KlasykaGatunku.pl

Mazda 626 CB2 1979 – SPRZEDANA

Pierwsze japońskie samochody oferowane na europejskim rynku zasłynęły z niezawodności i stworzyły silną konkurencję dla niemieckich marek. W 1979 roku nowością była Mazda 626 CB2, oferowana w Japonii jako “Mazda Capella”. Oferowała jakość, dobre wyposażenie i egzotyczną linię nadwozia przy zachowaniu przystępnej ceny. Dzisiaj, 36 lat później możemy nabyć nieużywany egzemplarz najlepszej wersji wyposażeniowej i silnikowej 2.0 GLS. Istna kapsuła czasu, która przetrwała w nienaruszonym stanie.

Fabrycznie nowa Mazda 626 serii CB2 z 1979 roku. Silnik 2.0 o mocy 90 koni, najbogatsza wersja GLS. To nie żart, ten samochód ma 36 lat i jest nowy. Przestała wszystkie te lata na piętrze salonu Mazdy, razem z innymi samochodami tej marki, które znajdziecie w naszej ofercie.

Masz już fabrycznie nowego malucha czy dużego fiata?
W takim razie w twojej kolekcji nie może zabraknąć nowego japończyka 🙂

Za granicą, gdzie była przez nas wystawiona do sprzedaży wykonaliśmy kompletny przegląd mechaniczny według ustaleń rzeczoznawcy. Wymienione zostały wszystkie oleje, płyny i filtry, wyczyszczono bak, układ paliwowy, wypłukano układ chłodniczy, wykonano sprawdzenie i czyszczenie układu hamulcowego, nowy akumulator, nowe opony. Następnie Mazda otrzymała “Veteranstatus” oraz aktualne badanie techniczne MFK. Koszt wykonanych prac to niespełna 7000 zł. Mazda gotowa do jazdy!

Mazda według uzyskanych informacji została wyprodukowana w 1979 roku. Dopiero w roku 1983 roku dokonano chwilowej rejestracji. Wszelkie archiwalne dokumenty dostanie nowy właściciel wraz z dokumentami potwierdzającymi wykonanie opłat celnych i akcyzy.

Z racji wieku oraz stanu zachowania Mazda spełnia warunki rejestracji jako zabytkowy na “żółte tablice”.

Oferowany przez nas egzemplarz to pierwsza seria przed liftingiem dokonanym w 1980 roku.
Z myślą o wieloletnim postoju została zabezpieczona woskiem do profili zamkniętych “Dinitrol”, wiodącym środkiem antykorozyjnym w tamtych latach.

Współpracująca z nami firma detailingowa zadbała o nienaganny wygląd nadwozia, czystość oraz zapach wnętrza.