Auto Prestige

Czasy beczki, kaczki, trapeza minęły bezpowrotnie. Co chcę przez to powiedzieć? A to, że powoli przestaje się produkować samochody, a jedynie plastikowe, naszpikowane elektroniką urządzenia, „wielorazówki – recyklingówki”. Pojazdy z petów, śmierdzące twardym, brzydkim plastikiem. Prawdziwa skóra, welur, metal pokryty chromem czy drewno to już rzadkość. Nawet kauczuk w oponach i elementach gumowych jest syntetyczny. Pozostały już tylko znaczki przypominające wspaniałą i bogatą historię motoryzacji. Auta z duszą to garażowane eksponaty, drożejące zresztą z roku na rok. Motoryzacja to nasza pasja. Auto Prestige, jak sama nazwa wskazuje, stara się tą historię samochodową pielęgnować. W swojej kolekcji mieliśmy i mamy kilka fajnych aut. Chciałbym wspomnieć samochód który w naszym posiadaniu był i to dłuższy czas. Reprezentant marki szczególnie przez nas hołubionej – PORSCHE. Dotyczy pojazdu znajdującego się w latach ’90 na samym szczycie samochodowego ‘’łańcucha pokarmowego”, podobnie jak w odległych czasach tyranozaur. PORSCHE 911 TURBO MODEL 964. Model który w tych czasach był jednym z najszybszych, najbardziej rozpoznawalnych i przy okazji najdroższych aut produkcyjnych na świecie. Nie chcę przypominać tutaj liczb, parametrów, osiągów czy danych dotyczących zużycia paliwa, bo zapewne wszyscy pasjonaci tej marki mają tą wiedzę w małym paluszku. Jeżeli stwierdzę, że jazda tym samochodem to potężna dawka emocji, to tak jakbym nic nie powiedział. Będąc nawet wprawnym kierowcą trudno przewidzieć kierunek jazdy tego PORSCHE pokonującego zakręt gdy zaczyna ładować wielkie TURBO. Działanie jest zerojedynkowe. Sprężara ładuje albo nie. Warto wspomnieć, że „TURBO DZIURA” w tym monstrum jest wielkości kanionu w Colorado. Uważam, że to jeden z wielu ciekawych samochodów, które były lub są w posiadaniu Auto Prestige. Będziemy dokładali starań aby nasza kolekcja tych znakomitych aut z historią powiększała się upiększając jednocześnie polskie drogi.

Mercedes 250 C Coupe W114 1969 – 49900 PLN – Białystok

Mercedes 250 C W114 debiutował w 1968 roku, wyróżniając się nowoczesnym, niezależnym zawieszeniem tylnej osi. Nadwozie coupe było zwieńczeniem gamy modelowej, dostępnym jedynie w połączeniu z zapewniającym sportowe osiągi sześciocylindrowym silnikiem. Brak słupka B i obniżona linia dachu pozwoliły uzyskać sylwetkę typu hardtop, która do dziś przekonuje swoim ponadczasowym stylem i elegancją. Taki klasyk zachowany w pięknym stanie na drodze budzi dziś naturalny podziw, odróżniając się od wszechogarniającej plastikowej tandety. Sprzedawany egzemplarz wyróżnia się pięknym kolorem i opcjonalnym wyposażeniem w postaci automatycznej skrzyni biegów, która dopiero w kolejnych dziesięcioleciach stała się naturalnym wyborem wśród zamawiających Mercedesy.
Czytaj dalej

Mercedes 280 SE W108 1969 – 93300 PLN – Białystok

Mercedes 280 SE W108 w latach 60-tych wyznaczał standardy w kategorii luksusowych limuzyn. Stylistycznie nowoczesny – już bez płetw na tylnych błotnikach i zaokrąglonego dachu, choć jeszcze z klasycznym, pionowym układem świateł – zaprojektowany był przez jednego z największych stylistów XX wieku – Francuza Paula Bracq’a. Prezentowany egzemplarz pochodzi z ojczystego rynku projektanta, co rozpoznać możemy po charakterystycznych żółtych lampach. Zachwycić może niski przebieg i doskonały stan zachowania auta. Dla 47-letniej limuzyny to rzecz niebywała, a cena zakupu wciąż jest niższa od takiej, którą musielibyśmy wydać na profesjonalne odrestaurowanie innego egzemplarza.
Czytaj dalej

