BMW 318i Baur TC 1986 – 16500 PLN – Łódź

Karosserie Baur to firma z ponad stuletnią historią. Zasłynęła z bliskiej współpracy z BMW, trwającej od lat 30-tych. Jej bramy opuszczało kilka produkcyjnych modeli BMW, w tym większość z 450 wyprodukowanych egzemplarzy BMW M1. Zbudowane na bazie E30 BMW 318i Baur TC oferowane było w sieci dealerskiej BMW, zanim weszła do produkcji wersja cabriolet. Landaulet – to prawidłowa historycznie nazwa tego typu otwartego nadwozia. E30 Baur TC powstał w ponad 10 tysiącach egzemplarzy, wyposażonych w różne wersje silnikowe. Dziś na rynku jest ich zdecydowanie mniej, ale przy odrobinie cierpliwości możemy wyszukać ciekawy egzemplarz.

Rocznik: 1986
Pojemność: 1767 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 104 KM

Cena: 16500 PLN

Jak wszyscy powinienem zacząć od słów: chciałbym przedstawić… ale auto, które sprzedaję nie wymaga wstępu, to piękny klasyk, znany każdemu fanowi motoryzacji.
Dodatkowym atutem jest bez wątpienia typ nadwozia, Baur to wyjątkowa marka sama w sobie, niewielu wie, że to odrębna firma, która tworzyła na zasadach podwykonawstwa dla koncernu BMW.

Autko przywiozłem z Niemiec od prywatnego właściciela, w zamyśle miałem odrestaurowanie tego auta i korzystanie z niego w piękne dni, niestety plany lubią się zmieniać, znajomy zaproponował mi w przystępnych pieniądzach e31 850 i przystałem na propozycję. Żona nie podziela mojej euforii i z przykrością muszę się jednego pozbyć.

E30 to oryginalna wąska lampa, w pięknym kolorze delfin metalic.
Auto jest przygotowane do sezonu, wymieniłem oleje, filtry.
Zrobiłem zawieszenie (Bilstein), wymieniłem wydech końcowy, zrobiłem zbieżność i odświeżyłem lakier polerując go.
Auto świetnie się prezentuje, a jego dodatkowym atutem są bardzo rzadko spotykane oryginalne 16-calowe kola Alpina.
To pełen wigoru egzemplarz, dodam ze bardzo długo poszukiwany, poza śladowymi oznakami korozji auto bardzo dobrze utrzymane.
Stało i wciąż stoi w garażu, spód zabezpieczony i zakonserwowany.

Jeżeli mają Państwo pytania proszę śmiało dzwonić.
Cena oczywiście do negocjacji, zapraszam i pozdrawiam.
W cenę auta wchodzi OC i przegląd zerowy, opłaty są wliczone w zakres kwoty możliwej do negocjacji.

Telefon: +48 532 788 858
Miejscowość: Łódź