Lexus

Lexus LS 400 1996 – 69000 PLN – Pruszków

Mało było w historii motoryzacji samochodów, które okazywały się być o wiele lepsze, niż spodziewali się początkowo użytkownicy i konkurencja. Nie ma tu jednak miejsca na przypadek. Lexus LS 400 jest owocem trwającego 6 lat projektu, przy którym pracowało niemal 4 tysiące osób. Powstawał w japońskim dążeniu do perfekcji, bez oglądania się na koszty, z wiarą w końcowy sukces. W efekcie gwarantował świetną jakość wykonania i doskonały komfort, lecz najbardziej zadziwiające jest jego serce. 32-zaworowe V8 należy do najlepiej wyważonych konstrukcji w historii i zadowala się zdecydowanie mniejszą ilością paliwa, niż wskazywałaby pojemność silnika i spalanie konkurencji. Wynik 9 l/100 km przy autostradowych prędkościach zdecydowanie przekraczających te dozwolone w Polsce jest tu absolutnie na porządku dziennym.
Czytaj dalej

Lexus LS 400 1998 – 39500 PLN – Wrocław

Lexus LS 400 ma wszystko co trzeba, by przyjąć go w garażu. Elegancki, komfortowy i dopracowany od A do Z, nie boi się żadnej konkurencji. Jego silnik V8 to dzieło sztuki, potrafiące pogodzić ogień z wodą, czyli gładką i równą pracę z niskim spalaniem paliwa i świetnymi osiągami. Model debiutował w 1989 roku, by w 1994 przejść głęboką modernizację. W 1997 roku samochód przeszedł face lifting i taki właśnie model (UFC 20 II) prezentowany jest w ogłoszeniu. Zastosowane zostały nowe reflektory, atrapa chłodnicy, światła przeciwmgłowe, a przednie kierunkowskazy zintegrowane zostały wraz z reflektorami. Legitymuje się mocą 284 KM, co pozwala mu osiągnąć pierwszą setkę w czasie poniżej 7 sekund, choć szczerze mówiąc… gdy widzi się tak pięknie skonfigurowany i utrzymany egzemplarz, to wręcz nie wypada dociskać gazu do dechy.
Czytaj dalej

Lexus LS 400 1996 – SPRZEDANY

Zestawienie ciemnej zieleni lakieru z jasnobeżowym wnętrzem nie należy do pospolitych i przeciętnych, a takiej limuzynie jak Lexus LS 400 daje niezbędnego pazura i sprawia, że samochód projektowany jako uniwersalny i grzeczny, staje się bardziej indywidualny i ciekawy, ba – po ponad dwóch dekadach od debiutu wręcz wyróżnia się na drodze. W pakiecie oczywiście dostaniemy tu owoc błyskotliwej pracy inżynierów, samochód w każdym aspekcie dopracowany, komfortowy i trwały. Jego jednostka V8 to wzór harmonijnej pracy, a podróż nim to przyjemność.
Czytaj dalej

Lexus LS 400 1995 – SPRZEDANY

Lexus LS 400, który zadebiutował w 1989 roku, to prawdziwie luksusowy sedan koncernu Toyoty. Prace nad gamą LS zaczęły się już w 1983 roku, kiedy to Eiji Toyoda zebrał sztab specjalistów o łącznej liczbie około 3900 osób, aby rozpocząć projekt o kryptonimie F1. Z tego właśnie tajnego projektu później wyłonił się Lexus LS 400. Jego silnik V8 to dzieło sztuki, potrafiące pogodzić ogień z wodą, czyli gładką i równą pracę z niskim spalaniem paliwa i świetnymi osiągami. Choć może nie ma charyzmy dawnych amerykańskich V8, ukoić w podróży potrafi doskonale.
Czytaj dalej

Lexus LS 400 1993 – 59000 PLN – Niemodlin

Lexus LS 400 jest owocem trwającego 6 lat projektu, przy którym pracowało niemal 4 tysiące osób. 25 lat później możemy śmiało stwierdzić, że był to nie tylko wielki rozmach, ale i ogromny sukces. Jego silnik V8 miał w założeniu oferować osiągi 8-cylindrowej konkurencji przy spalaniu właściwym dla podstawowych w klasie jednostek 6-cylindrowych. Za punkt odniesienia służyły silniki Mercedesa i BMW, a cel został osiągnięty. Niejako przy okazji zapewniono doskonałe wyważenie jednostki, która uruchomiona bez problemu potrafił utrzymać na sobie monetę ustawioną na sztorc. Po zajęciu miejsca we wnętrzu, Lexus okazuje się być prawdziwą limuzyną. Brzmi aksamitnie, mocy ma pod dostatkiem, a zawieszenie dba o właściwy odpoczynek pasażerów i kierowcy. Zakup zadbanego egzemplarza da wiele przyjemności, nawet w 25 lat po dacie jego produkcji.
Czytaj dalej

