KlasykaGatunku.pl

Mercedes 300 CE-24 C124 1992 – SPRZEDANY

Mercedes 300 CE-24 C124 w umiejętny sposób łączy sport i elegancję. Najwyższa w modelu 24-zaworowa jednostka w połączeniu z manualną skrzynią w układzie dog-leg to bardzo rzadkie i poszukiwane zestawienie. To auto, które może uspokajać spokojnym brzmieniem rzędowej szóstki i widokiem gwiazdy wieńczącej atrapę chłodnicy, lecz gdy zajdzie taka potrzeba – daje pobawić się możliwością wkręcenia go na wysokie obroty, na których potrafi pokazać moc i charakter. Ten egzemplarz ma klasyczne zestawienie kolorystyczne ciemnego lakieru z jasnym wnętrzem i obszerną listę wyposażenia dodatkowego. Odnajdziemy w nim również drobne oznaki eksploatacyjnego zużycia, naturalne dla takiego przebiegu.

Mercedes 300 CE-24 C124
Data produkcji: czerwiec 1992
Pojemność silnika: 2997 ccm
Moc silnika: 231 KM
Przebieg: 260,782 km
Skrzynia biegów: manualna Getrag

Przedmiotem sprzedaży jest Mercedes 300CE-24 Sportline w kolorze „199 Blauschwarz Metallic” z szarą skórzaną tapicerką. Bardzo dobrze zachowany egzemplarz sprowadzony z Basel, Szwajcaria, od rodziny pierwszego właściciela. Zachowana dokumentacja serwisowa wraz z teczką faktur za naprawy i części.

Unikatowa konfiguracja silnikowa oraz wyposażenia. Motor M104 3.0 jest rzadkością w połączeniu z manualną skrzynią Getrag. Samochód posiada również obszerną listę wyposażenia dodatkowego, klimatyzacja, ASD, skórzana tapicerka, el. szyberdach, tempomat, radio Becker Europa 2000.

Nadwozie całkowicie wolne od korozji. Lakier w stanie mocno ponadprzeciętnym, posiada kilka bardzo drobnych śladów użytkowania, jak odpryski od kamieni w przedniej części nadwozia. Spód auta, wnęki kół i komora silnika w bardzo dobrym stanie, brak widocznej korozji w newralgicznych miejscach.

Wnętrze zachowane w dobrym stanie, widoczne małe ślady użytkowania. Skórzana tapicerka nie posiada śladów zużycia, przetarć czy uszkodzeń. Plastiki matowe. Podłokietnik bez przetarć, jednak z drobnymi pęknięciami plastikowej kedry. Drewniane elementy w dobrym stanie poza popielniczką, która posiada wyszczerbienie oraz pęknięciami przy przyciskach sterowania szybami. Oryginalne radio Becker, w pełni sprawne. Komplet nowych dywaników.

Wykonane prace:
– diagnostyka i regulacja wtrysku mechanicznego,
– wyważenie kompletu felg,
– przegląd i uzupełnienie czynnika klimatyzacji,
– serwis olejowy.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.