Mercedes 300 SE Coupe W112 1964 – SPRZEDANY

Mercedes 300 SE Coupe W112 był w latach 60-tych najbardziej luksusowym coupe w ofercie niemieckiej marki. Następca Adenauera otrzymał piękną karoserię zaprojektowaną przez Paula Bracq’a i dzieloną z dwukrotnie tańszym i produkowanym w pięciokrotnie większej ilości modelem W111 (220). To co wyróżniało najbardziej ekskluzywną wersję, to zasilany wtryskowo 3-litrowy silnik M189, uznawany za szczyt inżynierii lat 60-tych. Imponujące było również wyposażenie, obejmujące nie tylko skórzaną tapicerkę czy wspomaganie kierownicy, ale też pneumatyczne zawieszenie. W ogłoszeniu – pięknie odrestaurowany egzemplarz, oferowany przez Stację Klasyki.

Mercedes 300 SE Coupe W112
Rok produkcji: 1964
Przebieg: 40800 km
Kolor: beżowy / brązowy

Mercedes 300 SE W112 uważany jest za szczyt 6-cylindrowej inżynierii Stuttgartu. Oferowany przez Stację Klasyki egzemplarz opuścił fabrykę w 1964 roku. Został wyeksportowany do Stanów Zjednoczonych, a 10 lat temu sprowadzony do Polski. Po przyjeździe do Europy, Mercedes posiadał fabryczny, biały kolor nadwozia oraz wnętrze z czarnej skóry. Po sprowadzeniu została przeprowadzona pełna renowacja karoserii, silnika oraz zawieszenia, aby przywrócić go do fabrycznego stanu.

Obecnie W112 prezentuje się fenomenalnie. Nadwozie pokryto beżowym metalicznym lakierem, który idealne komponuje się z brązowym dachem. Przykuwa uwagę skórzana tapicerka w kasztanowym kolorze oraz odświeżone drewniane elementy. Samochód jest zarejestrowany w Polsce i gotowy do jazdy. Napędzany jest przez rzędową 6-cylindrową jednostkę generującą moc 160 KM, połączoną z manualną skrzynią biegów. Przez swą bogatą historię oraz nietuzinkowy, klasyczny wygląd to piękne coupé wyglądać będzie fantastycznie w każdej kolekcji.