Chevrolet Corvette C2 1964 – 345000 PLN – Wrocław

Chevrolet Corvette to jeden z najwspanialej wyglądających samochodów w historii, lecz równie pasjonująca jak jego sylwetka, jest przemiana tego samochodu na przełomie lat. Za ojca zmian uważany jest Zora Arkus-Duntov, genialny inżynier, który przekształcił Corvette ze stylowego samochodu sportowego w legendarną maszynę o wysokich osiągach. Zajmował się ewolucją Corvette przez 20 lat. Gdy zaczynał, pod maską Corvetty pracowały ledwie 6-cylindrowe jednostki, lecz już w debiutującej w 1963 roku generacji C2 pod maską znalazło się 327-calowe V8 w kilku wariantach mocy. Prezentowany rocznik ’64 to pierwszy, w którym zrezygnowano z dzielonego tylnego okna i ponoć była to jedna z głównych zmian, za którą optował Zora. Choć kolekcjonerzy wolą dziś oryginalne dzielone okno Shinody (co znajduje odzwierciedlenie w cenach), wzrost sprzedaży rocznika ’64 do 22229 sztuk pokazał, że kierunek spodobał się publiczności. Prezentowana Corvetta ma nie tylko fantastyczny stan, ale i doskonałą konfigurację. Począwszy od świetnego odcieniu lakieru Silver blue, przez opcjonalne koła z centralną śrubą, 4-stopniową skrzynię manualną, po klimatyzację i wspomaganie kierownicy. Jest kapitalna!

Chevrolet Corvette C2
Rok produkcji: 1964
Silnik: 327/300 HP CID V8
Skrzynia biegów: 4 Speed ​​Manual

Cena: 345000 PLN

Kolor nadwozia: srebrny-niebieski (silver/blue)
Kolor wnętrza: czarny

Wyposażenie:
– silnik zgodny z fabryką – Matching Number,
– klimatyzacja,
– radio FM/AM,
– felgi typu rally z centralną nakrętką mocującą,
– wspomaganie kierownicy

Wspaniała Corvetta C2 1964 roku, ten samochód od stóp do głów jest pięknym eksponatem i doskonale prezentowałby się w kolekcji każdego miłośnika. Silnik „Matching Numbers” 327 V8 o mocy 300 KM, który spięty jest ze 4-biegową manualną skrzynią biegów.

Corvette zasłynęła w branży, oferując kupującym bardzo dobrze zbudowanego 2-osobowego roadstera, ale także oferując luksus w przystępnej cenie.

Ten samochód jest wyposażony w klimatyzację, która była bardzo rzadką opcją w 1964 roku. Poza tym w tym samochodzie otrzymujesz wspomaganie układu kierowniczego oraz skórzane wnętrze, więc jazda samochodem to najwyższy poziom komfortu.

Lakier samochodu to piękny niebieski srebrny metalik, który w zależności od kąta patrzenia ma bardzo lodowaty efekt, zmieniając kolory z bladego srebra na blado niebieski.

Wyposażenie to wspomniana powyżej klimatyzacja, radio AM / FM, unikalne koła typu „knock off” (nowe opony), pasy bezpieczeństwa, wspomaganie kierownicy, skórzana tapicerka.

W C2 każda modernizacja/naprawa została udokumentowana w formie papierowej (faktury etc.)
Do istotnych napraw z ostatniego okresu możemy zaliczyć wymianę wspomagania kierownicy, nowa pompa paliwa, wymienione tarcze, klocki hamulcowe, wymiana przewodów, wymienione sprzęgło, nowa miska olejową i uszczelki, wymiana tylnego zawieszenia plus konieczne uszczelnienia, tuleje i wahacze, lista jest naprawdę długa.

Auto posiada oryginalną książkę serwisową, instrukcję, komplet kluczyków.

Telefon: +48 537 666 999, +48 602 118 243
E-mail: kontakt@autogallery.pl
Miejscowość: Wrocław