Car-Classic

Firma HAXAL istnieje na rynku od 2009 roku. Zajmuje się sprzedażą hurtową i detaliczną samochodów ekskluzywnych oraz klasycznych. Posiadamy szeroką gamę aut używanych, oraz oferujemy kupno samochodu sprowadzonego na indywidualne zamówienie klienta. Firma HAXAL oferuje możliwość sprowadzenia samochodu na indywidualne zamówienie klienta. Oferta skierowana jest zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Cały proces zakupu samochodu za naszym pośrednictwem zaczynamy od wysłuchania szczegółowych informacji odnośnie auta. Przedstawione oferty będą zawierały: dokumentację zdjęciową, dokładny raport oględzinowy, historie serwisową. Po zaakceptowaniu przedstawionej oferty już po kilkunastu dniach będą Państwo czerpać przyjemność z użytkowania swojego nowego samochodu.

Mercedes 500E W124 1992 – 99000 PLN – Częstochowa

Mercedes 500E W124 powstał, by zdetronizować konkurencję w postaci BMW M5 i Lotusa Omegi. Ten wyjątkowy supersedan opracowany został w bliskiej współpracy z firmą Porsche, będąc jedynym modelem Mercedesa montowanym ręcznie poza macierzystą fabryką. Zmodyfikowany silnik z modelu 500 SL gwarantował przyspieszenie do pierwszej setki w 6,1 s. Osiągi, styl i komfort jaki oferował przyniosły mu wielką popularność. Wśród jego właścicieli odnajdziemy takie legendy kierownicy, jak Michael Schumacher, Niki Lauda czy Rowan Atkinson. Wyprodukowanych zostało 10,479 sztuk, a ich ceny w ostatnich latach zwyżkują.
Czytaj dalej

Mercedes SL 500 Silver Arrow R129 2001 – 69000 PLN – Częstochowa

Mercedes SL 500 Silver Arrow to limitowana do 1400 sztuk specjalna seria modelu R129. Wypuszczona została na sam koniec produkcji modelu, wyłącznie na amerykańskim rynku. Sl 500 Silver Arrow wyróżniał się wnętrzem i kierownicą w dwóch odcieniach, ciemniejszym drewnem na desce, zmienionymi wlotami powietrza, oznaczeniami na błotnikach oraz specjalnym wzorem 18-calowych, skręcanych felg. Jego nazwa i kolor są hołdem dla legendarnych „Srebrnych strzał”, czyli wyścigowych Mercedesów lat 30-tych. Jako nowe sprzedały się błyskawicznie, często po cenach wyższych od katalogowych. Bogato wyposażone i limitowane, zawsze należały do najbardziej poszukiwanych wersji modelu.
Czytaj dalej

Porsche 928 1980 – 49000 PLN – Częstochowa

Niski przebieg jest wśród miłośników motoryzacji ceniony niczym złoty cielec. Paradoks polega na tym, że samochód który nie jeździ nie zawsze jest przedmiotem kolekcjonerskiego kultu. To, jak bardzo mogą się rozminąć oczekiwania między niskim przebiegiem a stanem faktycznym pokazuje ta oferta. To Porsche 928 w amerykańskiej specyfikacji miało wyjątkowo mało szczęścia… wskazanie licznika i Carfax pokazują, że w ciągu każdego roku przejeżdżało średnio zaledwie 413 mil, lecz zanim znów zabłyśnie, trzeba w nie włożyć dużo pracy i serca.
Czytaj dalej

Ford Mustang 1966 – 54000 PLN – Częstochowa

Bazował na popularnych modelach Falcon i Fairlane, lecz sportowa sylwetka i łobuzerski sznyt uczyniły z niego przebój, jakiego historia motoryzacji wcześniej nie znała. Producent zakładał, że w ciągu pierwszego roku sprzedaży sprzeda 100 tysięcy sztuk, tymczasem już po 18 miesiącach wyprodukowano ich milion. Ford Mustang pierwszej generacji debiutował w marcu 1964 roku i z miejsca stał się prawdziwą legendą, a dzięki masowej produkcji nie ma dziś problemu z wybraniem odpowiadającego nam egzemplarza oraz jego remontami czy eksploatacją. Za Oceanem rzemieślnicy wciąż tworzą do niego każdy, nawet najmniejszy element. Fakt, że produkowano je pół wieku temu jest bez znaczenia, jeżeli Mustangi wciąż mają swoich wiernych fanów, gotowych regularnie nimi jeździć. Ten z ogłoszenia ma silnik V8, automatyczną skrzynię i klimatyzację. Nie jest to stan salonowy, lecz ślady czasu to dla półwiecznego wozu nic wstydliwego.
Czytaj dalej

