Bitter SC 1984 – 171000 PLN – Poznań

W latach 60-tych, 70-tych i 80-tych słowo hybryda oznaczało zupełnie coś innego niż dziś. Tak nazywano samochody łączące różne światy, na przykład włoskie zamiłowanie do piękna ze sprawdzoną technologią. Taką właśnie hybrydą był Bitter SC, luksusowy samochód klasy GT zbudowany w wersji coupe w zaledwie 462 sztukach pomiędzy 1981 a 1989 rokiem. Ojcem tego niezwykłego projektu był niemiecki kierowca wyścigowy i konstruktor, Erich Bitter. Projekt tej karoserii powstał na desce kreślarskiej słynnego Giovanniego Michelotti’ego i jak okazało się, był to ostatni projekt tego wybitnego stylisty. Wnętrze to ekskluzywna skóra firmy SALT z Turynu, która ubierała wówczas również Maserati. Sama technika, w tym silnik, skrzynia biegów, zawieszenie i hamulce wywodziły się z Opla Senatora, co zapewniło wysoką niezawodność. Szacuje się, że do dziś przetrwało około 40% wyprodukowanych Bitterów. Ten egzemplarz sprowadzony został na początku 2018 roku z Kanady i jest rok po zakończonej renowacji.

Bitter SC
Rocznik: 1984
Przebieg: 49500 km
Pojemność: 2968 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia: automatyczna
Moc: 180 KM

Cena: 171000 PLN

Auto sprowadzone w styczniu 2018 roku z Kanady.
Był świetnie zachowanym oryginałem z niskim przebiegiem, który potwierdzały m.in fabryczne tylne opony (o rozmiarze niedostępnym od połowy lat 80-tych).

Ze względu na kiełkującą gdzieniegdzie korozję, samochód został rozebrany do blachy, wyciągnięto jednostkę napędową, naprawiono mankamenty blacharskie, polożono nowy lakier w oryginalnym odcieniu.

Skrzynię biegów poddano kompletnej regeneracji, nowe są amortyzatory, elementy gumowe zawieszenia, hamulce, tylny tłumik.
Felgi po regeneracji, nowe opony.
Klimatyzacja sprawna (kompresor klimatyzacji po regeneracji, nowy wentylator, parownik, nowa elektryka).

Nowe drewno w kabinie.
Oryginalna skórzana tapicerka, obszyta skórą deska rozdzielcza, kierownica, podsufitka.

Samochód jest świeży, pięknie pachnie, sprawia doskonałe wrażenie.
Na wyposażeniu ma między innymi klimatyzację, elektryczne szyby, centralny zamek, tempomat, chowane reflektory, radio Blaupunkt Toronto SQR 32 (niegdyś hi-end).

Po zakończonej renowacji przejechał około 2000 kilometrów.

Bitter jest własnością prowadzącego stronę gieldaklasykow.pl.
Sprzedaż na podstawie faktury VAT 23%, podana kwota jest ceną brutto.

Samochód prezentowany będzie na stoisku Giełdy klasyków na MotoClassic Wrocław, 17 i 18 sierpnia na terenie Zamku Topacz w Ślęzy koło Wrocławia. Nasze stoisko odnajdziecie Państwo przy głównej alei, nieopodal sceny na polanie. Zapraszamy w sobotę w godzinach 10.00-20.00 i w niedzielę w godzinach 10:00-19:00. Każdym z około 20 prezentowanych samochodów będzie można wrócić do własnego garażu!

Telefon: +48 607 273 512
E-mail: info@gieldaklasykow.pl
Miejscowość: Poznań