jechać. Kiedy podróżujemy spokojnie, spalanie tej limuzyny zamknąć się może w wartościach rzędu 6-7 l/100 km (w mieście ok. 12 l/100 km), co pozwala myśleć nawet o codziennym użytku, szczególnie jeżeli zaopiekujemy się tak troskliwie eksploatowanym egzemplarzem, jak ten z ogłoszenia.
Czytaj dalej

Audi Cabriolet 1996 – 15999 PLN – Gorzów Wielkopolski

Audi Cabriolet oznaczone fabrycznym symbolem 8G7, zaliczane jest do grupy modeli B4, z którymi to łączą go rozwiązania techniczne oraz gama silników. Było bardzo udaną odpowiedzią Audi na kabriolety BMW serii 3. Wygodne, czteromiejscowe, z V6 pod maską, wnętrzem wykończonym skórą i kierownicą z pakietu S-line i automatycznie składanym, materiałowym dachem wciąż robi świetne wrażenie. Ten egzemplarz zachowany jest w bardzo dobrym stanie i posiada ciekawą kolorystykę utrzymaną w odcinaniach granatu. Manualna skrzynia da się pobawić 174 mechanicznymi rumakami, a klimatyzacja schłodzi atmosferę, gdy ta stanie się zbyt gorąca.
Czytaj dalej

Audi 80 B4 1991 – 15999 PLN – Tomaszów Lubelski

Audi 80 B4 w latach dziewięćdziesiątych na polskich drogach było prawdziwym rarytasem. Z biegiem lat ten model stał się najchętniej importowanym z Niemiec do Polski samochodem używanym. To nie przypadek, że tak często korzystali z niego taksówkarze, w końcu dla nich trwałość i bezawaryjność zawsze była sprawą kluczową. Bogata wersja z automatyczna klimatyzacją i silnikiem o pojemności 2,8 litra o mocy 174 KM była niegdyś odległym marzeniem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by uprzyjemnić sobie weekendy takim samochodem współcześnie. W egzemplarzu wystawionym na sprzedaż ciemny lakier ładnie kontrastuje z jasnym, świetnie utrzymanym wnętrzem. Taki okaz 80 B4 stanowić może ciekawą propozycję dla każdego miłośnika motoryzacji przełomu lat 80-tych i 90-tych.
Czytaj dalej