Jeep

Jeep Willys 1942 – 95000 PLN – Warszawa

Gratka to niebywała – w ogłoszeniu Jeep Willys który debiutował w służbie pod opieką elitarnych oddziałów SAS Davida Stirlinga. Przystosowany do warunków pustynnych, jako jedna z 45 sztuk, w dużej mierze pracował na legendę brytyjskich oddziałów specjalnych operujących w Północnej Afryce za linią frontu. Ten egzemplarz pamięta m.in. akcję przeprowadzoną przez SAS i SIG na tajne lotnisko niemieckie pod Tobrukiem. W jej wyniku zniszczono 22 samoloty, składy paliwa i infrastrukture lotniska, przy poniesieniu niewielkich strat własnych. Odkupiony od wojennego weterana, w pełni wyposażony, jest żywym świadectwem II wojny światowej.
Czytaj dalej

Jeep Grand Wagoneer V8 1990 – ok. 77000 PLN – Francja

Jeep Grand Wagoneer jest amerykańskim rekordzistą pod względem długości produkcji modelu w oparciu o jedną płytę podłogową (29 lat). Amerykanie uwielbiali jego silnik V8, prostą konstrukcję i drewniane elementy wykończenia karoserii, nawiązujące do tradycyjnego stylu „woodies”. W środku jak w salonie – króluje skóra, sztruks i drewno. Idealny wóz do weekendowego relaksu, którym bez problemu przewieziemy sześć osób dojeżdżając tam, gdzie tylko dusza zapragnie.
Czytaj dalej

Jeep Jeepster 1969 – USA – SPRZEDANY

Idea samochodu terenowego wyposażonego w elementy, którym nie można odmówić stylu i elegancji nie jest nowa. Jeep Jeepster nie sprzedawał się świetnie (77 tys. sztuk w latach 1966-73), choć w dzisiejszym świecie mógłby być hitem. Łączył napęd na cztery koła z mocnym silnikiem V6, klimatyzacją, dwukolorowym atrakcyjnym malowaniem i kołem zapasowym ukrytym niczym w Lincolnie Continentalu. W ogłoszeniu samochód w zadziwiającym, oryginalnym stanie, z licznikiem wskazującym na zaledwie 20 tys. mil przebiegu.
Czytaj dalej