Archiwum kategorii: DMC

DeLorean DMC-12 1981 – 169000 PLN – Warszawa

Z karoserią wykonaną ze stali nierdzewnej i skrzydlatymi drzwiami zaprojektowany przez Giorgetto Giugiaro DeLorean DMC-12 nie przypomina żadnego innego wozu, jaki kiedykolwiek poruszał się po drogach. Zderzenie wizjonerskiej myśli Johna DeLoreana z geniuszem Colina Chapmana musiało przynieść nieszablonowy efekt, i choć trudna sytuacja polityczna zakończyła projekt szeregiem kompromisów i ostateczną katastrofą, to 9200 wykonanych samochodów weszło trwale do powszechnej świadomości, do czego z pewnością przyczyniła się rola wehikułu czasu w filmie Powrót do przyszłości. Dziś ten wóz magnetyzuje i ściąga spojrzenia bardziej, niż niejeden supersamochód – nie sposób pozostać w nim niezauważonym.
Czytaj dalej DeLorean DMC-12 1981 – 169000 PLN – Warszawa

DeLorean DMC12 1981 – SPRZEDANY

„W całej historii brytyjskiego przemysłu motoryzacyjnego nadzieja i entuzjazm powodowały porzucenie na ich rzecz zdrowego rozsądku. Epizod DeLorean’a jest chyba najlepszym tego przykładem.” – Martin Adeney, The Motor Makers. Były dyrektor generalny General Motors, John Zachary DeLorean wierzył, że jest w stanie stworzyć coś innego niż wszyscy i w pogoni za marzeniami całkowicie oddał się temu pomysłowi. Zaprojektowany przez ex-inżyniera Pontiac’a, Bill’ego Collinsa DMC12, wielokrotnie przerabiany przed produkcją przez Lotus’a, otrzymał silnik V6 Peugeot/Renault/Volvo o pojemności 2,9 litra. Stylowe coupe przyciągało spojrzenia dzięki konstrukcji drzwi a’la Gullwing oraz karoserii ze stali nierdzewnej. Dlaczego tak niesamowity okaz uzyskał w swym życiu tak niski przebieg? Tylko 8834 mil na liczniku, to skutek potraktowania go przez właściciela jako inwestycji. Po latach spędzonych w magazynie został sprzedany i doprowadzony do obecnego stanu, wykonano naprawę systemu wtrysku paliwa Bosch K-Jetronic i w 2016 roku został zarejestrowany w Wielkiej Brytanii. Okaz wystawiony na sprzedaż opisywany przez sprzedawcę jako samochód w bardzo dobrym stanie wylicytowany został 30 czerwca na aukcji w Goodwood za 36800 funtów szterlingów czyli około 176854 złotych.
Czytaj dalej DeLorean DMC12 1981 – SPRZEDANY

DeLorean DMC-12 1981 – SPRZEDANY

DeLorean DMC-12. Jak najlepiej przedstawić samochód, którego historię zna prawie każdy miłośnik motoryzacji? Może tak: tylnonapędowy samochód sportowy z drzwiami gullwing’a, którego pierwszy prototyp powstał w 1976 roku. Wszystkie, oprócz trzech egzemplarzy, posiadały nadwozie ze szczotkowanej stali nierdzewnej, a te trzy pozostałe pokryte zostały 24-karatowym złotem. DeLorean’owi DMC-12 niesamowity wygląd zapewnił Giorgetto Giugiaro z Italdesign Giugiaro. Z technicznego punktu widzenia powstał on na platformie Lotusa Esprit, a jego struktura karoserii wytwarzana była z włókna szklanego. Serce DeLorean’a to silnik V6 Peugeot-Renault-Volvo (PRV) o pojemności 2.85 litra. Podobno w 2017 roku ma zostać wznowiona produkcja tego niesamowitego samochodu. Jak to wpływa na jego wartość?
Na aukcji osiągnął 18,000 dolarów.

Czytaj dalej DeLorean DMC-12 1981 – SPRZEDANY

Delorean DMC-12 1981 – 179000 PLN – Twardowice

Delorean DMC-12 to przykład samochodu, którego sława rozpoczęła się w momencie, gdy produkcja została już zakończona. Do kanonu motoryzacyjnych legend przeniosła go rola w filmie Powrót do przyszłości. Jego popularność podtrzymywana jest przez charakterystyczny wygląd, z karoserią wykonaną ze stali nierdzewnej i drzwiami w stylu Gullwinga. Dzięki działającemu za oceanem magazynowi z kompletną dostępnością oryginalnych części zamiennych jego sprawność można utrzymać na odpowiednim poziomie, a najlepiej zachowane z 9200 wyprodukowanych egzemplarzy osiągają coraz wyższe ceny.
Czytaj dalej Delorean DMC-12 1981 – 179000 PLN – Twardowice

DeLorean DMC-12 1981 – SPRZEDANY

Sława i popularność samochodów po osiągnięciu pewnego wieku rządzi się swoimi prawami, które niezwykle trudno racjonalnie wytłumaczyć. DeLorean DMC-12 za młodu był uważany za kompletny niewypał. Okazuje się jednak, że ani świetna konstrukcja, ani doskonałe osiągi ani wysoka jakość wykonania nie są konieczne do osiągnięcia sukcesu. To, co decyduje to pierwiastek szaleństwa – w tym wypadku oryginalna stylistyka Giorgetto Giugiaro, karoseria wykonana z nierdzewki, skrzydlate drzwi i… filmowa historia. Rola w filmie Powrót do przyszłości przeniosła go do kanonu motoryzacyjnych legend, a około 9200 wyprodukowanych samochodów osiąga stale coraz wyższe ceny.
Czytaj dalej DeLorean DMC-12 1981 – SPRZEDANY