KlasykaGatunku.pl

Mazda MX-5 NB 2002 – SPRZEDANA

Powstała w czasach, gdy segment małych roadsterów tradycyjnie obstawiony przez firmy brytyjskie i włoskie był mocno zaniedbany i opierał się głównie na konstrukcjach przestarzałych. Mazda MX-5 zdobyła rynek przebojem, ujmując klientów znakomitym stosunkiem jakości i przyjemności z jazdy do ceny. To najlepiej sprzedający się roadster w historii, który do dziś oferowany był w czterech generacjach. NB to generacja druga, wyróżniająca się mocniejszym silnikiem, drobnymi stylistycznymi zmianami i przednimi światłami, które przestały się już wysuwać z karoserii. To niezwykle trwała mechanicznie i udana konstrukcja, a zestawienie 146-konnej jednostki, 6-biegowej manualnej skrzyni i masy ledwie przekraczającej tonę gwarantuje fantastyczne odczucia z jazdy. Ten egzemplarz ma jedynie 61 tys. km przebiegu, pewną historię serwisową i pięknie wyglądającą skórzaną tapicerkę.


Link: http://klasykagatunku.pl/auta/mazda-mx-5/

Mazda MX-5 NB
Data produkcji: 2002
Pojemność silnika: 1840 ccm
Moc: 146 KM
Przebieg: 61,418 km
Skrzynia biegów: manualna 6-biegowa

Mazda MX-5 w bardzo dobrym stanie zachowania. Minimalny przebieg 61 tysięcy kilometrów. Kupiona przez nas bezpośrednio od drugiej właścicielki w Kreuzlingen, Szwajcaria.

Samochód posiada kompletną dokumentację serwisową. Ostatni serwis wykonany 23.11.2017 przy przebiegu 55,889 km. W 2016 również wykonano duży serwis za kwotę 3’113 CHF, wymieniony nastawnik wałka rozrządu, zawór sterujący na oryginalne nowe elementy. Auto posiada w Szwajcarii ważny przegląd techniczny do listopada 2019 roku.

Nadwozie nie posiada żadnej rdzy i nie miało nigdy naprawianej rdzy. Brak wgnieceń, głębszych rys czy innych widocznych wad wizualnych. Elementy w komorze silnika jak i podwozie nie posiadają nalotu korozji typowej dla tego modelu.

Wnętrze jest kompletne, skórzana tapicerka nie wykazuje większych śladów zużycia, żadne elementy nie są powycierane. Wyposażenie sprawne. Komplet fabrycznych dywaników. Poszycie dachu jest wciąż fabryczne i nie ma uszkodzeń.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.