Mazda RX-7 Spirit R FD3S 2002 – 135000 PLN – Warszawa

RX-7 generacji FD to pełnokrwisty i bezkompromisowy sportowiec, i bez wątpienia jedno z piękniejszych aut wyprodukowanych w Kraju Kwitnącej Wiśni. Mazda RX-7 Spirit R FD3S to finalna odsłona trzeciej, ostatniej generacji kultowego sportowca Mazdy, wyposażonego w silnik rotacyjny. Od 1996 roku RX-7 nie był już dostępny w Europie, lecz jego ewolucja trwała o kilka lat dłużej i miała bardzo ciekawą historię. Limitowana do 1500 sztuk i dostępna wyłącznie na rynku japońskim edycja Spirit R powstała na zakończenie produkcji modelu i oferowała wszystko, co producent z Hiroszimy miał najlepszego. Z najistotniejszych spraw znacząco poprawiony został system chłodzenia, przeprojektowano przedni zderzak auta i dzięki temu możliwe było zastosowanie większych chłodnic. Wersja Spirit R charakteryzuje się wieloma drobnymi smaczkami, które składają się na bardzo spójną i przepiękną całość. Prezentowany Type C to wersja czteroosobowa, z automatyczną skrzynią biegów (Type A to wersja dwuosobowa ze skrzynią manualną, Type B – manual czteroosobowy). Jest to prawdziwy kąsek, niezwykle trudny do zdobycia w oryginalnym stanie, o dużej i wciąż rosnącej wartości kolekcjonerskiej.

Mazda RX-7 Spirit R FD3S Type C
Rocznik: 2002
Przebieg: 98000 km
Pojemność: 1308 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 255 KM

Cena: 135000 PLN

Samochód sprowadzony bezpośrednio z Japonii. Auto wyposażone jest w czerwoną skórzaną tapicerkę, 17” felgi BBS, regulowany tylni spoiler z włókna węglowego. Samochód oprócz aftermarketowego wydechu i dołożonych zegarów (ciśnienie doładowania, ciśnienie oleju, temperatura cieczy chłodzącej i oleju silnika) jest seryjne i nie przechodziło żadnych modyfikacji zwiększających moc lub „poprawiających wygląd”, co dziś jest już prawdziwą rzadkością.

Auto jest w bardzo dobrej kondycji zarówno mechanicznej, blacharskiej jak i wizualnej, po pełnym serwisie filtrowo-olejowym, z nowym zawieszeniem.

Telefon: +48 603 110 896
Miejscowość: Warszawa