Chevrolet

Chevrolet Corvette C5 1998 – 89000 PLN – Busko Zdrój

Lekka konstrukcja, wielowahaczowe zawieszenie, układ transaxle i idealny rozkład mas. To nie są cechy, których spodziewalibyśmy się po amerykańskim samochodzie nawiązującym do legendy muscle cars. Chevrolet Corvette C5 projektowany był również z myślą o europejskim odbiorcy, w efekcie będąc o wiele tańszą alternatywą dla wozów Porsche czy Ferrari. Chevrolet Corvette C5 już w podstawowej wersji oferował doskonałą jednostkę V8 o mocy 345 KM, katapultującą go do pierwszej setki w 5,6 s i pozwalającą na osiągnięcie prędkości maksymalnej na poziomie 274 km/h. Jednocześnie to pierwsza Vette, któa oferuje rozsądnych rozmiarów bagażnik, a przy spokojnej jeździe spala poniżej 15 l/100 km. To amerykański sen za bardzo rozsądne pieniądze.
Czytaj dalej

Chevrolet 5 Window Coupe 1931 – 147000 PLN – Warszawa

Chevrolet obok Forda i Plymouth’a był w latach 30-tych jedną z najbardziej popularnych i przystępnych marek w USA. W zestawieniu z konkurencją miał jednak mocny atut – zaprezentowany w ’29 roku sześciocylindrowy, górnozaworowy silnik. To obiekt zazdrości rywali, który potrafił połączyć dużą wytrzymałość, moc i ekonomikę, w efekcie przyczyniając się do zwiększenia udziału w rynku koncernowi General Motors z 14% w 1921 do 40% w 1931 roku. Pięknie zachowany, oryginalny Chevrolet 5 Window Coupe jako żywo przywołuje tamtą epokę. Wprost trudno uwierzyć, że ten samochód zachował się w takim stanie przez 86 lat.
Czytaj dalej

Chevrolet Impala SS 1964 – 199000 PLN – Poznań

Chevrolet Impala SS to jedno z najpiękniejszych i najbardziej stylowych amerykańskich coupe lat 60-tych. To członek wprowadzonej w 1961 rodziny Biscayne/Bel Air/Impala, w prezentowanej dwudrzwiowej wersji hardtop stojący na samym szczycie modelowej drabiny. Pakiet SS (Super Sport) zestawiony został tu z jednostką V8 o pojemności 327 cali sześciennych (ok. 5,4 l). Podczas kompleksowej renowacji wóz został delikatnie wzmocniony i unowocześniony, dzięki czemu z pewnością nikt nie będzie tu narzekać ani na brak mocy, ani na brzmienie, ani na kaprysy w eksploatacji. Cena nie jest okazyjna, lecz te samochody w takim stanie nawet w Stanach kosztują już zdecydowanie więcej. Warto zainwestować, bo to nie tylko szyk i emocje, ale także pewna lokata kapitału.
Czytaj dalej

Chevrolet Camaro 1969 – ok. 423000 PLN – USA

Jak poważni ludzie biorą się za rasowanie amerykańskich klasyków to nie ma lipy. Ten Chevrolet Camaro ma 850 KM, a mógłby mieć jeszcze więcej. Tu wszystkie podzespoły są z górnej półki, dobierane z odpowiednim zapasem wielkości i wytrzymałości. Podstawą był 7 l big block, rozwiercony do 8,2 l i napędzany dwiema 76 mm turbosprężarkami. Odpowiednio dobrana została skrzynia biegów, tylny most, wydech. Hamulce mają 14 cali średnicy, felgi – 18. We wnętrzu klatka bezpieczeństwa, a o pozory komfortu dba klimatyzacja i wspomaganie kierownicy. Przed dziewięcioma laty Camaro było gwiazdą targów SEMA, dziś – szuka nowego właściciela.
Czytaj dalej

Chevrolet Corvette Convertible 1962 – SPRZEDANY

Chevrolet Corvette C1 uznawana jest powszechnie za pierwszy amerykański samochód sportowy. Filigranowe i zmysłowe kształty nie są tym, co wówczas kojarzyło się z amerykańską motoryzacją, lecz tak rodziła się legenda. Ta pochodzi z ostatniego roku produkcji pierwszej serii, kiedy myślano już o tym, by temu małemu pojazdowi dodać osiągów i charakteru. W 1962 roku small block w Corvette został powiększony do pojemności 5,36 litra, z którego fabrycznie wyciskano 250 KM. A za dodatkowe 12% ponad cenę katalogową, można było otrzymać wersję silnika 360-konną z wtryskiem paliwa, co czyniło ją najszybszą w generacji C1. Rocznik 62′ był ostatnim, w którym pojawiała się charakterystyczna zagięta przednia szyba, tak samo jak klapa bagażnika czy odkryte przednie reflektory. Wystawiony na aukcję egzemplarz ze srebrną karoserią i pięknie kontraktującym czerwonym, wyrazistym wnętrzem, został sprzedany za 75 tys. USD.

