Ford Mustang 1966 – SPRZEDANY

Ford Mustang to legenda, a ten egzemplarz ma coś, co wyróżni go wśród wielu innych. Biegnące konie wytłoczone na oparciach foteli były opcją dostępna jedynie w latach 1965-66. W potocznym języku mówi się o niej „pony interior”. To „Interior Decor Group”, opcja którą rozpoznamy B na tabliczce znamionowej – jest to nadwozie 65B, 63B albo 67B. Co jeszcze kryło się pod tym hasłem? Drewniane aplikacje i zestaw pięciu wskaźników na desce oraz inne panele drzwi. Ten egzemplarz podczas renowacji otrzymał elementy wersji GT, to jest dodatkowe światła przeciwmgielne schowane w przednim grillu i wydech z chromowanymi końcówkami. Efekt? Z połączeniu głębokiej czerni lakieru z mocną czerwienią wnętrza, z pewnością apetyczny.

Ford Mustang
Rocznik: 1966
Przebieg: 71300 mil
Pojemność: 4700 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 200 KM

Ford Mustang 1966 wersja Pony 289ci / 200 KM V8 automat. Auto stylizowane na Forda Mustanga GT. Podwójny wydech (ulepszony od Flowmaster). C-CODE, numery silnika pasujące do nadwozia. Koła 14-calowe stalowe z radialnymi oponami.

Ford od lipca 2019 był poddawany renowacji w naszym firmowym warsztacie, włożyliśmy dużo serca i czasu w odbudowę tego klasyka i mamy nadzieję, że ta odnowa przypadnie Wam do gustu, a nowemu właścicielowi zapewni mnóstwo wrażeń i niezawodność przez lata.

Całą jego historię i przebieg z renowacji można śledzić na naszym blogu. Bezpośredni link poniżej:

http://www.auto-classic.com.pl/blog/renowacja-ford-mustang-1966-wersja-pony/