Mercedes S 320 W140 1993 – 39900 PLN – Białystok

Mercedes S 320 W140 to samochód projektowany z ogromnym rozmachem, który dziś nazwanoby po prostu przesadą. Tyle, że ta S-klasa pochodzi z najlepszych czasów Mercedesa, gdy niemieccy inżynierowie tworzyli bez oszczędzania, z wykorzystaniem wszystkich dostępnych zasobów i doświadczenia. Pięknie zachowany egzemplarz z sześciocylindrowym silnikiem i niskim przebiegiem to dobry wybór, gdy liczymy na możliwie ekonomiczną eksploatację.
Czytaj dalej

Volkswagen Golf Cabriolet Mk1 1988 – 25800 PLN – Białystok

Słoneczko świeci, a w takich okolicznościach zawsze najprzyjemniej jeździ się klasykami. Szczególnie, gdy można w nich złożyć dach i pomieścić całą rodzinę. Volkswagen Golf Cabriolet pierwszej generacji w produkcji znajdował się od 1979 aż do 1993 roku, kiedy z taśm montażowych zjeżdżały już hatchbacki generacji trzeciej. Tak długi cykl produkcyjny był wynikiem niesłabnącej popularności, w sumie w zakładach Karmanna w Osnabrück zbudowano ich aż 388522 sztuk. Pomimo to, z każdym rokiem znalezienie ładnie zachowanego, nieskalanego tuningiem egzemplarza staje się coraz trudniejsze. Warto zainwestować, w Niemczech te samochody mają już status auta kultowego, a ich ceny stale rosną. Obecna wycena modelu dla stanu 2. według niemieckiego katalogu Oldtimer Markt Preise to 5900 euro, z odnotowanym 67% wzrostem wartości w ciągu ostatnich 5 lat.
Czytaj dalej

Mercedes CLK 320 Cabriolet A208 2001 – 45000 PLN – Białystok

Początek XXI wieku nie należał do najlepszego okresu w historii Mercedesa, lecz w jego szerokiej palecie odnaleźć możemy modele, które w codziennej lub weekendowej eksploatacji nie przysporzą wielu problemów. Najlepiej wypadają tu otwarte modele SLK i CLK, które zazwyczaj garażowane niejednokrotnie przetrwały do dziś w doskonałej formie. Przykładem Mercedes CLK 320 Cabriolet A208 z tego ogłoszenia. Nie odnajdziemy w nim kłopotliwej techniki z topowych modeli CL i SL, lecz dzięki mocnej jednostce V6 zdecydowanie jest tu czym jechać. Jest elegancki, zgrabny i prezentuje się bardzo dynamicznie, szczególnie z felgami AMG.
Czytaj dalej

Mercedes 500 SEC C126 1990 – SPRZEDANY

Mercedes 500 SEC C126 jest idealnym wzorem dużego, eleganckiego coupe. Oferuje pasażerom sporo przestrzeni, pokaźny bagażnik i dzięki jednostce V8, przyjemne doznania akustyczne i odpowiednią ilość mocy. To samochód, w którym aż chce zająć się miejsce i wybrać w daleką podróż, łowiąc spojrzenia wszędzie tam, gdzie spotkamy ludzi. Egzemplarz z ogłoszenia pochodzi z ostatniego etapu produkcji, z 1990 roku. Na zdjęciach prezentuje się wyśmienicie, zarówno jeżeli chodzi o lakier w fantastycznym odcieniu szampana (tzw. smoke silver), jak i o wnętrze z dobrze zachowaną, czarną skórzaną tapicerką.
Czytaj dalej