KlasykaGatunku.pl

Fiat 131 Mirafiori 1979 – SPRZEDANY

Fiat 131 Mirafiori… w czasach PRL’u już sama jego nazwa wzbudzała podziw. Wzięła się od nazwy jednej z dzielnic Turynu, w której te samochody były produkowane. W Polsce kojarzyła się z niedostępnością, luksusem, egzotyką. Nie bez powodu pseudonim „Mirafiori” nosiła luksusowa prostytutka z kultowego serialu „07 zgłoś się”. Dziś z znaleźć idealny egzemplarz Fiata 131 jest jeszcze trudniej, niż 35 lat temu. Jeżeli się uda, szczęśliwie czeka nas wydatek mniejszy, niż w owym czasie, kiedy za kilkuletnie Mirafiori należało wydać ok. 40-50 średnich miesięcznych pensji. To z ogłoszenia prezentuje się fantastycznie. Choć wersja wyposażeniowa jest skromna, a silnik najmniejszy, w całości rekompensuje to przepiękna kolorystyka i doskonały stan zachowania samochodu.

Fiat 131 Mirafiori 1300 CL
Data produkcji: 1979
Pojemność silnika: 1297 ccm
Moc: 65 KM
Przebieg: 46,020 km
Skrzynia biegów: manualna

Fiat Mirafiori w bazowej wersji CL to auto znane z okresu PRL. Był dostępny do zakupu dla nielicznych za dolary. Stał się synonimem samochodu dyrektorów i spekulantów. Obok pojazdów rodzimej produkcji był namiastką zachodu, traktowany jako samochód wyższej klasy. Egzemplarze, które były w Polsce w znaczniej większości nie przetrwały do naszych czasów. Te, które zostały wymagają renowacji – przeprowadzona prawidłowo przewyższy kwotę zakupu Mirafiori z tego ogłoszenia.

Nasz egzemplarz został sprowadzony z południa Włoch a następnie po drobnym przeglądzie zarejestrowany na żółte tablice dla pojazdów zabytkowych. Przez 37 lat u jednego właściciela przejechał jedynie 46 tysięcy kilometrów a jego lakier i tapicerka są wciąż oryginalne. Fiat posiada wiele detali, świadczących o jego doskonałym stanie zachowania takich jak fabryczne naklejki na szybach, kompletne wszelkie detale, zderzaki, atrapa, uszczelki, reflektory, emblematy – wiele z tych elementów wygląda jak nowe. Radio Philips z epoki. Na wykładzinie znajdziemy jeszcze resztki fabrycznej folii. Na uwagę zasługuje stan komory silnika, spodu i wnęk nadkoli. Doskonałe połączenie kolorystyczne.

Lakier z racji upływu 37 lat posiada w niektórych miejscach drobne mankamenty – zaprawione odpryski, ryski i małe ubytki. Jednak ogólny stan zachowania jest bardzo ponadprzeciętny.

Fiat 131 może być idealnym samochodem na rozpoczęcie przygody z samochodami klasycznymi. Bez ponoszenia pierwszych kosztów po zakupie. Dostajesz od nas pojazd zarejestrowany, po wszelkich formalnościach, ubezpieczony na kolejny rok, w doskonałym stanie wizualnym i mechanicznym, gotowy do jazdy.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.