Autobianchi A112 Abarth 1978 – Francja

Autobianchi A112 po raz pierwszy został zaprezentowany w 1969 roku. Przedstawiono go jako konkurenta Mini, oferującego znacznie lepszy komfort jazdy. Jego wersja sportowa Abarth była opracowana Fiata. Pierwsza wersja Autobianchi A112 Abarth pojawiła się w 1971 roku. Do 1985 roku kolejno wprowadzono i z powodzeniem sprzedawano siedem serii tego modelu. Ten model jest 4. serią, czyli tą, która jako pierwsza otrzymała masywniejszą deskę rozdzielczą z kwadratowym oprzyrządowaniem, blokadą kierownicy, ukrytym radiem i schowkiem.

Autobianchi A112 Abarth
Rok: 1978
Przebieg: 76 000 km
Pojemność: 1050 cm3
Rodzaj paliwa: benzyna
Manualna skrzynia biegów

Aukcja dobiega końca w dniu 07-08-2017 na Catawiki.
Zobacz aukcję tego samochodu, zarejestruj się i licytuj.

Catawiki to najszybciej rozwijająca się internetowa platforma aukcyjna w Europie, która zarządza cotygodniowymi aukcjami w ponad 80 kategoriach. Na naszych aukcjach samochodów klasycznych znajdziesz klasyczne samochody, współczesne klasyczne samochody, akcesoria samochodowe z całego świata i wiele innych. Catawiki wyróżnia się zespołem ekspertów, którzy oceniają każdy przedmiot w celu ustalenia jego autentyczności i jakości, zanim jeszcze zostanie on wystawiony na aukcji.

Prezentowany pojazd jest 4. serią z 1978 roku. Na liczniku widnieje 76 000 km. Ze względu na całkowitą renowację, jakiej został poddany, samochód ten wyróżnia się wyjątkowym stanem. Nadwozie zostało w pełni odnowione, wszystkie części wymieniono na nowe, przeprowadzono prace lakiernicze, całkowicie odnowiono wnętrze – renowacją zajmował się profesjonalista mający duże doświadczenie w odnawianiu wyjątkowych pojazdów. Silnik pracuje tak jak pierwszego dnia, gdy samochód wyjechał z fabryki. Podczas jazdy wciąż odczuwa się wysoki stopień precyzji w układzie jezdnym, kierownicy i skrzyni biegów. Francuska rejestracja, przegląd MOT z zerową usterkowością, ekspertyza w toku, matching numbers. Według sprzedawcy ten egzemplarz jest prawdopodobnie najlepszym z tej serii w Europie.

Umów się na oglądanie tutaj.

Miejscowość: Montpellier, Francja

Najciekawsze samochody klasyczne, youngtimery i przyszłe klasyki na sprzedaż.