Classic4u

Nasza marka powstała w 2013 roku. Impulsem do działania był zakup pierwszej S-klasy W140, sprowadzonej z Japonii. Zostaliśmy mile zaskoczeni stanem technicznym samochodu, który zdecydowanie wyróżniał się spośród modeli dostępnych na rynku europejskim. Postanowiliśmy, że zaczniemy importować auta z Kraju Kwitnącej Wiśni w możliwie najlepszy stanie technicznym. Już na samym początku naszej działalności, sprowadzone przez nas samochody zostały docenione przez wielu kolekcjonerów.

BMW 530i E39 2002 – 66000 PLN – Dębica

BMW 530i E39 to dla wielu wciąż wzór auta idealnego. Pięknie wyważone w kształtach i proporcjach, szczególnie czaruje w wersjach o podkreślonym charakterze sportowym, wyposażonym w tzw. M-Pakiet, czyli pakiet stylistyczny obejmujący zderzaki, felgi M, a także zmodyfikowane zawieszenie i elementy wnętrza. Trzeba przyznać, że taki samochód w klasycznej bieli, ze skórzanym czarnym wnętrzem, wciąż prezentuje się doskonale, szczególnie jeżeli uda nam się odnaleźć egzemplarz zachowany tak doskonale, jak w ogłoszeniu. Tu jedyne 22 tysiące kilometrów przebiegu zrobiły swoje. Samochód wręcz zachwyca, wciąż prezentuje się tak, jakby dopiero co wyjechał z salonu, mimo, że nigdy nie przechodził prac renowacyjnych. Wciąż posiada oryginalną powłokę lakierniczą i pięknie zachowane wnętrze. Cena może wydawać się wysoka tylko do momentu, kiedy nie zerkniemy np. na rynek niemiecki. Tam takie egzemplarze dostępne są jedynie w najbardziej ekskluzywnych salonach i wyceniane są zdecydowanie powyżej granicy 20 tys. euro.
Czytaj dalej

Mercedes S 500 Coupe C140 1994 – 56000 PLN – Dębica

Mercedes S 500 Coupe nie zagwarantuje sportowej sztywności, to nie jest auto dla młodych gniewnych, lecz poważna, luksusowa i dynamiczna limuzyna, ubrana w dwudrzwiowe nadwozie. W kolorze srebrnym jest jak uniwersalny, sportowy garnitur. Pasuje do różnych okazji, nie sprawia wrażenia wielkiego dostojeństwa, lecz też nie jest pospolity ani ubogi. Pięć litrów pojemności i brzmienie V8 budzą szacunek, podobnie jak i rozmiary całego samochodu. Najważniejszy jednak jest komfort jaki zapewnia, doskonałe wyciszenie kabiny, relaks w podróży. Można nim pojechać na dowolne spotkanie, choćby miejsce było oddalone o ponad tysiąc kilometrów. Jeżeli wybierzemy egzemplarz w doskonałym stanie, z pewnością szybko się w nim zakochamy…
Czytaj dalej

Mercedes S 600 Coupe C140 1995 – 65000 PLN – Dębica

Mercedes S 600 Coupe C140 to szczyt luksusu, na jaki można sobie było pozwolić w latach 90-tych. Tu dla wywołania jeszcze większego efektu właściciel zdecydował się zainstalować pakiet optyczny AMG, obniżone zawieszenie, zmodyfikowany układ wydechowy i felgi AMG. Rozmiar? Słuszny, 19 cali, choć przy tej sylwetce z pewnością nie za duży i proporcjonalny. Osiągi i kultura pracy silnika? Na najwyższym poziomie. To był czas prawdziwej walki między konstruktorami Mercedesa, BMW i Jaguara. O downsizingu jeszcze nikt nie myślał, a zwycięzcami tej batalii byli odpowiednio dopieszczeni nabywcy. Ten samochód nawet po ponad 20 latach wciąż robi piorunujące wrażenie.
Czytaj dalej

Jaguar XK8 1998 – 57000 PLN – Dębica

Jaguar XK8 to brytyjski wóz klasy GT, który rozpoczął stylistyczną rewolucję w gamie marki. Następca XJS’a produkowany był przez 18 lat, jako wersja coupe i kabriolet, a przez ten czas narodziły się tylko dwie jego generacje. Kształty jego karoserii czerpały inspirację z klasycznych modeli Jaguara, jednak wewnątrz ukryto najnowsze osiągnięcia techniki. Napędza go nowo zaprojektowany silnik V8 o mocy 294 KM, a automatyczna pięciobiegowa skrzynia przekazuje całą moc na tylną oś. To doskonałe połączenie luksusowego charakteru i sportowych osiągów, urzekające brytyjskim, tradycyjnym, wyścigowym stylem. Piękna brytyjska zieleń tego egzemplarza doskonale łączy się z kremowym skórzanym wnętrzem, a niski przebieg obiecuje jeszcze długą i spokojną eksploatację.
Czytaj dalej

