Mercedes 230 C C123 1978 – 52000 PLN – Nowy Sącz

Klasyczne coupe z gwiazdą na masce – to brzmi dumnie i wygląda niezwykle efektownie. Zmiany przeprowadzone w popularnej „beczce” podczas tworzenia dwudrzwiowej wersji nadały jej zupełnie nowego, wyjątkowego stylu. Skrócony rozstaw osi, obniżona linia dachu, mocniejsze pochylenie przedniej i tylnej szyby, a także piękne otwarcie bocznej linii okien (rezygnacja ze środkowego słupka) były zabiegami trafionymi w dziesiątkę. Dziś Mercedes 230 C C123 to nie tylko środek transportu, lecz ponadczasowy i stylowy klasyk, który daje radość z jazdy i wykonany jest w fantastycznym stylu. Tu mimo mniejszego z dwóch dostępnych silników odnajdziemy bogate wyposażenie obejmujące klimatyzację i elektryczne opuszczanie wszystkich szyb. Na ulicy z pewnością odwróci niejedną głowę, szczególnie w tak efektownym i wypieszczonym lakierze.

Mercedes 230 C C123
Rocznik: 1978
Przebieg: 276000 km
Pojemność: 2299 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 109 KM

Cena: 52000 PLN

Wyposażenie:
– klimatyzacja,
– ASD,
– elektryczne szyby,
– centralny zamek,
– el. antena,
– wspomaganie kierownicy

Mercedes W123 coupe z 1978r. z odnowioną powłoką lakierniczą w oryginalnym kolorze, przed niespełna 8 laty. Podwozie włącznie z profilami zamkniętymi zostało gruntownie zakonserwowane. Z racji iż mercedes jest używany okazjonalnie (nigdy nie opuścił garażu w zimie) nie posiada jakichkolwiek ognisk korozji. Fakt bezkorozyjności wskazuje na wysoką dokładność wykonanych prac, pomimo upływu kilku lat auto wygląda bardzo świeżo, wszystkie elementy chromowane karoserii pochodzą z tego modelu i są w świetnej formie. Wszystkie uszczelki szyb i drzwi zostały wymienione na nowe (oryginalne, fabryczne). Wracając do lakieru, to niespełna rok temu został zabezpieczony powłoką ceramiczną Cristal Serum czego potwierdzeniem są dokumenty oraz certyfikat.

Wnętrze jest oryginalne i nigdy nie było poddawane renowacji. Tapicerka materiałowa w połączeniu MB-TEXEM znakomicie zgrywa się kolorystycznie z nadwoziem. Drewniane elementy wykończenia kabiny w znakomitej kondycji. Konsola bez pęknięć. Wewnątrz nadal można wyczuć zapach epoki. Oczywiście wszystkie systemy w pełni sprawne ( elektryka szyb, klimatyzacja, antena radia, centralny zamek).

Auto stoi na przepięknie odrestaurowanych felgach FONDMETAL z prawie nowymi oponami.

Jeśli chodzi o silnik i skrzynię z racji niewielkiego jak na tyle lat przebiegu sprawują się nad wyraz dobrze. Skrzynia płynnie zmienia przełożenia, a tryb L szperuje dyferencjał.

Reasumując, ten egzemplarz jest znakomitym przykładem na to, że mercedesy z tamtych lat, o które umie się dbać mogą cudownie wyglądać i jeździć.
Sprzedaż na podstawie umowy komisowej.

Telefon: +48 604 182 937
Miejscowość: Nowy Sącz

Najciekawsze samochody klasyczne, youngtimery i przyszłe klasyki na sprzedaż.