Legends Duda – Cars

Mercedes 560 SEL W126 1990 – 65000 PLN – Poznań

Mercedes 560 SEL W126 robił wrażenie ćwierć wieku temu, ale i dziś może zaimponować. Ten serca podbija przepięknym, kremowym, doskonale zachowanym wnętrzem. Uszyte zostało ze znakomitej jakościowo, pięknie marszczonej skóry, która nawet dziś mogłaby służyć za wzór dla większości producentów samochodów klasy premium. To ostatni i najbardziej efektowny wzór skórzanej tapicerki w tym modelu, używany jedynie w końcówce produkcji, w latach 1988-1991. Po zajęciu miejsca z pewnością nikt nie będzie się czuł rozczarowany. Przestrzeni tu wyjątkowo dużo, szczególnie na regulowanej i podgrzewanej tylnej kanapie, co zawdzięczamy wersji SEL, z przedłużonym o 14 centymetrów rozstawem osi. Topowa wersja z silnikiem 5,6 l V8 gwarantuje również odpowiednią ilość mocy, także w nieco odprężonej wersji z amerykańskiego rynku.
Czytaj dalej

Mercedes 250 SE W108 1967 – 49900 PLN – Poznań

Mercedes jest jak wino, z wiekiem dojrzewa i nabiera smaku. Mercedes 250 SE W108 uznawany jest często za pierwszą generację S-klasy. Pierwszą i dla wielu – najlepszą. Klasyczny urok tego samochodu jest niepodważalny, czar chromu i prawdziwego drewna ponadczasowy, a komfort i moc jaką oferuje zdecydowanie przekracza standardy lat 60-tych. Niezwykle łatwo się w nim zakochać. 250 SE to wersja z najmniejszym silnikiem sześciocylindrowym, wyposażonym już w układ wtryskowy. Ten sprowadzony z USA egzemplarz ze skrzynią automatyczną prezentuje się przepięknie.
Czytaj dalej

Mercedes 300 SE W126 1990 – 73800 PLN – Poznań

Mercedes 300 SE W126 łącze piękne, klasyczne kształty z dużą poręcznością i fantastycznym komfortem. Na tych, tapicerowanych doskonałym welurem fotelach poczuć się można niczym u babci, choć ten salon na kołach pomimo ponad 5 metrów długości gwarantuje fantastyczną zwrotność i ponadprzeciętne osiągi. Taka limuzyna z przebiegiem zaledwie 29 tysięcy kilometrów to rzadki rodzynek na rynku. Ta sprowadzona została z Japonii, oferuje pełne wyposażenie z automatyczną klimatyzację, elektrycznym oknem dachowym, elektrycznie sterowanymi fotelami i kolumną kierownicy. To wszystko ubrane w klasyczne zestawienie kolorów, dyskretne i zawsze na czasie.
Czytaj dalej

Mercedes C43 T AMG S202 2000 – 79900 PLN – Poznań

Mercedes C43 T AMG S202 to topowy i najbardziej sportowy model C-klasy, w uniwersalnym nadwoziu pozwalającym na niezwykle szybki wyjazd na wakacje. Emocje zapewnia tu mocarna jednostka V8, która generuje moc ponad 300 KM i brzmi przy tym znakomicie. Zmodyfikowane zawieszenie i wzmocniony układ hamulcowy pozwalają utrzymać moc w ryzach i są, podobnie jak silnik i stylizacja, dziełem AMG, nadwornego tunera Mercedesa. To wyjątkowo rzadki okaz. Między 1997 a 2000 rokiem zbudowano ich mniej niż 800 sztuk, co pozwala wierzyć w przyszły wzrost cen najlepiej utrzymanych egzemplarzy. Ten ma zaledwie 100 tysięcy kilometrów przebiegu i przywędrował do Polski z Japonii.
Czytaj dalej

Mercedes SL 55 AMG R230 2004 – 189000 PLN – Poznań

Ma 500 KM i w królewskiej rodzinie SL stał na samym szczycie. Mercedes SL 55 AMG R230 budził podziw nie tylko mocą, lecz również świetnymi własnościami jezdnymi. To zasługa aktywnego zawieszenia hydraulicznego Active Body Control, zdolnego dynamicznie utwardzać zawieszenie poszczególnych kół w celu niwelowania przechyłów podczas gwałtownych manewrów. Po raz pierwszy zastosowano w tej generacji również system automatycznego składania sztywnego dachu, który uczynił z niego coupe zmieniające się w cabrio po naciśnięciu jednego przycisku. Gdy był nowy, robił wrażenie w każdym miejscu na świecie. Po kilkunastu latach wciąż może zachwycić, szczególnie gdy mówimy o egzemplarzu w doskonałym stanie, z minimalnym przebiegiem.
Czytaj dalej

