Mercedes 190E W201 1986 – 65000 PLN – Gliwice

Dla koneserów motoryzacji nie ma nic wspanialszego, jak połączenie znakomicie zachowanego oryginalnego stanu, niskiego przebiegu i wysokiej specyfikacji wyposażenia. Ten Mercedes 190E W201 pochodzi z pierwszej serii produkcyjnej i wyposażony jest jak jeden na tysiąc. Pierwszy właściciel zamawiał go w Japonii i postarał się, aby niczego nie brakowało. Odnajdziemy tu takie atrakcje, klimatyzację, szyberdach, automatyczną skrzynię biegów, skórzaną tapicerkę, a nawet wycieraczki reflektorów. W takiej cenie można było spokojnie kupić już model W124, ale jak widać, nie to było dla pierwszego właściciela najważniejsze. Wyjątkowy jest również stan zachowania samochodu. Jego przebieg to zaledwie 23 tys. km – to prawdziwa kapsuła czasu, której warto przyjrzeć się bliżej.

Mercedes 190E W201
Rocznik: 1986
Przebieg: 23500 km
Pojemność: 2000 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 118 KM

Cena: 65000 PLN

Wyposażenie:
– szyberdach,
– elektryczne szyby przód i tył,
– skórzana tapicerka,
– klimatyzacja,
– radiomagnetofon,
– wycieraczki reflektorów,
– podłokietnik.

Niestety z żalem muszę się pozbyć części mojej kolekcji Mercedesa, w tym W201, czyli popularnej 190tki, zwanej pieszczotliwie Baby-Benz. Egzemplarz jaki wystawiam do sprzedaży jest wyjątkowy z paru powodów, po pierwsze ma niski przebieg jaki, i jest w bardzo bogatym wyposażeniu. Auto jest w nienagannym stanie, bez oznak korozji i zachowane w oryginale w 100%.

Długo można się rozpisywać na temat jakości podróżowania i zaletach mechanicznych 190-tek, o czym świadczą ciągle rosnące ceny ciekawych egzemplarzy. Ja auto indywidualnie sprowadziłem z Japonii, po długoletnich poszukiwaniach na całym świecie, posiadam dokumentacje zdjęciową z dnia zakupu, jak też certyfikat urzędowy z kraju kwitnącej wiśni potwierdzający przebieg.

Niewątpliwie jest to już unikatowy egzemplarz, jeszcze z pierwszej serii, na wąskiej listwie, i niewątpliwie jego cena będzie tylko rosła.

Ponieważ tracę możliwość przechowywanie części kolekcji w suchych, zamkniętych pomieszczeniach, oddam w dobre ręce, zdając sobie sprawę, że cena nie jest niska, jednak przyjmując, że nowa C klasa kosztuje m.in. dwukrotnie więcej i tanieje, a nie drożeje, zapewniam, że to dobra lokata kapitału, połączona z pasją.

Telefon: +48 602 431 656
Miejscowość: Gliwice