Ford Mustang Mach 1 1969 – REZERWACJA

Mach 1 to bojowo stylizowana, usportowiona wersja Forda Mustanga w wersji Sportsroof (wcześniej zwanej Fastback), która ukazała się roku modelowym 1969. Dostępna była z każdym z siedmiu dostępnych silników V8, a pakiet zmian zawierał się obniżonym zawieszeniu i detalach stylistycznych, takich jak lakierowana w czarny mat maska z dodatkowym wlotem powietrza i zapinkami, żaluzja na tylnym oknie, dodatkowe spojlery pod przednim zderzakiem i na tylnej klapie, chromowanym wlewem paliwa i końcówkami wydechu. Już w pierwszym roku sprzedano ich 72458 sztuk, a replik zbudowanych w kolejnych dziesięcioleciach wręcz nie da się policzyć. Ten Ford Mustang Mach 1 to fabryczny oryginał, odbudowany kilkanaście lat temu przez entuzjastę modelu, wciąż prezentuje się fantastycznie.

Ford Mustang Mach 1 1969

W końcu do naszego garażu dotarł przez wielu wyczekiwany Mustang Mach1 z 1969 roku. Kupiliśmy go pod koniec maja tego roku z myślą, że idealnie wpasuje się w naszą kolekcję. Kultowy Mach1 to najbardziej pożądany model Mustanga w tym roku. Trzeba przyznać, że ten rocznik bardzo dojrzał w ostatnich latach oraz nabrał charakteru.

Mustang odrestaurowany przez 70-cio letniego miłośnika Mustangów. Renowacja trwała kilka lat i zakończyła się w 2004 roku. Od tamtej pory był bardzo mało jeżdżony. Ostatni właściciel kupił go 4 lata temu i jeździł wyłącznie na zloty klasyków robiąc mniej niż 1000 mil w tym czasie, ale dołożył do auta wspomaganie tarczowych hamulców oraz kierownicy. Wnętrze wygląda jak nowe (większość elementów została wymieniona podczas renowacji). Lakier wygląda świetnie. Mechanicznie Mustang jest w bardzo dobrym stanie, silnik odpala za każdym razem. Aluminiowy kolektor dolotowy Edelbrock Performer, pokrywy zaworów Eledbrock, sportowe kolektory wydechowe typu headers, elektroniczny moduł zapłonowy z cewką Flame Thrower, gaźnik Holley, nowy układ wydechowy, podwozie w bardzo dobrym stanie bez śladów korozji, bagażnik również wygląda świetnie.