Mercedes 250 W123 1978 – 32000 PLN – Elbląg

Na przełomie lat 70-tych i 80-tych Mercedes W123 nie miał konkurencji. Choć należał do klasy wyższej, był najpopularniejszym samochodem na rynku niemieckim, sprzedawał się lepiej niż o wiele tańsze VW Golf, Opel Kadett czy Audi 80. Dziś wśród przeważających klekotów z milionowymi przebiegami bardzo ciekawie prezentuje się pięknie zachowany, 6-cylindrowy benzyniak, zasilany gaźnikiem Solexa. Taka konfiguracja gwarantowała 129 KM i w zestawieniu z manualną skrzynią gwarantowała solidne przyspieszenie – 11,5 s do setki. Mercedes 250 W123 to zdecydowanie kultowe auto, które w pięknym stanie przyciągnie uwagę każdego. W ogłoszeniu imponująco zachowany egzemplarz pierwszej serii produkcyjnej, w ciekawej konfiguracji kolorystycznej białego lakieru i zielonego wnętrza.

Mercedes 250 W123
Rocznik: 1978
Przebieg: 272000 km
Pojemność: 2525 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 129 KM

Cena: 32000 PLN

Wyposażenie:
– radio

Prezentowany samochód to pierwsza seria produkcyjna kultowej „Beczki”, a prezentowany egzemplarz pochodzi z Belgii. Jest to bardzo rzadko dziś spotykana odmiana, produkowana w latach 1976-1979, która posiada sześciocylindrowy silnik benzynowy w układzie rzędowym o pojemności 2525 cm3, będący mniejszą i prostszą odmianą lepiej znanej „280-tki”. Ze względu na duży moment obrotowy silników „R6” montowanych w W123 (większy niż w silnikach o zapłonie samoczynnym) i znakomity stan zachowania tego egzemplarza, jego osiągi są lepsze niż deklarowane przez producenta. Ten egzemplarz pomimo deklarowanej prędkości maksymalnej 180 km/h, bez problemu przekroczył 190 km/h i osiągnął niemal 200 km/h w bezpiecznych warunkach. Nawet przy takich prędkościach prowadził się pewnie i stabilnie, co tylko świadczy bardzo dobrym stanie mechanicznym pojazdu.

Mercedes w doskonałej kondycji blacharskiej, lakierniczej i technicznej. Zawieszenie nie generuje żadnych niepożądanych odgłosów, ta Beczka dosłownie płynie po szosie. Samochód na bieżąco serwisowany przy użyciu oryginalnych części takich producentów, jak np. Bosch czy Bilstein, nie wymaga żadnych napraw blacharskich ani lakierniczych. Mimo tego nie jest on jedynie eksponatem, który zacznie się „sypać”, gdy tylko ktoś zacznie go regularnie użytkować, lecz samochodem, który był jest i może być dalej użytkowany oraz z powodzeniem zabierany w bardzo dalekie podróże (moja najdłuższa tym samochodem liczyła niemal 2500 km).

Większość karoserii wciąż pokryta jest fabrycznym lakierem, Mercedes ten posiada oryginalne radio (wciąż sprawne i odbierające polskie oraz zagraniczne stacje radiowe), oryginalne reflektory oraz oryginalne szyby.

Użytkowany przeze mnie głównie „wycieczkowo” – każdego roku odwiedzałem tym samochodem różne zakątki naszego pięknego kraju i oczywiście nigdy, przenigdy mnie ten samochód nie zawiódł. Ten Mercedes na żywo robi na żywo większe wrażenie niż na zdjęciach – brał udział w targach motoryzacyjnych, zlotach, pokazach oraz wystawach zabytków, takich jak „Retro Motor Show” w Poznaniu, „III TM na Amber Expo” w Gdańsku czy „V Prestiżowy Pokazach Samochodów Zabytkowych” w Sopocie na znanym „Monciaku”.

Sprzedaję tego pięknego „oldtmiera” tylko ze względu na pewne zmiany w życiu osobistym, a cena jest niska jak za taki egzemplarz, gdyż zależy mi na szybkiej sprzedaży.

Zapraszam do kontaktu telefonicznego oraz składania swoich ofert.

Telefon: +48 784 046 528
Miejscowość: Elbląg