Autobianchi

Autobianchi Bianchina 1962 – 33000 PLN – Poznań

Urocza Autobianchi Bianchina była luksusową wersją Fiata 500 i produkowana była w różnych odmianach nadwozi: Berlina (sedan), Cabriolet, Trasformabile (z rolldachem), Panoramica (kombi) i Furgoncino (van). Zaprezentowany po raz pierwszy w 1957 roku maluch przechodził w kolejnych latach kolejne transformacje oraz zyskiwał coraz mocniejszy silnik. Prezentowany w ogłoszeniu okaz pochodzi z 1962 roku i jest to jeden z 4000 egzemplarzy Berlina Special D, produkowany w latach 1962-64, z najmocniejszym w gamie silnikiem o mocy 21 KM. Jest przyciągającym spojrzenia, nietuzinkowym autkiem dla fanatyków włoszczyzny. Sprawdzi się i skradnie serca oglądających na zlotach. W pełni sprawny technicznie, ze zdrową blachą, potrzebuje jedynie serca i odrobiny ciepłego kąta w garażu.
Czytaj dalej

Autobianchi A112 Abarth 1978 – Francja

Autobianchi A112 po raz pierwszy został zaprezentowany w 1969 roku. Przedstawiono go jako konkurenta Mini, oferującego znacznie lepszy komfort jazdy. Jego wersja sportowa Abarth była opracowana Fiata. Pierwsza wersja Autobianchi A112 Abarth pojawiła się w 1971 roku. Do 1985 roku kolejno wprowadzono i z powodzeniem sprzedawano siedem serii tego modelu. Ten model jest 4. serią, czyli tą, która jako pierwsza otrzymała masywniejszą deskę rozdzielczą z kwadratowym oprzyrządowaniem, blokadą kierownicy, ukrytym radiem i schowkiem.
Czytaj dalej

Autobianchi A112 Abarth 1979 – Warszawa

Włoska marka Autobianchi należała do portfolio Fiata i była swoistym poligonem doświadczalnym, pozwalającym na sprawdzenie nowinek technicznych przed wykorzystaniem ich w bardziej masowej produkcji. A112 na początku lat 70-tych było preludium do wprowadzenia Fiata 127. Szczególnie ciekawą wersją była ta oznaczono logo skorpiona, okrzyknięta mianem „kieszonkowego Ferrari” i z powodzeniem walcząca wówczas z wieloma mocniejszymi samochodami na rajdowych trasach. Oferowane przez dom aukcyjny Ardor Auctions Autobianchi A112 Abarth to najmocniejsza wersja z 70-konnym silnikiem o pojemności zaledwie 1050 cm³. To egzemplarz po przeprowadzonej w Polsce renowacji, kompletny we wszystkie oznaczenia modelu. Cena wywoławcza: 28000 złotych.
Czytaj dalej