Bugatti Typ 35 Grand Prix 1929 – Francja

Marka Bugatti obecnie porównywalna do Ferrari, bez wątpienia należała do najbardziej prestiżowych marek samochodów w okresie międzywojennym. Jeśli mielibyśmy zachować tylko jeden model z tych czasów, który idealnie zilustrowałby sukces marki, prawdopodobnie wybralibyśmy Bugatti Typ 35. Ta znakomita wyścigowa maszyna została zaprezentowana na wyścigu Grand Prix de Lyon zorganizowanym przez ACF w sierpniu 1924 roku. Do 1934 roku wyprodukowano jedynie 650 egzemplarzy tego samochodu (łącznie wszystkie wersje). Jego niezliczone zwycięstwa w konkursach przypisywano równowadze i lekkości podwozia, wyrafinowanej mechanice, lecz również temu, iż Ettore Bugatti nigdy nie miał na celu ograniczenia rozpowszechniania tego modelu. To, że profesjonalni kierowcy rywalizowali ze zwykłymi obywatelami nie było ważne, Bugatti triumfowało. Na przestrzeni lat Bugatti Typ 35 było wiele razy odtwarzane, powstawało wiele replik i rekonstrukcji tego modelu. Niektóre były niezbyt udane i nie przynosiły większego zainteresowania miłośników tego modelu, inne zaś osiągnęły poziom perfekcji i sprostały najbardziej wymagającym kolekcjonerom.

Bugatti 35 Grand Prix
Rok: 1929
Silnik: rzędowy 8-cylindrowy
Pojemność: 1991 cm3
Rodzaj paliwa: benzyna
Moc: 90 KM

Aukcja dobiega końca w dniu 12-11-2017 na Catawiki.
Zobacz aukcję tego samochodu, zarejestruj się i licytuj.

Catawiki to najszybciej rozwijająca się internetowa platforma aukcyjna w Europie, która zarządza cotygodniowymi aukcjami w ponad 80 kategoriach. Na naszych aukcjach samochodów klasycznych znajdziesz klasyczne samochody, współczesne klasyczne samochody, akcesoria samochodowe z całego świata i wiele innych. Catawiki wyróżnia się zespołem ekspertów, którzy oceniają każdy przedmiot w celu ustalenia jego autentyczności i jakości, zanim jeszcze zostanie on wystawiony na aukcji.

Samochód ten doskonale sprawdza się na dzisiejszych drogach, pokazuje wysoką wydajność, jest łatwy w prowadzeniu i niezawodny. Ponadto poddawany był regularnej konserwacji w warsztacie Francis Courteix. Uczestniczył również w wielu wybitnych wydarzeniach, m.in. Wall circuit of Angoulême, Grand Prix The Golden Age, Sport & Collection, Grand Prix Tunis, Grand Prix Tours, Grand Prix Tangier, Grand Prix Vichy, Classic Days, Rétromobile, oraz w wielu innych wydarzeniach klubowych.
Aby zobaczyć pełną charakterystykę samochodu, przejdź do aukcji i umów się na oglądanie.

Umów się na oglądanie samochodu tutaj.
Miejscowość: Lyon, Francja

Najciekawsze samochody klasyczne, youngtimery i przyszłe klasyki na sprzedaż.