Chevrolet Corvette Z06 C6 2010 – 190000 PLN – Słupno

Chevrolet Corvette Z06 C6 to produkowana w latach 2006-2013 kwintesencja amerykańskiej filozofii budowy samochodu sportowego. Wygląda świetnie, dzięki układowi transaxle ma doskonały rozkład mas, a prowadzi się tak, że nikt kto wyśmiewał jeszcze model o dwie generacje starszy, nie będzie miał tu uwag. Owszem, w tylnym zawieszeniu odnajdziemy poprzeczny resor, ale raz, że wykonany jej z kompozytów, a dwa, że pełni jedynie funkcję sprężynującą (za prowadzenie kół odpowiedzialne są wahacze poprzeczne). Największy zachwyt i entuzjazm z pewnością wzbudzi jednostka napędowa tej wersji. W Z06 zamontowano LS7, czyli przeszło 7-litrowe V8 o mocy 512 KM. Silnik ma tylko po dwa zawory na cylinder, ale za to odnajdziemy w nim tytanowe korbowody oraz zawory wlotowe. Silnik ma rodowód czysto wyścigowy, a zastosowany w nim układ smarowania z suchą miską olejową zapewnia efektywne smarowanie nawet przy ogromnych przeciążeniach na łuku drogi. Prędkość maksymalna wynosi 320 km/h, a pierwsza setka jest tu możliwa już po mniej niż 4 sekundach. To już jest zakres dostępny jedynie dla supersamochodów.

Chevrolet Corvette Z06 C6
Rocznik: 2010
Przebieg: 29500 km
Pojemność: 7011 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 512 KM

Cena: 190000 PLN

Auto jest w najwyższej wersji wyposażenia, zawierającej m.in.:
– system audio BOSE,
– wielofunkcyjną kierownicę,
– wyświetlacz head-up pokazujący min. przeciążenie,
– rozbudowany komputer pokładowy pokazujący wiele parametrów auta i silnika,
– układ wydechowy Corsa Performace,
– w pełni skórzaną tapicerkę,
– nawigację,
– system głośnomówiący,
– podgrzewane, elektrycznie regulowane fotele z pompowaniem boczków.

Mam na sprzedaż unikalne oraz nietuzinkowe auto, Chevroleta Corvette Z06 z fenomenalnym, wyścigowym silnikiem V8 o pojemności 7 litrów oraz manualną skrzynią biegów. Auto jest w najwyższej wersji wyposażenia oraz w świetnym metalicznym kolorze. Na żywo robi piorunujące wrażenie, nie tylko wizualne, ale również dźwiękowe, za sprawą układu wydechowego Corsa Performance.

Samochód został przeze mnie zakupiony jako roczny od pierwszego właściciela, który sprowadził go z salonu z Kanady. Od tamtej pory przez 9 lat była garażowana oraz jeżdżona tylko w sezonie jako auto na weekendowe przejażdżki. Auto jest dostosowane do ruchu europejskiego.

Corvetta niedawno przeszła serwis olejowy oraz ma świeże opony Michelin Pilot Sport o szerokości 325 mm z tyłu. Samochód jest w świetnym stanie wizualnym oraz technicznym. W razie pytań zapraszam do kontaktu telefonicznego. Ze względu na wyjątkowo narowisty oraz brutalny charakter auta jazda testowa jedynie po okazaniu gotówki.

Telefon: +48 534 789 011
Miejscowość: Słupno