Lincoln Continental Collector Series 1979 – 60000 PLN – Łódź

Rok 1979 zamykał pewną erę. Lincoln Continental Collector Series to ostatni prawdziwy full size od najbardziej luksusowej marki Forda. To samochód, którego istnieniu nie był w stanie zagrozić nawet kryzys naftowy, gdy cała reszta amerykańskiej motoryzacji skurczyła się zarówno na zewnątrz, jak i pod maską. Liczył niemal 6 metrów, jego silnik miał pojemność 400 cali sześciennych, a wyposażenie zniewalało, zwłaszcza w specjalnej, bogato wyposażonej linii wyposażenia Collector Series. Jego wnętrze? Welur i kaszmir, pełen odjazd! I dobrze, że ma 4 drzwi, przynajmniej na tylną kanapę jest jak się w nim wygodnie dostać. Ten egzemplarz jest fantastycznie zachowany i ma bardzo ciekawą historię.

Lincoln Continental Collector Series
Rocznik: 1979
Przebieg: 105000 km
Pojemność: 6600 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 168 KM

Cena: 60000 PLN

Lincoln Continental Town Car, wersja limitowana Collector Series 1979 r. z przebiegiem 105 tys. km. Ostatni prawdziwy krążownik o długości ok. 6 m. Silnik 6.6 litra, stan perfekcyjny. Samochód posiada w 100% oryginalną powłokę lakierniczą i nie ma grama korozji. Pochodzi od pierwszego właściciela i nigdy nie był użytkowany zimą.

Wersja kanadyjska, tym samym licznik wyskalowany jest w kilometrach. Samochód zamówił w 1979 roku znany trener kanadyjskich hokeistów. Od 2016 roku cieszy mnie. Jest to jeden z egzemplarzy limitowanej serii. Po dużym przeglądzie, samochód wygląda i jeździ jak nowy.

Posiadam wszystkie dokumenty i galanterię, m.in. fakturę zakupu nowego pojazdu, zestaw narzędzi wraz z opisem i wiele innych. Samochód posiada m. in. zegarek Cartier, a jego alter ego w czarnym kolorze i nielimitowanej serio grał „główną rolę” w filmie „Irlandczyk”.

Żadnych wycieków, stan absolutnie perfekcyjny.

Telefon: +48 601 295 969
Miejscowość: Łódź