KlasykaGatunku.pl

Citroen CX 2000 Super 1975 – 48000 PLN – Wrocław

Citroen CX 2000 Super to przedstawiciel niezwykłego, francuskiego modelu, z samego początku produkcji, kiedy zdobywał tytuł Samochodu Roku. Niezwykle futurystyczny i wizjonerski, zadziwiał zarówno swoją sylwetką, jak i technicznymi rozwiązaniami. Opływowy, charakterystyczny, pięknie udekorowany elementami z nierdzewnej stali, skrywał mechanikę bardziej ambitną, niż w jakimkolwiek innym samochodzie tej klasy na rynku. Jego największy wyróżnik to układ hydropneumatyczny, sterujący zawieszeniem, układem hamulcowym i kierowniczym. Potrafił sam prostować koła, nie wpadał w poślizgi i oferował komfort, jakiego pozazdrościli mu nawet Rolls Royce i Mercedes, kupując od Citroena licencję na hydropneumatyczne zawieszenie. Ten przedstawiciel pierwszej serii zachował wszystkie swoje wizualne atrybuty – czystą sylwetkę bez bocznych listew, wąskie błotniki, małe dekle felg, futurystyczny kokpit, doskonałą welurową tapicerkę. Zachował piękny, oryginalny stan i ma nawet pierwszą powłokę lakierniczą. Takich egzemplarzy nie ma już na rynku, a miłośnicy obchodzącej właśnie 100-lecie marki z pewnością będą oczarowani.

Citroen CX 2000 Super
Rok produkcji: 1975
Pojemność silnika: 1985 ccm
Moc: 104 KM / 76 kW
Przebieg: 67,079 km
Skrzynia biegów: manualna

Przedmiotem sprzedaży jest 44-letni Citroen CX zachowany w oryginalnym stanie, nigdy nie odnawiany. Wersja „Super” wyposażona w gaźnik Weber i el. szyby. Pochodzi z początku produkcji, roku 1975, w którym model CX zdobył tytuł Samochodu Roku. Kupiony we Francji od spadkobierców pierwszego właściciela, który użytkował go do 2014, pokonując jedynie 67 tysięcy kilometrów.

Nadwozie jest zachowane w bardzo dobrym stanie i nie nosi śladów korozji. Żaden element nie był naprawiany blacharsko ani lakierniczo, nie miał również usuwanej korozji. Na nadwoziu mimo wieku jest wciąż fabryczny lakier. Co oczywiste, nosi drobne rysy, małe ubytki, jednak biorąc pod uwagę wiek prezentuje się w naszej opinii znakomicie i nie wymaga poprawy. Przedni prawy błotnik posiada większe, widoczne z bliska uszkodzenie lakieru zamalowane zaprawką. Tylna prawa osłona nadkola posiada duży ubytek lakieru zamalowany zaprawką. Felgi nie były nigdy odnawiane, posiadają oryginalne kołpaki. Elementy chromowane w bardzo ładnym stanie. Lampy przednie oraz tylne wciąż oryginalne, bez uszkodzeń.

Wnętrze zachowane w dobrym stanie. Materiałowa tapicerka nie wykazuje śladów zużycia, nie jest również wyblakła. Tylna półka ma również żywy kolor i nie jest wypaczona. Deska rozdzielcza nie ma pęknięć. Boczki drzwiowe mają małe pęknięcia, które już pierwszy właściciel przed laty próbował naprawiać naklejając materiał, co jest typową wadą występującą w CX z początku produkcji. Wyposażenie kompletne i sprawne. Komplet ładnych welurowych dywaników. Podsufitka wciąż oryginalna, nie wisi.

Spód oraz wnęki nadkoli w świetnym stanie jak na swoje lata, tylko minimalne naloty rdzy.

Wykonane prace:
– naprawa podświetlenia tablicy rejestracyjnej,
– usunięcie kilkunastu małych wgnieceń metodą PDR,
– porządek w instalacji elektrycznej i nowy akumulator,
– wymienione przepalone żarówki,
– lakier dokładnie oczyszczony, wypolerowany i zabezpieczony powłoką kwarcową,
– ubytki lakieru uzupełnione

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.

Cena wynosi 48’000 PLN. Samochód sprzedajemy zarejestrowany w RP na żółte tablice dla pojazdów zabytkowych, z wykupionym ubezpieczeniem OC na 30 dni w dniu odbioru.

Istnieje również możliwość dostarczenia pod adres nowego właściciela.

Zapraszamy do kontaktu pod tel. +48 791 515 905 (Michał),
+48 698 848 416 (Aleksander), +48 661 737 676 (Daniel)
Zapytania mailowe prosimy kierować pod info@klasykagatunku.pl