Buick LeSabre 1960 – 120000 PLN – Pruszków

Każdy, kto kiedykolwiek widział lub jeździł prawdziwym amerykańskim krążownikiem szos z ery szalonego rock’n’rolla wie, jakie emocje wywołuje widok auta „płynącego” po ulicy i dźwięk potężnych ośmiu cylindrów. Kto raz spróbuje na pewno się zakocha. Właśnie taki jest prezentowany Buick LeSabre. Wyposażony w silnik V8 o pojemności 364 cu in, automatyczną przekładnię, wspomaganie kierownicy itp. zapewnia niesamowicie komfortowe warunki podróżowania. Nadwozie czterodrzwiowe, bez słupka bocznego robi piorunujące wrażenie. Do tego ta przepastna, panoramiczna szyba tylna i czarny lakier z czerwonym wnętrzem i białymi oponami. Nic dodać, nic ująć!

Buick LeSabre
Rocznik: 1960
Przebieg: 99000 km
Pojemność: 5965 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 236 KM

Cena: 120000 PLN

Pojazdy produkowane przez należącą do koncernu General Motors firmę Buick zawsze należały do pionierów rynku pod względem stosowanych rozwiązań technicznych jak i stylistyki. Przodowały również pod względem jakości. Dlatego dziś są bardzo ciekawym obiektem kolekcjonerskim.
Wprowadzenie do produkcji modelu LeSabre w znaczący sposób umocniło pozycję Buicka na rynku amerykańskim jako lidera nowoczesnych rozwiązań, niepowtarzalnej stylistyki, wysokiej jakości, oraz w wyznaczaniu nowych standardów.

Potwierdzeniem tych słów są chociażby liczne prestiżowe nagrody przyznane modelowi LeSabre, takie jak: Best Quality Car of the Year, Best Buy Car ot the Year oraz nagrody dla najlepiej sprzedającego się auta pełnowymiarowego Best Selling Full Size Car of the Year.
W 1960 roku Buick LeSabre został doceniony w wielu kategoriach i uznany za wyznaczający trendy na następną dekadę. Doceniono zaawansowane rozwiązania techniczne. Silnik tego modelu uznany został za jedną z najlepszych jednostek napędowych w historii, a niepowtarzalna stylistyka karoserii do dziś nie ma sobie równych.

Również polityka GM i Buicka dotycząca swobodnego doboru akcesoriów i wyposażenia zastosowana w tym modelu po raz pierwszy sprawia, że jest to bardzo istotne z punktu widzenia wartości historycznej.

Buick LeSabre jako pierwszy został wyposażony w wiele najnowszych akcesoriów, m. in.: najnowszą deskę wskaźników Mirromagic, którą można było regulować wg wymagań kierowcy. Rozwiązanie to jest bardzo unikatowe w skali światowej i stanowi wielką gratkę dla kolekcjonerów.
Innym nowoczesnym rozwiązaniem w tamtych czasach było zastosowanie w modelu LeSabre aluminiowych hamulcy bębnowych z technologią chłodzenia Air-Flo. Wartych wymienienia jest jeszcze wiele innych, tj.: automatyczne oświetlenie schowka, licznik dzienny, uchylane mechanicznie przednie szyby wentylacyjne, 15″ koła, pełnoprzepływowy filtr oleju, elektryczne wycieraczki, zapalniczka, szyby z bezpiecznego szkła, podwójny klakson, wbudowany w gaźnik odmrażacz, bezpieczna deska wskaźników, magic mirror look itd.

Modele z 1959 i 1960 roku po raz pierwszy w historii otrzymały nowe dla Buicka nazwy oraz nowe oznaczenia platform podłogowych, jako B body. W modelu z roku 1960 po raz pierwszy pojawiło się nowe logo Buicka (trzy tarcze). Wartym odnotowania jest fakt, że model LeSabre został zaprojektowany przez głównego stylistę firmy General Motors Harleya Earla, spod którego ręki wywodzą się najpiękniejsze samochody z Ameryki. Kolejnym faktem wpływającym znacząco na wartość historyczną jest fakt, że te unikalne linie nadwozia były dostępne tylko w roku 1959 i 1960. Tak, więc model z roku 1960 jest ostatnim, w jakim występowały duże skrzydła tak cenione przez kolekcjonerów.

Samochód w bardzo dobrym stanie, w pełni sprawny i jeżdżący.
Idealna lokata kapitału, dodatkowo potrafi na siebie dobrze zarobić podczas ślubów, sesji, itp.

Telefon: +48 732 777 787
Miejscowość: Pruszków

Najciekawsze samochody klasyczne, youngtimery i przyszłe klasyki na sprzedaż.