Chevrolet Superior Roadster Series F 1924 – 79500 PLN – Cieszyn

Chevrolet Superior debiutował w 1923 roku, produkowany był przez cztery lata, przy czym każdy kolejny tworzył nową serię. Rok 1923 to seria B, prezentowany 1924 to seria F, później następowały seria K i seria V. Wszystkie wyposażone były w czterocylindrowy silnik o pojemności 2,8 l i miały identyczny rozstaw osi (103 cale, czyli ok. 2,6 m). Za cenę około dwukrotnie wyższą niż Ford Model T, użytkownicy otrzymywali wyższą jakość wykonania i lepszy komfort, czyli wszystko to, co było potrzebne by zasłużyć na określenie „Superior”. Z tym modelem Chevrolet wspiął się na drugie miejsce na liście sprzedaży aut amerykańskich, ustępując Fordowi, ale bijąc Hudsona. W 1924 roku zbudowano ich (we wszystkich wersjach nadwoziowych) nieco ponad 300 tysięcy, lecz dziś na polskim rynku to ogromna rzadkość.

Chevrolet Superior Roadster Series F
Rocznik: 1924
Przebieg: 13671 mil
Pojemność: 2802 cm³ (171 cui)
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 26 KM

Cena: 79500 PLN

Samochód osobowy, roadster/cabrio, 2 drzwiowy.

Ogólna charakterystyka

Pojazd spełnia wymagania dla pojazdu zabytkowego ze względu na bardzo ograniczoną – jednostkową ilość pojazdów tej marki i modelu już sprowadzonych do kraju, jest obiektem poszukiwanym przez kolekcjonerów na całym świecie. Szacuje się, że w aktualnej wersji modelu zachowało się ok. 150 szt.

Okres produkcji modelu to 4 lata, od 1923 do 1926 roku, prędkość maksymalna 50 km/h, silnik 4 cylindrowy, 4 suwowy, chłodzony cieczą, 8 zaworowy, umieszczony wzdłużnie z przodu, zasilanie gaźnik opadowy. Instalacja elektryczna 6 V. Hamulce tylne, bębnowe ze szczękami rozporowymi. Skrzynia biegów manualna 3 stopniowa.
Zbiornik paliwa 35 l. Nadwozie drewniano stalowe osadzone na ramie stalowej.

Stan oraz zachowanie

Prezentowany samochód jest w dobrym stanie utrzymania, jak również z bardzo dobrze utrzymaną kompletacją techniczną oraz utrzymaną oryginalnością nadwozia i jego zasadniczego wyposażenia.
Jest sprawny, jeżdżący. Biegi ładnie działają, hamulce również. Drewno w bardzo ładnym stanie. Poszycie dachu w bardzo dobrym stanie.
Lakier wymaga poprawy/odnowienia. Ostatnie 25 lat spędził w salonie pełniąc rolę samochodu wystawowego.
Pochodzenie: Kalifornia/Los Angeles.

Zostały wymienione między innymi:
– płyny eksploatacyjne
– akumulator
– odbudowana pompa paliwa
– odbudowana pompa wody
– wymienione przewody zapłonowe

Cena po wszystkich opłatach celno-skarbowych, łącznie z opinią biegłego rzeczoznawcy oraz białą kartą.
Zapraszam na jazdę próbną.

Telefon: +48 501 395 335
E-mail: buick1955special@interia.pl
Miejscowość: Cieszyn