BMW 740i E38 1994 – 48000 PLN – Stare Czarnowo

BMW 740i E38 to limuzyna z lat 90-tych ze sportowym zacięciem, debiutująca na rynku w 1994 roku, dokładnie w tym samym czasie co jego rywal od Audi, A8. Obydwa samochody musiały jednak pokonać gwiazdę, która już wówczas miała ugruntowaną pozycję na rynku, Mercedesa W140. BMW wybrało swoją drogę, wyposażając 740i w 286-konne V8, które zapewniło dużą dawkę frajdy z jazdy, zmieniając ponadczasową elegancję w drapieżnika. Okaz wystawiony na sprzedaż jest bardzo zadbany, w stonowanej kolorystyce prezentuje się bardzo efektownie. Dobrze wyposażony egzemplarz, sprawny mechanicznie, będzie cieszyć nowego właściciela komfortem i dynamiką jazdy jeszcze przez długie lata.

BMW E38 740i
Rok produkcji: 1994
Przebieg: 108000 km
Pojemność silnika: 4398 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc silnika: 286 KM

Cena: 48000 PLN

BMW kupione prawie 2 lata temu od pierwszego właściciela w Niemczech z przebiegiem 94000 km. Zawsze garażowany, bez najmniejszej korozji.
BMW kupiłem od 84 letniego inżyniera od wydobycia ropy naftowej, który całe życie jeździł po świecie i pracował chyba wszędzie włącznie z Rosją, znał 7 czy 9 języków, w tym japoński. BMW kupił odchodząc na emeryturę, dlatego wyposażenie nie jest “biznesowe” – np. brak telefonu. Miał inne samochody, a siódemką jeździł tylko latem, bo mieszkał w Alpach i pewnie zimą kiepsko to wychodziło z tylnym napędem. Samochód posiadał sezonowe numery. Ponieważ został sam syn kazał mu sprzedać auto żeby dziadek, demon prędkości, się nie zabił. W garażu miał jeszcze nowe X1 z silnikiem 330 KM. Samochód jest naprawdę idealny, ma nowy termostat, regulator napięcia, wymieniłem też uszkodzony fartuch pod przednim zderzakiem, nowe sprężyny gazowe klapy (oryginał).

Wszystko sprawne i w dobrym stanie. Szybki, cichy, stabilny… doskonały.
Kolor lavendegrau.
Szklany szyberdach, roleta na tylnej szybie.
Bezwypadkowy. Jedynym uszkodzeniem jest otarcie nakładki na przednim zderzaku (foto) po poprzednim właścicielu. Wymieniony olej w skrzyni, termostat, zrobiona diagnostyka komputerowa. Właściciele niepalący. Pełna dokumentacja, książki, instrukcje, komplet kluczyków itd. W środku stan idealny, bez uszkodzeń.

Zużycie paliwa 9-13 litrów / 100 km (piszę, żeby mnie nie męczyć takimi pytaniami). Na 13 litrów to już trzeba się postarać. W mieście nie jeździłem, więc nie wiem ile pali w korkach.

Telefon: +48 913 124 621
Miejscowość: Stare Czarnowo