Czytaj dalej

Chevrolet K1500 Silverado 1992 – 33900 PLN – Sopot

Chevrolet K1500 Silverado to amerykański pick-up kategorii „full size”. To pancerna konstrukcja oparta na galwanizowanej ramie, która w czwartej generacji, w 1988 roku, otrzymała nowość w postaci niezależnego zawieszenia przedniej osi. Prezentowany egzemplarz jest w specyfikacji kanadyjskiej, z dołączanym napędem na cztery koła i pięcioosobową kabiną pasażerską oraz skrzynią ładunkową typu Stepside. Pod maską pracuje tu pięknie brzmiąca i gwarantująca odpowiednie osiągi jednostka V8 5,7 l, pokrewna tej, którą odnajdziemy w sportowym Chevrolecie Corvette.
Czytaj dalej

Chevrolet Corvette C3 1979 – 69900 PLN – Białystok

Chevrolet Corvette C3 działa na wyobraźnię, jak rzadko które amerykańskie auto z tego okresu. Jego kształty powstały z inspiracji naturą i nie przez przypadek przypominają morską bestię. To ewolucja koncepcyjnego projektu Mako Shark II projektu Larry’ego Shinody. W zestawieniu z otwartym nadwoziem typu targa i mocną V8-mką pod maską gwarantuje niezwykle przyjemne doznania. Dokładnie takie, jakich oczekiwalibyśmy od weekendowego auta z ikrą. Ten po sprowadzeniu z USA przeszedł renowację, dzięki czemu jazda nim powinna być samą przyjemnością bez wyrzeczeń.
Czytaj dalej

Chevrolet Chevelle Malibu 1975 – 87000 PLN – Kraków

Chevrolet Chevelle Malibu z połowy lat 70-tych to spadkobierca ery „muscle cars”. Mocy miał zdecydowanie mniej, niż kilka lat wcześniej, lecz szczęśliwie duża pojemność w układzie V8 wciąż oznaczała potężny moment obrotowy, brzmienie było pierwszorzędne, a tylny napęd pozwalał na odpowiednie harce. Jednostki te wciąż można było w łatwy sposób wzmocnić, a specyficzna konstrukcja zawieszenia i typowo amerykańskie hamulce i tak sprawiają, że na brak mocy rzadko kto będzie się skarżyć. W końcu nikt rozsądny tymi autami nie pędzi na złamanie karku, ze spaleniem gumy problemu nie ma, a sylwetka wciąż jest imponująca i przykuwająca uwagę. Egzemplarz z ogłoszenia jest po kompleksowych pracach renowacyjnych i przykuwa uwagę fantastycznym odcieniem błękitnego lakieru.
Czytaj dalej

Chevrolet Corvette C3 1981 – 78900 PLN – Kraków

Brzmi świetnie, jest mocny i ma jedną z najbardziej charakterystycznych i wyróżniających się sylwetek w historii amerykańskiej motoryzacji. Jej pełen siły kształt nieprzypadkowo przypomina rekina. To dzieło Larry’ego Shinody, wywodzące się z zaprezentowanego w połowie lat 60-tych konceptu Mako Shark II. Chevrolet Corvette generacji C3 produkowany był w latach 1967–1982. Ten z ogłoszenia jest już po ostatnich zmianach stylistycznych, obejmujących panoramiczną tylną szybę, zmieniony przedni zderzak i tylny spojler. Posiada silnik o pojemności 5,7 l V8 oraz, co jest rzadko spotykane w tych samochodach, manualną skrzynię biegów.
Czytaj dalej

Chevrolet Camaro Z/28 Convertible 1992 – SPRZEDANY

Chevrolet Camaro Z/28 Convertible to idealny wybór z oferty Chevroleta lat 90-tych. Powstał na 25-lecie modelu i był wyposażony we wszystko, co najlepsze w owych czasach. Silnik V8, manualna skrzynia biegów, klimatyzacja i sportowy pakiet Z/28, w kabrioletach zamawiany wówczas nieczęsto. Czerwony lakier świetnie tu współgra z czarnymi pasami na masce, będącymi częscią pakietu „25th Anniversary”. Ten egzemplarz zachował wciąż fabryczną świeżość i ma zaledwie ok. 5 tys. km przebiegu. To rarytas, który licytowany będzie bez ceny minimalnej, choć szacowana wartość określona została na ok. 120 – 140 tys. PLN.
Czytaj dalej