Jaguar E-Type V12 S3 1973 – 590000 PLN – Warszawa

Jaguar E-type V12 serii trzeciej z 12-cylindrowym silnikiem jest uznawany za najbardziej dopracowaną generację kultowego modelu, zaprezentowanego w 1961 roku. W odróżnieniu od 6-cylindrowych poprzedników, jest to prawdziwe GT, a nie tylko samochód sportowy. Prezentowany egzemplarz ma chyba najpiękniejsze możliwe zestawienie kolorystyczne – lakier british racing green i biszkoptową tapicerkę. Sprowadzony został z USA do Polski i przeszedł renowację na najwyższym poziomie, z wykorzystaniem specjalistów z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Wręcz można uznać, że ten E-Type jest samochodem nowym, odtworzonym według fabrycznej specyfikacji.

Jaguar E-Type V12
Rok Produkcji: 1973
Przebieg: 42800 mil – silnik po pełnej odbudowie
Kolor: British Racing Green

Cena: 590000 PLN

Jaguar E-Type V12 o numerze seryjnym 4S56896 opuścił fabrykę Jaguara 4 czerwca 1973 roku, w specyfikacji amerykańskiej. Został on skonfigurowany w najbardziej reprezentacyjnym dla tej angielskiej marki zestawieniu kolorystycznym – kolor british racing green na karoserii oraz skóra o ciemnobeżowym odcieniu Biscuit (biszkopt) wewnątrz. Jest on wyposażony w automatyczną skrzynie biegów. Jest to przedostatni rok produkcji nadwozia coupe, najbardziej dopracowana wersja z dwunastocylindrowym silnikiem, jeszcze nie wyposażona w ogromne 5-milowe zderzaki, które mocno zaburzały linię egzemplarzy z 1974 roku.

Ten egzemplarz został sprowadzony w 2017 roku z Kalifornii do Polski gdzie przeszedł pełną renowację – w dniu dzisiejszym można uznać, że E-Type jest samochodem nowym, odtworzonym według fabrycznej specyfikacji.

Napęd, silnik wraz ze skrzynią biegów został wysłany do Wielkiej Brytanii, gdzie w firmie Rushton Engineering International został odremontowany od podstaw, od pełnego remontu jednostka przejechała tylko kilka mil. Jaguar dysponuje certyfikatem potwierdzającym realizację tych prac.

Karoseria, wnętrze, oraz inne elementy takie jak galanteria zostały poddane renowacji, odtworzeniu, lub też zostały po prostu wymienione na nowe przez renomowaną niemiecką firmę Carblast. Karoseria została odrestaurowana zgodnie z techonogią NOVOL for Classic Cars i samochód dysponuje także na te prace odpowiednym certyfikatem.

Jest to wyjątkowa okazja aby stać się właścicielem naprawdę unikatowego – nowego Jaguara z 1973 roku.

Telefon: +48 503 512 800
Miejscowość: Warszawa