Fiat Panda 4×4 Trekking 1998 – SPRZEDANY

Fiat Panda to samochód, który miał być jak para jeansów: prosty, praktyczny, zaprojektowany do jednego celu: przemieszczania się. Giugiaro musiał mieć niezły zgryz, gdy ówczesny szef Fiata, Carlo De Benedetti zlecił mu zadanie zaprojektowania samochodu, który będzie następcą kultowego Fiata 500 w cenie 126. Pomagał mu w tym kolega z Italdesign, Aldo Mantovani, z którym opracowali prostą i tanią konstrukcję, która miała się sprawdzać w całych Włoszech. Pudełkowe nadwozie zapewniło przestrzeń we wnętrzu, prosty silnik i zawieszenie nie nastręczały problemów z serwisem, a we wnętrzu właściwie nie było nic, co mogłoby się zepsuć. Kariera Pandy kwitła, doczekała się kliku odmian, nie tylko silnikowych. W 1983 roku światu przedstawiono Pandę 4×4, która była pierwszym, małym, produkcyjnym samochodem z silnikiem poprzecznym i systemem 4WD. Austriacka firma Steyr-Puch dostarczyła cały układ napędowy: sprzęgło, skrzynię biegów, trzyczęściowy wał napędowy, tylną oś napędzaną, w tym mechanizm różnicowy i hamulce. Elementy te trafiały do zakładu w Termini Imerese, gdzie zostały montowane do wzmocnionej karoserii. Ten, do granic możliwości użytkowy hit sprzedaży (już po 3 latach z linii produkcyjnej Pandy zjechała milionowa sztuka), posiada dziś tę samą wadę, co wszystkie tego typu auta – trzeba się natrudzić i mieć anielską cierpliwość, żeby znaleźć „niezajechany” egzemplarz. Niemal nowa Panda 4X4 Trekking? Proszę bardzo, ten egzemplarz przejechał dotąd jedynie 2766 kilometrów. Samochód pochodzi z rynku włoskiego i oferowany jest w Holandii. Karoseria niesamowitej Pandy jest wciąż w pierwszym lakierze, a na kołach ma oryginalne, fabryczne opony Michelin. W jej wnętrzu ciężko dopatrzyć się jakichkolwiek oznak zużycia. Książka serwisowa, komplet kluczy i certyfikat ASI tylko potwierdzają, że warto zainwestować w ten okaz, bo drugiej takiej już się nie znajdzie.


Link: http://ruylclassics.nl/ClassicCars/panda-4×4-trekking-dec-1998/?taal=EN

Fiat Panda 4×4 Trekking – December 1998
Brand: Fiat
Type: Panda 4X4 Trekking
Motor: 4cyl 1108cc, 40kw/54hp gasoline, manual transmission 5 speed
Mileage: 2.766 km
Year: December 1998
Colour: Exterior 249 Bianco Banchisa, interior blue grey fabric
Price: € 15.750,00

Accessories and comments
An almost brand-new Fiat Panda 4×4 Trekking, delivered in Italy, with an original mileage of only 2.766 Kilometers. Purchased from a Torino collector, newly delivered by Off. Autorizzata Fiat Antidomi Franco in Vimodrone (MI). Completely in the first paint and still on its original Michelin tires.

Inside and outside as good as new without any signs of wear, chassis and drive train in immaculate condition. All books including the service-book, spare key, ASI certificate and plate present.

Unique condition, #onlyonceoriginal.