KlasykaGatunku.pl

Lexus SC 400 1995 – SPRZEDANY

Lexus SC 400 na rynku obecny był w latach 1994-2001, jak na japoński cykl produkcyjny niezwykle długo, zwłaszcza, że auto nie przechodziło zmian liftingowych. Dobrych rzeczy wszak zmieniać nie warto, a ten projekt sprawdził się znakomicie. To dzieło kalifornijskiego oddziału projektowego Toyoty, Calty Design Research, działającego od lat 70-tych i odpowiedzialnego za wiele świeżych i odmiennych dla marki projektów, jak choćby model Celica drugiej generacji czy późniejszy minivan Previa. Głównym zadaniem studia projektowego było zaspokojenie oczekiwań amerykańskiego odbiorcy. W przypadku nowo powstającej, luksusowej marki Lexus, modelowym odbiorcą miał być 43-letni, biały mężczyzna, zarabiający 100000 USD rocznie. Zerwano całkowicie z jeszcze przed chwilą modnymi kantami, dość powiedzieć, że szukając kształtu samochodu jego wstępną formę tworzono ugniatając wypełniony elastycznym gipsem balon. Sportowe kształty modelu spowodowały rozłam w kierownictwie marki. Ostatecznie czterodrzwiowy LS dostał rozwinięty w bardziej konserwatywnym kierunku schlebiającym gustom japońskich menadżerów, a coupe wyglądało tak, jak oczekiwano tego w Kalifornii. Od strony mechanicznej to oczywiście wyśmienity samochód, dopracowany w fenomenalnym stopniu. Dość powiedzieć, że w ówczesnym teście magazyn „Car & Driver” napisał, że jest sfrustrowany, nie mogąc znaleźć rzeczy, którą w coupe Lexusa można by zrobić lepiej.

Lexus SC 400
Data produkcji: 1995
Pojemność silnika: 3969 ccm
Moc: 253 KM / 186 kW
Przebieg: 215,846 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży jest Lexus SC 400 w kolorze złotym z beżową skórzaną tapicerką. Sprowadzony z Zurychu, Szwajcaria od drugiego właściciela (Dr. ur. 1966). Zachowany w bardzo dobrym stanie z normalnymi śladami użytkowania. Ten model Lexusa nie był oficjalnie oferowany na rynku europejskim. Jest to jeden z 96 sztuk Lexusów SC sprzedanych przez oficjalnego importera Lexusa na rynek szwajcarski „Emil Frey”, z licznikiem w kilometrach, przystosowany do wymogów rynku CH. Kompletna dokumentacja serwisowa, dwa kluczyki z pilotem, wszystkie akcesoria. Rachunek z ostatniej wizyty w serwisie Lexusa z dnia 20.06.2019. Wszystkie oleje, filtry, płyny są świeże.

Nadwozie w dobrym stanie, z normalnymi śladami użytkowania. Brak jakichkolwiek widocznych śladów korozji. Lakier nie posiada widocznych większych uszkodzeń. Na tylnych błotnikach są małe wgniecenia, słabo widoczne, możliwe do usunięcia metodą PDR bez konieczności lakierowania. Jeśli to dla kogoś istotne, posiada w większości fabryczny lakier. Kilka odprysków od kamieni na przedniej masce.

Wnętrze zachowane w bardzo dobrym stanie, jednak posiada kilka drobnych śladów używania i upływu czasu. Skórzana tapicerka jest ładnie utrzymana, z drobnymi mankamentami na fotelu kierowcy. Wykończenia drewniane bez pęknięć czy rys. Kierownica w bardzo dobrym stanie, na wybieraku biegów lekko odchodzi skóra. Wyposażenie kompletne i sprawne. Fabryczne welurowe dywaniki w dobrym stanie.

W bagażniku nieużywane koło zapasowe, podnośnik oraz kompletny zestaw narzędzi. Felgi nie mają widocznych uszkodzeń. Komplet prawie nowych opon, założonych w Szwajcarii końcem zeszłego roku.

Wykonane prace:
– naprawa radia i zmieniarki,
– nowe siłowniki tylnej klapy.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.