Fiat Siena 1999 – 10800 PLN – Świebodzice

Fiat Siena to coś, co w przyrodzie w dobrym stanie zachowania już nie występuje. Siena na rynek weszła w 1996 roku, wchodząc w skład samochodów produkowanych w tzw. Projekcie 178. Wraz z modelami Strada, Palio i Palio Weekend, zaprojektowana została przez koncern Fiat jako pierwsza próba stworzenia samochodów światowych. Konstrukcję oparto na nieco zmodyfikowanej płycie podłogowej pochodzącej z Fiata Uno, a produkcja Sieny pierwszej generacji rozpoczęła się w Córdobie w Argentynie. Z tego zakładu pochodziły także podzespoły dla montażu, a następnie produkcji tego modelu w Bielsku-Białej (od wiosny 1997). Fiat z ogłoszenia w wersji Luxury 75 HL wygląda i jeździ jak nowy, a to dzięki niskiemu przebiegowi wynoszącemu niecałe 40 tys. km. Autko po serwisie, z jednym tylko ogniskiem korozji, to ciekawy przykład okazu chowanego przez lata w garażu. Z polskiego salonu, na czarnych blachach, może być ciekawym zakupem dla ludzi ceniących sobie oryginalny stan zachowania.

Fiat Siena Luxury 75 HL
Rocznik: 1999
Przebieg: 39 800 km
Pojemność: 1200 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 75 KM

Cena: 10800 PLN

Wyposażenie:
– elektryczne szyby przednie
– centralny zamek
– wspomaganie kierownicy

Auto przez całe swoje życie należało do mojego wujka, który zakupił je w 1999 roku w salonie Fiata w Świdnicy. Poza kilkoma dalszymi wyjazdami przez większość czasu Siena stała w garażu i dziś po 18 latach od daty produkcji mimo regularnego używania przejechała 39 800 km. Auto było traktowane jak członek rodziny, wszystkie przeglądy i wymiany zawsze były dokonywane na czas. Poza elementami eksploatacyjnymi, auto posiada w 100% oryginale części. Siena wygląda i jeździ jak nowa, to chyba jedna z niewielu okazji, kiedy można nabyć kapsułę czasu w niemal kolekcjonerskim stanie. W tym roku auto przeszło pełniejszy serwis i wymienione zostały:
– paski klinowe
– rozrząd
– pompa wody
– kable i świece zapłonowe

Auto sprzedawane jest w oryginalnym stanie. Jedynym mankamentem pojazdu jest ognisko korozji na przednim błotniku i kilka mniejszych rys na lakierze. Po ich usunięciu otrzymujemy pojazd w stanie fabrycznym. Zależy mi na tym aby Siena trafiła do nabywcy, który o nią zadba jak jej pierwszy właściciel.

Auto sprzedawane w raz z kompletem oryginalnych dokumentów i prospektów reklamowych i 3 parami kluczyków.

Telefon: +48 784 500 885
Miejscowość: Świebodzice

Najciekawsze samochody klasyczne, youngtimery i przyszłe klasyki na sprzedaż.