Giełda Klasyków na MotoClassic Wrocław 2019

W dniach 17 i 18 sierpnia, na 50-hektarowym terenie Zamku Topacz odbędzie się dziewiąta edycja imprezy MotoClassic Wrocław. Giełda Klasyków pojawi się tam już po raz czwarty, a zwiedzający na naszym stoisku znajdą mnóstwo ciekawych samochodów, którymi po dopełnieniu formalności, można odjechać do domu. Serdecznie zapraszamy na najlepszą w Polsce imprezę plenerową poświęconą klasycznej motoryzacji.

Wydarzenie, na którym prezentowane będą klasyczne, pięknie odrestaurowane pojazdy z lat 1886 – 1990 oraz ich współcześni następcy, otworzy parada zabytkowych pojazdów, które przejadą ulicami Wrocławia już w piątek 16 sierpnia.

W trakcie tegorocznej edycji MotoClassic Wrocław będzie można zobaczyć pełen przekrój motoryzacyjnego świata, począwszy od zabytkowego, na współczesnym kończąc. Swoje najnowsze modele i najciekawsze premiery przedstawią takie marki jak: Bentley, Porsche, Jaguar, Land Rover, Lexus, BMW czy Mercedes.

Na stoisku Giełdy klasyków, które zlokalizowane zostanie przy głównej alei, nieopodal sceny na polanie, znajdziecie szereg ciekawych okazów z naszej kolekcji. A wśród nich:

– nowość w naszej ofercie, świeżo odrestaurowana “kaczucha”:

Citroen 2CV6 Club 1986 – 49000 PLN – Poznań

– nasza duma i samochód, w którym nie da się nie zakochać:

Fiat 130 Coupe 1974 – 130000 PLN – Poznań

– po raz pierwszy publicznie, nasz francuski luksusowy hot hatch

Peugeot 205 Gentry 1993 – 44000 PLN – Poznań

– po raz drugi na Topaczu wspaniały Bitter, obdarzony urokiem niskoseryjnej produkcji:

Bitter SC 1984 – 171000 PLN – Poznań

– nasze pierwsze Porsche, znów publiczny debiut:

Porsche 928S 1987 – 109280 PLN – Poznań

– oraz żółta maskotka z gwiazdą na masce:

Unimog 421 1977 – 149000 PLN – Poznań

a także kilka niespodzianek, również takich, które zaprezentujemy szerzej po raz pierwszy.

Wszystkie potwierdzone na naszym stoisku auta możecie zobaczyć na stronie:
https://www.gieldaklasykow.pl/tag/motoclassic-wroclaw-2019/

Na naszym stoisku mamy jeszcze kilka wolnych miejsc, zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcieliby spróbować sprzedać swojego klasyka na najbardziej wyjątkowej imprezie plenerowej w całym kalendarzu. Zainteresowanych prosimy o kontakt, czekamy na zgłoszenie pod adresem email: info@gieldaklasykow.pl

Zobaczcie, jak było w zeszłym roku:

Motoryzacyjny piknik retro, nawiązujący do świetnych tradycji Classic Days w Zamku Dyck zapowiada się bardzo ciekawie.

W sobotę będzie można podziwiać ponad 35 pojazdów marki Jaguar i Daimler, które przyjadą już w piątek do Zamku Topacz, reprezentując Jaguar Daimler Club Holland. To klub zrzeszający ponad 2.000 fanów marki, który działa na terenie Holandii od ponad 40 lat. Jego członkowie co rok organizują dwutygodniowy przejazd do interesującego kraju w obrębie Europy. W roku ubiegłym odwiedzili Szkocję, a w tym roku wybór padł na Polskę. Impreza MotoClassic Wrocław będzie finałem ich podróży, w trakcie której planują odwiedzić również Zakopane, Wieliczkę i Kraków. Trasa, którą pokonają na kołach obejmie ponad 2000 km, a towarzyszyć im będzie specjalny team techniczny, który zadba o dobrą kondycję pojazdów w trakcie podróży.

Do Zamku Topacz powrócą także zabytkowe, sportowe Bugatti, które wyglądem i szaleństwami na torze wyścigowym z pewnością zwrócą na siebie uwagę. W ramach tegorocznej edycji będzie można podziwiać min. Bugatti T13 Brescia z 1922 roku z Czech, Bugatti T40 z 1928 roku z Polski oraz Bugatti T43 z Austrii.

Casual Car Club również będzie obecny podczas imprezy. Samochody zrzeszone w niem znajdziecie na dziedzińcu Zamku Topacz, a jego członkowie na okoliczność przyjazdu z Warszawy zorganizowali ponownie specjalny rajd by dotrzeć wspólnie na tegoroczną edycję MotoClassic Wrocław. W ramach ekspozycji będzie można podziwiać min. Bentley’a z 1936 roku, którym załoga w składzie Tessa van Arkel i Paul van Arkel brali udział w tegorocznej edycji Mille Miglia w ramach zespołu Perlage Team.
Swoją obecność potwierdził również Rolls-Royce Enthusiats’ Club Poland, który zaprezentuje wspaniałe klasyczne pojazdy tej marki w obrębie dziedzińca głównego Zamku Topacz.

W sobotę 17 sierpnia, na dwóch scenach przeprowadzony zostanie Konkurs Elegancji, w trakcie którego jury oceniać będzie stopień odrestaurowania pojazdu oraz przygotowanie kostiumów z epoki, w których będzie prezentować się załoga. Nagrodę główną konkursu w postaci luksusowego zegarka ze specjalnym grawerem ufundował jego mecenas czyli firma Frederique Constant.

Sportowych emocji w trakcie trwania imprezy dostarczą próby sprawnościowe zabytkowych pojazdów przeprowadzane na specjalnie przygotowanym torze wyścigowym. Pod okiem sędziego Polskiego Związku Motorowego Jacka Bluma uczestnicy zlotu będą brali udział w konkurencji przejazdu na regularność, walcząc o trofea i miejsca na podium.
Prezentacji zabytkowych pojazdów na dwóch scenach towarzyszyć będą atrakcje przygotowane specjalnie dla dzieci, strefa wystawców z branży motoryzacyjnej, sektor militarny (przygotowany w oparciu o grupy rekonstrukcji historycznej), a także strefa foodtrucków. Wśród prowadzących imprezę pojawią się Joanna Zientarska, Włodzimierz Zientarski, Mateusz Stworzewicz, Błażej Żuławski, a także Komandor Zlotu Adam Kornafel.

Więcej informacji na stronie: www.motoclassicwroclaw.pl, oraz Facebooku

Zdjęcia: MWPictures.pl, DKFotografia, Studio Dada