Autobianchi Y10 1986 – 7900 PLN – Gdańsk

Autobianchi Y10 zwane było poza włoskimi granicami jako Lancia Y10. Ten miejski samochodzik pochodził z fabryki w Mediolanie, która niegdyś słynęła z produkcji rowerów, oferowanych pod marką Bianchi. Samochody produkowano tam od 1957 roku, ale nowy model Y10 podczas debiutu w 1985 roku był ucieleśnieniem nowoczesności i poligonem doświadczalnym dla bardziej masowych konstrukcji koncernu Fiata. Konstrukcja Y10 oparta była na nieznacznie skróconym podwoziu Fiata Panda ze zmienionym zawieszeniem. Znacznie poprawiono aerodynamikę nadwozia (Cx = 0,31) i poziom wyposażenia. W zestawieniu z nowoczesną jednostką FIRE, samochód gwarantował niezłe osiągi i niskie spalanie. Po ponad 30 latach znalezienie egzemplarza, który wygląda niemal jak nowy jest bardzo trudnym zadaniem, ten jednak ma przebieg jedynie 38000 km i prezentuje się wyśmienicie.

Autobianchi Y10
Rocznik: 1986
Przebieg: 38000 km
Pojemność: 999 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 50 KM

Cena: 7900 PLN

Autobianchi Y10 156B bliźniaczy model z Lancia Y10.
Wyposażone w silnik 1,0 FIRE połączony z 5-biegową skrzynią manualną.

Wszystkie elementy są w 100% oryginalne, auto posiada znikomy przebieg 38 tys. km.

Auto w 2012 roku sprowadzone z południa Francji, odkupione w tym samym roku z niewiarygodnie niskim przebiegiem 15424 km.

Auto w dniu zakupu było jak NOWE, wyglądało jak by wczoraj wyjechało z salonu, i tak zostało do dziś 🙂

Samochód bardzo mało eksploatowany, traktowany hobbystycznie jak członek rodziny, w 2017 roku został zarejestrowany jako pojazd zabytkowy.

Bączek jest po pełnym serwisie, nie wymaga absolutnie żadnego wkładu finansowego, dodatkowo auto zabezpieczone powłoką polimerową.

Myślę, że jest to jeden z najlepiej zachowanych egzemplarzy w kraju, jak nie w Europie 🙂

Auto czyste, zadbane, ekonomiczne i tanie w utrzymaniu, jestem pewien że pierwsza poważnie zainteresowana osoba wróci nim do domu.

Auto posłuży komuś wiele lat, myślę że taka okazja nie trafi się szybko.

Fajna gratka dla fana już kultowego modelu, może ktoś się znajdzie, kto by chciał go zachować dalej w nienagannym stanie.

Rzeczoznawców amatorów, oraz “specjalistów” od “swapów” w przydomowych ogródkach, szopach, oraz miłośników wszelakich modów i “tjuningów” serdecznie pozdrawiam oraz dziękuję za sugestie odnośnie “absurdalnej” ceny.

Cena do rozsądnej negocjacji.

Telefon: +48 793 600 001
Miejscowość: Gdańsk