Mercedes S 320 W140 1995 – 57000 PLN – Dębica

Mercedes S 320 W140 to samochód projektowany z ogromnym rozmachem, który dziś nazwano by po prostu przesadą. Tyle, że ta S-klasa pochodzi z najlepszych czasów Mercedesa, gdy niemieccy inżynierowie tworzyli bez oszczędzania, z wykorzystaniem wszystkich dostępnych zasobów i doświadczenia. Silnik R6 nie zapewni mu sportowych emocji, lecz ujmuje wysoką kulturą pracy i pozwalać zachować koszty utrzymania na niższym poziomie. W ogłoszeniu pięknie zachowany egzemplarz z niskim przebiegiem importowany z Japonii, wyposażony we wszystkie dodatki, których często brakowało w podstawowych wersjach zamawianych na rynkach europejskich. Na zdjęciach imponuje wręcz zachowaną fabryczną świeżością, a w bliskim kontakcie wrażenie z pewnością robi jeszcze lepsze!
Czytaj dalej

Mercedes 500 SE W140 1993 – 42000 PLN – Dębica

Mercedes 500 SE W140 ma niesamowitą prezencję. Mimo upływu czasu wciąż wyróżnia się z tłumu i zwraca na siebie uwagę. Zza kierownicy to prawdziwy wzór ergonomii i wygody. Z widlastą ósemką pod maską zachwyca płynnie oddawaną mocą i ładnym, choć mocno stłumionym brzmieniem. Gdy wybierzemy ładnie zachowany egzemplarz, bez korozji i z niskim przebiegiem, powinien sprawdzić nam wiele radości. Wszystkie warunki zdaje się spełniać prezentowany egzemplarz, sprowadzony z Japonii. Dodatkowo kusi pięknym, złotym odcieniem lakieru („702 Rauchsilber”) oraz ładnie utrzymanym, czarnym, skórzanym wnętrzem.
Czytaj dalej

Mercedes S 500 W140 1997 – 58000 PLN – Dębica

Srebrny kolor to ten najbardziej uniwersalny. Nie przez przypadek tak wiele aut na ulicach połyskuje podobnymi odcieniami. Łatwiejszy w utrzymaniu od wszelkich czarnych lakierów, lepiej kryje wszelkie drogowe zanieczyszczenia. Mercedes S 500 W140 w tym kolorze i tak zwraca na siebie uwagę, szczególnie gdy utrzymany jest tak, jak w tej ofercie. Największe wrażenie robi jego wnętrze. Czarna skóra utrzymana jest tu w rewelacyjnym stanie, wygląda jak w nowym samochodzie, choć ma już 20 lat. To z pewnością zasługa niewielkiego przebiegu, ale i odpowiednich warunków przechowywania auta oraz odpowiedniej troski. Zachowanie takiego detalu, jak fabryczna folia ochronna na wewnętrznym progu pasażera to rzecz nie do pomyślenia w naszym kręgu kulturowym. Japonia to jednak inny świat…
Czytaj dalej

BMW 530i E39 2001 – 59000 PLN – Dębica

Pakiet M daje BMW właściwy wyraz. W przypadku modelu E39 to niby tylko inne zawieszenie, zderzaki, zmienione felgi, kierownica, oznaczenie na progach i parę pomniejszych detali, lecz w efekcie powstaje zupełnie nowe auto. Nobliwa limuzyna odkrywa inną twarz, sportowy charakter, który od początku był na jednym z najważniejszych założeń podczas projektowania pojazdu. To BMW 530i E39 pochodzi z końcowego etapu produkcji i przejechało dotąd jedynie 56000 km. Sprowadzone z rynku japońskiego, poszczycić może się nie tylko świetnym stanem i prezencją, lecz również ciekawym wyposażeniem, obejmującym doskonałą, welurową tapicerkę.
Czytaj dalej

Jaguar XKR 100 2002 – 115300 PLN – Dębica

Jaguar XKR 100 to specjalna, limitowana wersja dzikiego kota, wydana dla uczczenia setnej rocznicy urodzin Sir Williama Lyons’a, twórcy samochodów Jaguar. Powstało ich zaledwie 500 sztuk, uwzględniając zarówno modele coupe, jaki i cabrio, z kierownicą umieszczoną po lewej stronie, jak i po prawej. XKR 100 zawiera szereg indywidualnych cech poprawiających zarówno wygląd samochodu, jak i jego osiągi. Wyposażony m.in. w 20-calowe felgi BBS i pakiet R Performance, posiada 370-konny, doładowany kompresorem silnik V8, pozwalający pierwszą setkę osiągnąć w 5,6 s. To luksusowe GT utrzymane w niemal fabrycznym stanie to spory rarytas, z dużym potencjałem kolekcjonerskim.
Czytaj dalej

Mercedes 300 SE W140 1992 – 49000 PLN – Dębica

Wyobrażacie sobie Mercedesa W140 na żółtych blachach? W tym przypadku nic nie stoi na przeszkodzie, by tego tak zarejestrować. Ustawowych wymóg 25 lat jest już spełniony, drugi dotyczący upływu co najmniej 15 lat od zakończenia produkcji również. Trzeci – wymagający 75% zachowanych oryginalnych części, to w tym przypadku wyłącznie formalność. Ten Mercedes 300 SE W140 przejechał dotąd zaledwie 34000 km i ogromna większość jego części pamięta wciąż fabryczny montaż. Samochód również wizualnie prezentuje się doskonale, niemal przenosząc nas do początku lat 90-tych, gdy ta limuzyna podkreślała status właściciela i zapewniała mu wyjątkowe warunki podróży.
Czytaj dalej