KlasykaGatunku.pl

Mercedes 190E Primavera W201 1992 – REZERWACJA

Primavera to po włosku “wiosna”. Ta wersja specjalna została wydana dla ożywienia sprzedaży na koniec produkcji modelu. Wyróżnia ją specjalny lakier “Micagrün” oraz wyjątkowa tapicerka w grochy – kolorystyka zgodna z wersją Avantgarde Verde. Mercedes 190E Primavera W201 powstał jedynie w 100 sztukach, przygotowanych wyłącznie na rynek szwajcarski. Ładnie zachowany egzemplarz to dziś wyjątkowa rzadkość, pozwalająca wyróżnić się wśród wielu innych 190-tek. Legendarna trwałość mechaniczna, udana jednostka 2,3 l R4 i przebieg zaledwie 122 tysięcy kilometrów pozwalają pomyśleć o nim jak o samochodzie na co dzień, choć z drugiej strony – warto dbać, pielęgnować, garażować i jeździć nim nie za dużo – by jak najdłużej zachować tak efektowny stan.

Mercedes 190E 2.3 Primavera
Data produkcji: 1992
Pojemność silnika: 2296 ccm
Moc silnika: 136 KM / 100 kW
Przebieg: 122,077 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży jest Mercedes 190E w limitowanej tylko na rynek szwajcarski wersji “Primavera”. Wyprodukowano łącznie 100 sztuk pojazdów w tej specyfikacji z silnikami 1.8 oraz 2.3. Wyróżnia je przede wszystkim charakterystyczny zielony lakier i unikatowa tapicerka w groszki. Samochód sprowadzony z Zurychu od pierwszego właściciela. Posiada kompletną dokumentację serwisową, książkę uzupełnianą głównie u dealerów Mercedes-Benz oraz dwie książki badań spalin “Abgas”, z wpisanym przebiegiem co dwa lata.

Nadwozie zachowane w bardzo dobrym stanie, bez jakichkolwiek śladów korozji w typowych miejscach. Jeśli ma to dla kogoś znaczenie posiada w większości fabryczny lakier. Maska ma drobne odpryski od kamieni. Spód i wnęki nadkoli zachowane w stanie wzorowym jak na swój wiek. Zderzaki nie posiadają widocznych uszkodzeń.

Wnętrze jest kompletne, posiada drobne, normalne ślady użytkowania. Materiałowa tapicerka zachowana w idealnym stanie, nie ma żadnych widocznych uszkodzeń czy wytarć, jest bardzo zadbana. Komplet oryginalnych dywaników, występujących tylko w tej wersji, w bardzo dobrym stanie. Skóra na kierownicy i wybieraku biegów nie posiada zużycia. Drobne pęknięcia drewna przy przełącznikach otwierania szyb, pozostałe w bardzo dobrym stanie. Wszystkie elementy wyposażenia dodatkowego sprawne. Oryginalne radio Blaupunkt. Brak uszkodzeń od słońca czy wilgoci.

Felgi nie były nigdy odnawiane, mają drobne ślady użytkowania, widoczne jeszcze fabryczne naklejki “kropki” na każdej feldze. Komplet dobrych opon.

Koło zapasowe i podnośnik nieużywane, kompletny zestaw narzędzi w bagażniku.

Wykonane prace:
– wymiana uszczelki pokrywy zaworów,
– komplet nowych świec zapłonowych Beru,
– nowa pompa wody,
– nowy termostat i świeży płyn chłodniczy,
– wymiana oleju silnikowego na Millers 5w-40, poprzedzona płukaniem silnika preparatem Liqui Moly,
– nowy przewód odpowietrzający,
– nowe ślizgi przedniego zderzaka.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.