KlasykaGatunku.pl

Mercedes 300 CE C124 1988 – SPRZEDANY

Mercedes 300 CE C124 i jego eleganckie linie wydają się być prawdziwą klasyką na rynku youngtimerów, lecz okazuje się, że raz na jakiś czas pojawi się oferta, która może nas zaskoczyć i wyróżnić się wśród innych. W roku 1988 opcją wyposażeniową Mercedesa W124 było… prawe lusterko. Tutaj pierwszy właściciel zdecydowanie nie oszczędzał, zamawiając między innymi automatyczną klimatyzację, komputer „Reiserechner”, hydrauliczny układ blokowania mechanizmu różnicowego ASD, tempomat, termometr i zegarek elektroniczny, alufelgi „Gullideckel”, elektryczne regulowane fotele z pamięcią ustawień dla kierowcy, elektryczne szyby, radio Becker Grand Prix, skórzaną kierownicę i lewarek i podświetlane lusterka w osłonkach przeciwsłonecznych.

Link: http://klasykagatunku.pl/auta/mercedes-300ce-2/

Mercedes 300CE w124
Data produkcji: luty 1988
Pojemność silnika: 2996 ccm
Moc: 180 KM
Przebieg: 152,549 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Mercedes 300CE w kolorze „172 Anthrazitmetallic” z czarną materiałową tapicerką. Egzemplarz ten posiada unikatową konfigurację wyposażenia dodatkowego m.in. automatyczną klimatyzację, komputer „Reiserechner”, ABS, ASD, tempomat, termometr i zegarek elektroniczny, alufelgi „Gullideckel”, elektryczne regulowane fotele z pamięcią ustawień dla kierowcy, el. szyby, wycieraczki przednich reflektorów, radio Becker Grand Prix, skórzaną kierownicę i lewarek, podświetlane lusterka w osłonkach przeciwsłonecznych, gaśnicę przy fotelu kierowcy.

Mercedes pochodzi od drugiego właściciela ze Szwajcarii, ma kompletną dokumentację serwisową. Pierwszy właściciel w latach 1988-1992, drugi właściciel 1992-2016. Zachowała się nawet umowa zakupu poprzez sieć dealerską Mercedes-Benz.

Samochód zachowany w dobrym stanie, z widocznymi śladami upływu czasu i eksploatacji. Nadwozie częściowo w fabrycznym lakierze. Specyfikacja samochodu całkowicie zgodna z numerem VIN.

Wnętrze utrzymane również w dobrym stanie i czyste, jednak niektóre materiały posiadają już drobne ślady upływu czasu. Tapicerka nie ma uszkodzeń, wypełnienia przednich foteli wymagają ponownego ułożenia. Podajnik pasa nie zawsze działa. Drewno nie posiada większych spękań, pod światło da się zauważyć kilka małych pęknięć lakieru. W bagażniku znajdziemy nieużywane koło zapasowe, zestaw oryginalnych narzędzi, lewarek.

Wady wizualne: drobne rysy i odpryski, typowe rozwarstwienie tylnej szyby w rogach, widoczne ślady upływu czasu i eksploatacji.
Wykonane prace: nowy akumulator Bosch, nowy komplet gumowych odbojów tylnej klapy, świece zapłonowe, język otwierania maski, gumowa uszczelka anteny, wymiana oleju wraz z filtrem.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.