KlasykaGatunku.pl

Jaguar XJ Executive X300 1996 – SPRZEDANY

Jaguar XJ Executive X300 to następca modelu XJ40, luksusowy przedstawiciel szacownej brytyjskiej marki, który po okresie romansowania z kwadratami przywrócił charakterystyczne dla Jagów miękkie, opływowe linie. Ten samochód już w folderach przedstawiany był jako nowoczesny klasyk i producent miał ku temu podstawy. Dużo chromu, świetnej jakości skóra we wnętrzu i prawdziwe drewno – to wszystko tworzyło nastrój, jakiego od lat oczekiwali klienci marki. Konkurenci z BMW czy Mercedesa mogli podśmiechiwać się, że Jag trąci myszką, ale Brytyjczycy dobrze wiedzieli, jaką obrać drogę. Tu najważniejsza jest atmosfera, i świetnie dopełnia ją kulturalnie pracująca jednostka AJ16 oraz niezależne tylne zawieszenie Jaguara (IRS), konstrukcja rozwijana od 1961 roku, zapewniająca płynną jazdę, doskonałą przyczepność oraz niski poziomem hałasu. W ciągu zaledwie trzech lat produkcji tej generacji (1994-97), zbudowano w sumie 92 tysiące egzemplarzy. Liczba ogromna, dzięki której mimo luksusowego charakteru ceny tych samochodów nie są wysokie. To okazja, by dysponując nawet niedużym budżetem, znaleźć dla siebie ciekawy egzemplarz i spróbować smaku prawdziwej, brytyjskiej motoryzacji.

Jaguar XJ Executive 3.2 X300
Rok produkcji: 1996
Pojemność silnika: 3239 ccm
Moc: 219 KM / 161 kW
Przebieg: 220,430 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży jest Jaguar XJ serii x300 w kolorze granatowym z beżową skórzaną tapicerką. Sprowadzony z Glarus, Szwajcaria, od drugiego właściciela. Zachowany w dobrym stanie z normalnymi śladami użytkowania. Samochód garażowany i regularnie serwisowany. Kompletna dokumentacja.

Nadwozie w bardzo dobrym stanie, bez widocznych uszkodzeń. Brak również widocznych śladów korozji. Malowane ręcznie dekory po bokach zachowane w całości. Lampy nie posiadają odprysków od kamieni ani pęknięć. Listwy chromowane i emblematy w bardzo dobrym stanie. Zderzaki bez obcierek lakieru.

Wnętrze utrzymane w dobrym stanie, z normalnymi, drobnymi śladami użytkowania. Skórzana tapicerka nie wykazuje śladów nadmiernego zużycia ani nie posiada żadnych widocznych przetarć czy uszkodzeń. Wykończenia drewniane w bardzo dobrym stanie, bez uszkodzeń. Kierownica ładna, jednak ma kilka małych zadrapań. Wyposażenie kompletne i sprawne.

Felgi w bardzo dobrym stanie, mają drobne ślady użytkowania, dekle są jak nowe. Komplet dobrych opon letnich.

Wykonane prace:
– wymiana oleju wraz z filtrem na Millers Trident 5w-40,
– świeży płyn chłodniczy,
– nowa podsufitka,
– nowe świece zapłonowe,
– wymieniony filtr paliwa.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.