Mercedes 300 CE C124 1991 – SPRZEDANY

Mercedes W124 w wersji coupe, czyli noszący fabryczne oznaczenie kodowe C124, przez wielu uważany jest za najpiękniejszą i najbardziej proporcjonalną wersję nadwoziową modelu. Narysowany z dużą gracją, otrzymał skrócony rozstaw osi, bezramkowe drzwi oraz mocniej pochyloną przednią i tylną szybę. Debiutował w takiej formie w 1987 roku, wprowadzając po raz pierwszy do stylistyki modelu tak zwaną szeroką listwę, która w dwa lata później pojawiła się również w sedanach i kombi. Dziś najbardziej cenione są egzemplarze bez tuningu i modyfikacji, skompletowane tak, jak wyjechały z fabryki. Ten wygląda dokładnie tak jak powinien, na dodatek ma niezwykle eleganckie zestawienie klasycznej czerni karoserii i czarnego skórzanego wnętrza. Taki Mercedes 300 CE C124 z niewysokim przebiegiem i piękną, nową powłoką lakierniczą prezentuje się elegancko i przykuwa uwagę na ulicy. Pod jego maską gra muzykę sześć cylindrów, przenoszące 180 koni mechanicznych na tylne koła za pośrednictwem manualnej skrzyni biegów.

Mercedes-Benz 300 CE C124
Rocznik: 1991
Przebieg: 223000 km
Pojemność: 3000 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 180 KM

Samochód został sprowadzony z Hiszpanii i nie posiada najmniejszych oznak korozji. Dotyczy to nie tylko karoserii, ale również wszystkich, newralgicznych punktów serii W124.

Samochód przyjechał do nas w pierwszym, fabrycznym lakierze, który posiadał liczne zarysowania oraz wypłowienia od słońca. Wszystkie uszkodzenia zostały sfotografowane, a na całym samochodzie został położony nowy lakier.

Wykonano również szereg czasochłonnych i drogich prac serwisowych:
– wymiana uszczelki pod głowicą,
– kompletna regeneracja głowicy,
– wymiana kompletnego układu zapłonowego (świece, przewody, palec, kopułka),
– regulacja wtrysku mechanicznego (Jetronik Wrocław),
– wiele innych drobnostek, jak olej, akumulator, pasek mikro, rolki, filtr paliwa, łożysko koła, klocki hamulcowe.