Catawiki

Catawiki to najszybciej rozwijająca się internetowa platforma aukcyjna w Europie. Co tydzień oferujemy 300 aukcji w 80 różnych kategoriach – od sztuki współczesnej po klasyczne samochody, od zegarków po wina. Catawiki wyróżnia się zespołem ekspertów, którzy oceniają każdy przedmiot w celu ustalenia jego autentyczności i jakości, zanim jeszcze zostanie on wystawiony na aukcji.

Opel 4 PS Roadster 1929 – Portugalia

Opel 4 PS w dwumiejscowym nadwoziu zadebiutował w 1924 roku, rozpoczynając erę masowej produkcji samochodów w Niemczech. Był niezwykle podobny do produkowanego również z użyciem taśmy montażowej Citroena 5 CV, choć źródła różnią się co do tego, czy był to produkt licencyjny, czy kopia. Ten rzadko spotykany Opel 4/20 PS Roadster z 1929 roku jest w dobrym stanie. Sprzedający twierdzi, że prawdopodobnie pozostały już tylko dwa egzemplarze tego typu (z nadwoziem roadster), a ten konkretny egzemplarz jest jedynym działającym egzemplarzem na świecie. Samochód posiada certyfikat wydany przez portugalski Antique Automobile Club, który jest ważny do 30.06.2025 roku.
Czytaj dalej

Peugeot 205 GTI 1988 – Gdańsk

Peugeot 205 GTI to prawdziwie gorący hatchback z lat 80., który jest szeroko pożądany i poszukiwany przez prawie każdego fana klasycznych samochodów. Ten wyjątkowy 205 GTI został sprowadzony z północnej Szwecji, gdzie przetrwał ciężkie zimy w ciepłym i wentylowanym garażu. O jakiejkolwiek korozji nie ma mowy. Powierzchnia lakieru została odnowiona kilka lat temu i nadal wygląda świetnie. Nie ma oznak zużycia, zarówno jeśli chodzi o karoserię, jak i o sprawy techniczne. Silnik i skrzynia biegów działają bardzo dobrze, bez spadku mocy lub jakiegokolwiek przecieku. Podsumowując – jest to wspaniały dodatek do kolekcji.
Czytaj dalej

Rolls Royce Silver Shadow 1973 – Marki

Ten piękny Rolls Royce Silver Shadow z 1973 roku jest w bardzo dobrym stanie jak na swój wiek i w 100% jest oryginalny. Samochód został sprowadzony z Wielkiej Brytanii w 2012 roku w dobrym stanie – zakupiono go z salonu Rolls-Royce’a za 12000 GBP. W 2013 roku został zarejestrowany jako zabytek w Wielkiej Brytanii, otrzymał nową powłokę lakierniczą i przeszedł przegląd techniczny – sprawdzono w nim wszystkie filtry, oleje, uszczelki, klocki hamulcowe, tarcze itp. Ten piękny Rolls-Royce był użytkowany sporadycznie, przechowywano go bezpiecznie w garażu, więc jest w bardzo dobrym stanie – wszystko działa tak, jak powinno.
Czytaj dalej

Ferrari 550 Maranello 1997 – Włochy

Na aukcji pojawił się wymarzony samochód, rzadki klejnot, uważany za jeden z najpiękniejszych modeli, jakie kiedykolwiek wyprodukowało Ferrari: 550 Maranello. Ten model był powrotem Ferrari do samochodów sportowych z silnikiem umiejscowionym z przodu pojazdu. Pojazd wyposażony jest w doskonałe V12 Ferrari, które z pojemności 5,5 l bez pomocy turbosprężarek generuje imponujące 485 KM. Wystawione 550 Maranello to piękny i elegancki pojazd z niskim przebiegiem, z karoserią w kolorze „titanium grey”. Było częścią prywatnej kolekcji pasjonata tej marki i zostało sprzedane przez jego spadkobierców, niepodzielających jego pasji do motoryzacji. To prawdziwa okazja, aby stać się właścicielem tego stylowego projektu studio Pininfarina i zarazem sztuki mechanicznego kunsztu Ferrari.
Czytaj dalej

Citroen 2CV Charleston 1986 – Niemcy

Citroen 2CV Charleston jest czule wspominany przez wielu jako jeden z najpopularniejszych wersji modelu 2CV. Kultowy bordowo-czarny lakier oraz oddzielne przednie fotele znacznie wyróżniają go na tle jego poprzedników. Zaprezentowano go w 1980 roku jako model specjalny, lecz gdy sprzedaż w pierwszym roku wyniosła 8000 egzemplarzy, zdecydowano się na regularną produkcję. Był to jeden z najlepiej sprzedających się 2CV w latach 80., a produkcja zakończyła się dopiero po 10 latach sprzedaży. Ten kultowy samochód jest idealny dla prawdziwych kolekcjonerów, fanów 2CV oraz osób szukających alternatywnej formy inwestycji w postaci klasycznego samochodu.
Czytaj dalej

Mercedes 220 SE Coupe W128 1960 – Hiszpania

Najbardziej pożądane modele 220 SE, to te 2-drzwiowe wyprodukowane w latach 1958-1960. Mercedes 220 SE Coupe W128 pochodzi z czasów, gdy karoserie były tworzone ręcznie. Ten fakt i to, że wyprodukowano go w niskim nakładzie, sprawia, że jest on wspaniałym dodatkiem do każdej kolekcji oraz świetną inwestycją. Ten Mercedes to jeden z zaledwie 860 egzemplarzy wyprodukowanych w tym nadwoziu. Jest odrestaurowany, w idealnym stanie i zdecydowanie przyciąga wzrok.
Czytaj dalej