Mercedes SL 500 R129 2001 – 73000 PLN – Częstochowa

Choć debiutował w 1989 roku, w produkcji utrzymał się aż do 2001 roku. Mercedes SL 500 R129 w finalnej wersji to poszukiwana opcja i dobry wybór. Ostatnie roczniki uchodzą za najbardziej użyteczne w codziennej eksploatacji i wciąż utrzymują najwyższe ceny. Wizualnie możemy go rozpoznać po nowej kierownicy, innym zestawie wskaźników i nowym panelu klimatyzacji, miękkiej skórze Nappa zamiast skóry perforowanej na fotelach, a także innych lusterkach i klamkach w kolorze karoserii. Od strony technicznej to nowa jednostka M113 z techniką trzech zaworów na cylinder i nieco niższą mocą maksymalną, lecz wyższym momentem obrotowym osiąganym przy niższych obrotach. W ogłoszeniu pięknie zachowany egzemplarz sprowadzany właśnie z USA.
Czytaj dalej

Mercedes 450 SL R107 1976 – 59000 PLN – Częstochowa

Klasyczny roadster Mercedesa to od lat symbol dobrego smaku, który w 1971 roku zaoferował gorąco przyjętą na amerykańskim rynku nowość – silnik V8, brzmiący dokładnie tak, jak życzyli sobie klienci. 162 KM w tej specyfikacji może nie zapowiada wielkich emocji, ale na drodze sprawdza się doskonale – spory moment obrotowy już od najniższych obrotów i pozwala bezproblemowo rozpędzać się do prędkości, przy których i tak ściągamy odruchowo nogę z gazu. Ten Mercedes 450 SL R107 zachęca ciekawą konfiguracją lakieru i wnętrza oraz szeroko zakrojonymi pracami renowacyjnymi.
Czytaj dalej

Mercedes 560 SL R107 1987 – 55900 PLN – Częstochowa

Mercedes 560 SL R107 był luksusem niedostępnym dla Europy, lecz w Stanach Zjednoczonych sprzedawał się znakomicie. Jego ośmiocylindrowa jednostka została tu rozwiercona do rekordowej pojemności 5,6 l, co nawet mimo restrykcyjnych amerykańskich norm emisji spalin pozwoliło na osiągnięcie solidnych 231 KM – choć to nie liczby robią tu największe wrażenie, lecz zdolność do przyspieszania właściwie z każdych obrotów, niezależnie od prędkości i biegu, na którym aktualnie się poruszamy. To wspaniały klasyk, który po zdjęciu dachu potrafi ukoić duszę wspaniałym brzmieniem silnika oraz gładką pracą zawieszenia. Na weekendowe przejażdżki w ciepłe, letnie dni – idealny.
Czytaj dalej

BMW M5 E34 1991 – 99000 PLN – Częstochowa

Eleganckie linie klasycznego sedana wiążą się tu z osiągami, które nawet po trzech dekadach od debiutu potrafią zjeżyć włosy na głowie. 315 konie mechaniczne uzyskane ze zmodyfikowanego silnika z BMW M1 zapewniają doznania najwyższej klasy. BMW M5 E34 to dziś kultowy youngtimer. Wykonywany był całkowicie ręcznie w zakładach BMW Motorsport. W latach 1988–1996 zbudowano ich 11989 sztuk. Ten egzemplarz w amerykańskiej specyfikacji pochodzi z pierwszego etapu produkcji modelu, posiada 24-zaworową jednostkę DOHC o pojemności 3,6 l i zmodyfikowane przez kultową za Oceanem firmę Dinan zawieszenie.
Czytaj dalej

BMW 850i E31 1992 – 69000 PLN – Częstochowa

BMW 850i E31 zostało stworzone, by konkurować z najlepszymi samochodami GT pod kątem osiągów, a przebić je pod względem luksusu. To konstrukcja niezwykle zaawansowana, idealna na długie trasy, zadziwiająca kulturą pracy 12-cylindrowego silnika. Jest jak wspaniałe danie, przyrządzone według zupełnie innego przepisu niż produkty kuchni włoskiej czy japońskiej. Nie usłyszymy tu wysokoobrotowego śpiewu, lecz pomruk. Jednostka V12 nie wchodzi na wysokie obroty – nie musi, z samego dołu prze tak mocno, aby kierowca miał wrażenie, że niczego więcej nie potrzebuje.
Czytaj dalej

Ford Mustang Fastback 1965 – SPRZEDANY

Ford Mustang pierwszej generacji debiutował w marcu 1964 roku i z miejsca stał się prawdziwą legendą, a dzięki masowej produkcji nie ma dziś problemu z wybraniem odpowiadającego nam egzemplarza oraz jego remontami czy eksploatacją. Ten z ogłoszenia ma silnik V8, manualną skrzynię biegów i najbardziej poszukiwane nadwozie typu Fastback. Jest w stanie wymagającym generalnego remontu, jednak w przypadku tych samochodów nie stanowi to problemu. Sklepy za Oceanem pełne są części do klasycznych Mustangów, niezależnie od tego, czy nasza wizja ogranicza się do odtworzenia samochodu do stanu oryginalnego, czy też myślimy o tuningu.
Czytaj dalej