Jaguar E-Type S1.5 1968 – 385000 PLN – Warszawa

Dzięki trzykrotnej wygranej Jaguara w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, narodził się pomysł stworzenia modelu wzorowanego na wyścigowym D-Type. I tak oto w 1961 roku ukazał się Jaguar E-Type. Produkowany w trzech seriach, z trzema wersjami silnikowymi, był ucieleśnieniem klasy i drapieżności wywodzącej się z toru. Długa, masywna maska ​​i mały, owalny grill sprawiają, że samochód otrzymał jedną z najbardziej charakterystycznych sylwetek w świecie motoryzacji. Enzo Ferrari oświadczył, iż model E-Type “jest najpiękniejszym samochodem, który kiedykolwiek został wyprodukowany”. Jego ponadczasowa linia nadwozia jest doskonałym przykładem klasycznej motoryzacji, która z wiekiem staje się pożądana przez wielu kolekcjonerów. Prezentowany egzemplarz to pięknie odrestaurowana “półtorówka”, czyli seria łącząca cechy pierwszej i drugiej serii, stworzona dla rynku amerykańskiego.

Jaguar E-Type Series 1.5
Rok produkcji: 1968
Przebieg: 78394 km
Kolor: Light Blue

Cena: 385000 PLN

Egzemplarz oferowany przez Stację Klasyki pochodzi z końca produkcji 1 serii, mianowicie z 1968 roku. Jest on dokładnie serią 1.5, która jest najrzadszą i bardzo pożądaną wersją. Został wyeksportowany do Kalifornii, gdzie przed sprowadzeniem do Polski był nieużytkowany przez około 15 lat.

Po przybyciu do Polski, E-Type przeszedł całkowitą renowację, opartą na ocalałych częściach oraz na wysokiej jakości zamiennikach. Pod maską znajduje się rzędowy, 6-cylindrowy motor o pojemności 4.2 l, połączony z automatyczną skrzynią biegów, a jego nadwozie w kolorze Light Blue idealnie łączy się z czarnym, skórzanym wnętrzem.

Jaguar E-Type z 1968 roku jest doskonale prezentującym się samochodem, którego wyjątkowość olśniewa każdego fana klasycznej motoryzacji.

Telefon: +48 503 512 800
Miejscowość: Warszawa