Mercedes CLK 55 AMG C209 2003 – 99000 PLN – Poznań

Mercedes CLK 55 AMG C209 ma jedną parę drzwi, kompaktowe nadwozie i potężny silnik V8 pod maską. 24-zaworowa konstrukcja AMG to ręcznie składany silnik, który radząc sobie bez sprężarki ani turbodoładowania generuje 366 KM, gwarantując fantastyczne osiągi i wrażenia z jazdy. Poza wspaniałym basowym brzmieniem, AMG oferuje również wzmocnioną skrzynię biegów, udoskonalone zawieszenie i hamulce. Samochód pozycjonowany był jako konkurent BMW M3, lecz oferował coś więcej. Był bardziej elegancki i komfortowy, łatwiejszy w prowadzeniu i miał minimalnie lepsze osiągi. Jak przystało na samochód z gwiazdą na masce, egzemplarze z niskim przebiegiem nawet po kilkunastu latach wciąż trzymają wartość.
Czytaj dalej

Mercedes 560 SEL W126 1991 – 39900 PLN – Poznań

W odsłonie przygotowanej na amerykański rynek ma wszystko, czego tylko może dusza zapragnąć. Kierowca rozpieszczany jest tu elektrycznie regulowanym fotelem i kolumną kierowniczą z pamięcią położenia. Pasażerowie tylnego rzędu dysponują powiększoną o 14 cm ilością miejsca na nogi, miękkimi podnóżkami, a także elektrycznie regulowaną i podgrzewaną tylną kanapą. Mercedes 560 SEL W126 zachwyca jakością wykonania i komfortem. Również topowa jednostka V8 o pojemności 5,6 l nie przynosi rozczarowań. Ten egzemplarz nie ma kolekcjonersko minimalnego przebiegu ani idealnego lakieru, lecz wnętrze zachowane jest fantastycznie, samochód poddany został pełnej inspekcji serwisowej, a cena ustalona jest na rozsądnym poziomie.
Czytaj dalej

Mercedes 230E W124 1991 – 24900 PLN – Poznań

Mercedes 230E W124 w bardzo dobrym stanie technicznym to alternatywa, jaką można przeciwstawić niejednemu kilkuletniemu samochodowi. Zapewni wyższy komfort i bardziej spokojną eksploatację, a to co wypije więcej w paliwie, i tak zwróci w tańszych naprawach. Grunt to wybranie dobrego egzemplarza, wolnego od korozji i widocznych oznak zużycia, które w przypadku tak wytrzymałego modelu oznaczają najczęściej wieloletnie zaniedbania. Klasyczny Mercedes jest jak manifest – cenię co dobre i trwałe, nie ekscytuję się nowościami, potrafię docenić ponadczasowy projekt i najlepsze wykonanie.
Czytaj dalej

Mercedes 280 SE W116 1977 – 38900 PLN – Poznań

Następca typoszeregu W108/W109 to samochód, który wyróżniał się nie tylko nowoczesną sylwetką, ale również nowoczesnymi rozwiązaniami z dziedziny bezpieczeństwa. Doskonałe silniki oraz fantastyczna jakość wykonania zostały tu dopełnione fenomenalnym komfortem podróży. W ciągu ośmiu lat sprzedano limuzyn generacji W116 niemal pół miliona, co dla samochodu tej klasy było wynikiem rekordowym. Wyposażony w sześciocylindrowy rzędowy silnik Mercedes 280 SE W116 ma klasę, którą do dziś można podziwiać. Choć powstał w latach 70-tych, na jego wyposażeniu odnajdziemy nawet klimatyzację, elektryczne szyby i tempomat. Imponujące! Podróż w tak pięknie zachowanym egzemplarzu musi być czystą przyjemnością.
Czytaj dalej

Mercedes 600 SEL W140 1991 – 64900 PLN – Poznań

Mercedes 600 SEL W140 tworzony był z myślą o perfekcji. Miał być większy, doskonalszy, bardziej dopracowany i luksusowy od wszystkiego, co proponowała konkurencja. Zasiadając w drugim rzędzie tej limuzyny, z pewnością tego doznamy. Rzadka opcja w postaci dwuosobowej kanapy pozwoli się tu poczuć jak w najlepszym salonie, a kiedy zdecydujemy się ruszyć w trasę, nie będziemy rozczarowani. Perfekcyjne wyciszenie kabiny i osiągi jakich nie powstydziłby się żaden samochód sportowy przenieść nas mogą w inny wymiar… i wręcz trudno uwierzyć, że tak doskonały samochód bramy fabryki opuścił już ćwierć wieku temu.
Czytaj dalej