WOŚP: Citroen 2 CV 6 Club – Wrocław

Przekazanie samochodu na aukcję charytatywną to złoty gest, niezależnie od tego czy decydują się na to osoby prywatne, czy firmy. Zobaczyć, a szczególnie kupić klasyczny samochód przy takiej okazji z pewnością jest bardzo miło. Citroen 2 CV to jeden z najbardziej charakterystycznych samochodów w historii. Wywodzący się z lat 30-tych, w produkcji pozostawał przez ponad pół wieku, wciąż ujmując swoją prostotą i charakterystyczną urodą, dzięki której dorobił się przydamku „kaczątko”. Sprzedający w treści aukcji pięknie opisuje to co najprzyjemniejsze przy eksploatacji takiego samochodu – życzliwość innych kierowców jest wręcz gwarantowana. Brakować może nieco informacji o samym egzemplarzu. Citroen 2 CV 6 Club, rozpoznawalny po prostokątnych przednich światłach, produkowany był w latach 1980-87. Ten licytowany egzemplarz pod folią w reklamowych barwach skrywa kremowy lakier. Obejrzeć i poznać dokładniej jego stan techniczny można we Wrocławiu. Aukcja swój finał będzie miała 17 stycznia, a środki ze sprzedaży zostaną przekazane na 24 Finał WOŚP. Wartość samochodu to ok. 4700 euro (stan 3. wg Oldtimer Markt Preise), lecz wiadomo, że nie kwota się tu liczy, lecz szczytny cel.


Link: http://charytatywni.allegro.pl/unikalny-citroen-2cv-w-barwach-ceneo-pl-i2582685

Citroen 2CV – „cytryna”, „daszewo” (z francuskiego: dwa konie) – jedyne w swoim rodzaju nie-brzydkie kaczątko! Zabytkowy youngtimer o konstrukcji z lat 30 poprzedniego wieku.

Od Ceneo.pl dla WOŚP! Sprzedajemy, bo chcemy pomóc!
Licytowany egzemplarz brał udział w teledysku Ceneo.pl „Just touch this – kliknij to!”, a latem zjeździł całe polskie wybrzeże w ramach akcji Ceneoplaże! Samochód został przez nas fantazyjnie oklejony w pomarańczowo – granatowe kolory. Bez większego problemu można jednak przywrócić pojazdowi jego oryginalny, kremowy kolor.

Młody duchem!
Auto ma ponad 30 lat, ale jest niemal w takim samym stanie, jak w dniu opuszczenia fabryki. Bliskie ideału… po niewielkich poprawkach 🙂 Pokonuje z gracją wszelkie wyboje – pod względem komfortu jazdy może się równać z teoretycznie „lepszymi” modelami.
Wyposażony w dwucylindrowy silnik typu boxer – jego rasowego dźwięku nie można pomylić z ferrari, porsche czy polonezem. Takie rzeczy jak: automatyczna klimatyzacja, sterowanie nawiewem, mechanizm otwierania szyb czy ABS na pewno nie zawiodą. Ich tu po prostu nie ma!
Samochód ma płócienny dach, który można w każdej chwili zdjąć i cieszyć się wiatrem we włosach podczas jazdy kabrioletem. Mimo niewielkich rozmiarów autko jest czterodrzwiowe, ma dużą klapę bagażnika oraz składaną tylną kanapę.

Bądź jak James Bond!
Citroenem 2CV jeździli między innymi agent 007 i słynny żandarm z Saint – Tropez. Swojemu Właścicielowi gwarantuje niezapomniane przeżycia, zazdrosny wzrok innych użytkowników dróg oraz możliwość wprawiania się w zawodzie mechanika samochodowego. Samochód jest prawie niezawodny…. ale w razie problemów na pewno znajdzie się więcej życzliwych osób skorych do pomocy, niż w przypadku kłopotów z nowymi samochodami.

To auto nikogo nie pozostawia obojętnym!
Oto wypowiedzi kilku osób, które jechały naszą cytryną:
„OMG!!!”
„Nigdy czymś takim nie jechałem”
„Hohoho!”
Auto osiąga zawrotne prędkości (mamy dowód na 70km/h, z górki może być jeszcze szybciej!). Czy samochód wymaga wkładu finansowego? Zapewne tak, jak każde używane auto. Jednak youngtimera kupuje się po to, aby móc potem pochwalić się: dzisiaj po pracy wymieniłem olej, świece, aparat zapłonowy, cewkę, a jutro robię remont silnika i zmienię amortyzatory. Z tym samochodem każdy może zostać bohaterem!

Dlaczego Ceneo.pl sprzedaje tak wyjątkowy samochód?
Dlatego, że jest okazja aby służył on podwójnie: swojemu nowemu Właścicielowi w przeżywaniu motoryzacyjnych przygód, a Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w pomaganiu innym! Co prawda będziemy za nim tęsknić, ale cel uświęca środki.
Samochód możecie oglądać we Wrocławiu.
Serdecznie zapraszamy do licytacji!

Zobaczcie też auto w akcji: