KlasykaGatunku.pl

Ford Probe V6 1990 – SPRZEDANY

Ford Probe projektowany był jako czwarta generacja Mustanga, w oparciu o platformę GD Mazdy, na której powstał model MX-6. Jednak opór miłośników kultowego modelu przed japońską techniką, przednim napędem i brakiem możliwości zastosowania silników V8 spowodował, że projekt Mustanga rozpoczęto od zera, a Probe wypuszczono go jako nowy model. Powstawał w latach 1989-93 i w swoim czasie wyróżniał się futurystyczną, niezwykle aerodynamiczną sylwetką. Pod maską montowano jednostki 2,2 l w wersji wolnossącej i turbodoładowanej, a dla miłośników większych pojemności pozostawał silnik V6 Ford Vulcan o sześciu cylindrach i 3 litrach pojemności, dostępy jedynie za Oceanem. Właściciel tego egzemplarza wykazał się dużą determinacją, by zamówić i uzyskać homologację dla tego wozu w Szwajcarii. Po 27 latach stan tego sportowego auta imponuje, a przebieg wynosi jedynie 77 tys. km. Wrażenie robi również dokumentacja, obejmująca każdy zakup związany z samochodem w trakcie eksploatacji. Dla miłośnika modelu może to być niepowtarzalna szansa na zdobycie nietuzinkowego Probe z silnikiem V6.

Ford Probe 3.0 V6
Data produkcji: 01.08.1990
Pojemność silnika: 2986 ccm
Moc silnika: 142 KM
Przebieg: 77,344 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Wyjątkowy egzemplarz Ford-a Probe z 1990 roku. Zamówiony w USA przez obywatela Szwajcarii z pomocą dealera Forda. Kolorystyka i wyposażenie wybrane zgodnie z życzeniem właściciela. W tej wersji silnikowej nie był oferowany w Europie. Posiada bardzo drobiazgową, ułożoną alfabetycznie dokumentację, listy, rachunek zakupu, rachunki za naprawy, korespondencję z dealerami Forda z USA i Szwajcarii, wycinki z gazet, foldery, archiwalne przeglądy okresowe MFK, rachunki za ubezpieczenie. Cała historia samochodu w jednej teczce, skrupulatnie gromadzony każdy dokument, paragon i rachunek związany z tym autem od nowości. Zachowały się również listy przewozowe, dokumentacja z dostosowania auta do wymogów panujących w Szwajcarii… resztę powiedzą zdjęcia.

Samochód skierowany do fanatyka marki, z bardzo niskim przebiegiem we wzorowym stanie zarówno wizualnym jak i technicznym. Z załączoną niepowtarzalną dokumentacją.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.