Jensen CV8 MKII 1964 – UK

Dzięki karoserii z włókna szklanego, aluminiowym drzwiom i potężnemu silnikowi V8 Chryslera, Jensen CV8 był jednym z najszybszych 4-osobowych samochodów swoich czasów. Fakt, iż wyprodukowano jedynie 250 egzemplarzy tego modelu, sprawia, że obecnie jest on rzadkością. Ten Jensen CV8 MKII z numerem podwozia 104/2107 został przetransportowany z muzeum w Austrii, gdzie można było go oglądać przez ponad 12 lat. Samochód po raz pierwszy sprzedano londyńskiej firmie K D M Cherrington Ltd. Następnie trafił w ręce dwóch kolejnych właścicieli, po czym został wyeksportowany do USA, gdzie przez ponad 11 lat był częścią kolekcji klasycznych samochodów, zanim ponownie przewieziono go do Wielkiej Brytanii w 1990 roku. Tam również przechodził z rąk do rąk, po czym trafił do obecnego właściciela, który przywrócił go do stanu użytkowego, wydając na niego większą sumę pieniędzy, od ceny, za którą go nabył. Naprawiono w nim układ paliwowy (nowy gaźnik), chłodzenia, hamulce i układ kierowniczy. Jest w bardzo dobrym stanie, na karoserii oraz na dachu widocznych jest kilka pęknięć lakieru, wnętrze jest oryginalne, w stanie użytkowym.
Czytaj dalej

Volkswagen Karmann Ghia 1967 – UK

Volkswagen Karmann Ghia był produkowany w latach 1955 – 1974 w Niemczech i Brazylii. Jego konstrukcja bazowała na podwoziu i częściach podwozia Volkswagena Garbusa typu 1. Stylowe nadwozie zaprojektował Luigi Segre z Italian Carrozzeria Ghia, a ręczne elementy karoserii wykonał niemiecka firma Karmann. W Niemczech wyprodukowano ponad 445000 egzemplarzy tego Volkswagena. Był również samochodem najczęściej importowanym do Stanów Zjednoczonych. Kolejnych 41600 egzemplarzy powstało w Brazylii. Karmann Ghia uchodzi za jedno z aut o najpiękniejszym na świecie wzornictwie.
Czytaj dalej

Volvo PV51 1938 – Holandia

Kiedy w 1926 roku Volvo uruchomiło produkcję samochodów, ich oferta skierowana była głównie na rynek szwedzki. Firma skupiła się na wytwarzaniu dużych, luksusowych samochodach inspirowanych amerykańskimi autami z tamtej epoki. Zaledwie po 12 latach od uruchomienia produkcji, 1 lipca 1938 roku, z taśmy zjeżdża pierwsze Volvo PV51. Taki naprawdę wyjątkowy, osiemdziesięcioletni model, jest teraz dostępny na aukcji. Samochód był oryginalnie czarny, ale został przelakierowany na granatowo w 1947 roku. Do lat 60. auto było użytkowane na co dzień, aż do momentu, gdy zniknęło w jakiejś szopie. Dopiero po wielu latach, zostało odkryte ponownie. Najprawdopodobniej jest to obecnie najstarsze Volvo w Holandii. Pomimo że samochód nadal ma lakier z 1947 roku, wygląda bardzo porządnie. To piękne Volvo nosi naturalnie ślady użytkowania, ale to zupełnie normalne w przypadku samochodów w tak sędziwym wieku. Wnętrze wykończone winylem w kolorze czerwonym jest oryginalne i dobrze zachowane. Volvo jest w bardzo dobrym stanie technicznym. Ze względu na to, że wyprodukowano zaledwie 1754 egzemplarzy PV51, ten okaz jest naprawdę wyjątkowy. W skrócie: piękne i wyjątkowe Volvo PV51 dla entuzjasty.
Czytaj dalej

Cadillac Fleetwood Brougham 1969 – Holandia

Ten Cadillac Fleetwood Brougham jest jedyny w swoim rodzaju. Swoją życiową podróż rozpoczął w 1968 roku jako „triple black” (czarny lakier, czarne wykończenie wnętrza i czarny, winylowy dach). Jego pierwszą właścicielką była Margrette Karpiak (co potwierdza plakietka na drzwiach), która zawodowo zajmowała się tańcem na rurze. W kolejnych latach Cadillac przeszedł kilka modyfikacji u mistrza tuningu George Barris’a (twórcy sławnego wozu Batmobile). Został wyposażony wówczas w elementy dekoracyjne ze stali nierdzewnej: na dachu, klapie bagażnika, atrapie chłodnicy, belkach na słupku C itp. na wzór wersji Landau. Na szczególną uwagę zasługuje jednak jego tył w stylu lat 70. Cadillac jeździł przez 20-30 lat po szosach w Kalifornii, następnie został sprzedany do Illinois, a stamtąd trafił do Holandii. Silnik uruchamia od pierwszego przekręcenia kluczyka w stacyjce i pracuje bez zarzutu. Jak nietrudno się domyślić, posiada automatyczną skrzynię biegów.
Czytaj dalej