Lexus LS 430 2001 – 33900 PLN – Warszawa

Lexus LS 430 to przedstawiciel trzeciej generacji luksusowego japońskiego modelu. Dopracowany w każdym szczególe i niezwykle trwały, świetne wrażenie robi nawet w egzemplarzach, które na liczniku mają przeszło pół miliona przebiegu. Ten prezentowany przebył dotąd dystans dwukrotnie mniejszy. Wyposażenie jest kompletne, jakość wykonania i materiały wykończeniowe pierwszorzędne, przyspieszenie wspaniałe, a kultura pracy jednostki V8 DOHC – wprost bajeczna.
Czytaj dalej

Lexus LS 400 1998 – 49000 PLN – Wrocław

Lexus LS 400 UCF20 to druga generacja reprezentacyjnego modelu. Debiutował w 1994 roku, witając użytkowników przedłużonym rozstawem osi i zmodyfikowanym silnikiem V8. Wzmocniona została sztywność karoserii, poprawiona aerodynamika, zmodyfikowane zawieszenie i hamulce, udoskonalony system audio. W 1997 roku model przeszedł lifting, podczas którego zmodyfikowano przednią partię samochodu (nowe światła, halogeny w zderzaku), zamontowano 5-biegową skrzynię automatyczną i podarowano kolejne konie mechaniczne, których w rezultacie było już 284. Perfekcyjnie dopracowana konstrukcja nawet po 20 latach może doskonale sprawdzać się w podróży, szczególnie gdy mówimy o dobrze zachowanym, odpowiednio serwisowanym egzemplarzu, wyposażonym w opcjonalne zawieszenie pneumatyczne.
Czytaj dalej

Lexus LS 400 1996 – SPRZEDANY

Lexus LS 400 jest owocem trwającego 6 lat projektu, przy którym pracowało niemal 4 tysiące osób. 25 lat później możemy śmiało stwierdzić, że był to nie tylko wielki rozmach, ale i ogromny sukces. Powstała niezwykle komfortowa i trwała limuzyna, która dała podwaliny pod stworzenie szanowanej dziś marki Lexus. Egzemplarz zachowany w bardzo dobrym stanie, regularnie serwisowane z pełną dokumentacją, to zawsze ogromna pokusa do zakupu. Ich ceny wciąż nie są wysokie, a przyjemność z jazdy gwarantują fantastyczną.
Czytaj dalej

Lexus ES 300 1993 – 24900 PLN – Poznań

Lexus ES 300 drugiej generacji był ekskluzywną wersją Toyoty Camry (XV10), dzieląc z nią przedni napęd i jednostki V6. Różnice skupiały się na aerodynamicznie ukształtowanym nadwoziu, upodobniającym go do flagowego modelu LS, zwiększonym rozstawie osi, zmodyfikowanym zawieszeniu oraz lepiej wyposażonym wnętrzu, wyposażonym m.in. w skórzaną tapicerkę, wykończenie centralnej konsoli drewnem orzecha i 8-głośnikowy system audio. Choć ES 300 był oferowany na europejskim rynku, był wówczas najlepiej sprzedającym się modelem marki. To nie jest częsty widok na polskich drogach, lecz bez wątpienia można go nazwać bardzo ciekawym przedstawicielem klasy premium z czasów, gdy Japonia stała się ważnym graczem na światowym rynku motoryzacyjnym.
Czytaj dalej

Lexus LS 400 1992 – 26500 PLN – Białystok

Lexus LS 400 to ostateczny dowód triumfu japońskiej inżynierii. Wprowadził nową markę na światowe salony i zapewnił jej trwałe miejsce w sercach wielu klientów. Samochód równie komfortowy jak S-klasa Mercedesa (szczególnie w wersji z opcjonalnym zawieszeniem pneumatycznym), oferował doskonały, nowoczesny silnik V8, który nie tylko pozwalał poruszać się z wielką lekkością, ale i spalać zdecydowanie mniej od niemieckiej konkurencji. Również trwałości Lexusa nie można nic zarzucić – ten prezentowany egzemplarz z przebiegiem 176000 km można uznać za ledwie dotarty. Przekonuje efektowną kolorystyką i pięknie zachowanym wnętrzem.
Czytaj dalej