KlasykaGatunku.pl

Mercedes 300 SE W126 1987 – SPRZEDANY

Możliwość indywidualizacji wyposażenia Mercedesów w latach 80-tych po dzień dzisiejszy robi wrażenie. Nabywcy mogli wybierać pośród 60 dostępnych odcieni lakieru, a przykładowo samej zieleni odnaleźć można było w palecie 10 różnych odcieni. Do tego wnętrze w dopasowanym odcieniu? Proszę bardzo, dostępne, zarówno w materiale, welurze, skórze, jak i MB-teksie. Ten Mercedes 300 SE W126 dodatkowo otrzymał klimatyzację i szyberdach, otrzymał również elektrycznie sterowany fotel z pamięciami, lecz – co ciekawe – wyłącznie w miejscu pasażera. Najwyraźniej kierowca uznał, że jemu wystarczy jedno ustawienie, podobnie jak stalowe felgi z kołpakami. Po ponad 30 latach ten egzemplarz wyciągnięty z niemieckiego garażu wciąż robi doskonałe wrażenie.

Mercedes 300 SE W126
Data produkcji: marzec 1987
Pojemność silnika: 2960 ccm
Moc silnika: 132 kW / 180 KM
Przebieg: 245,519 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży jest Mercedes 300SE w kolorze „261 Nelkengrün metallic” z zieloną welurową tapicerką “Piniengrün”. Sprowadzony z Königsbrunn, Niemcy od spadkobiercy pierwszego właściciela. Zachowany w bardzo dobrym stanie z drobnymi śladami użytkowania i upływu czasu. Był przechowywany w garażu i posiada dokumentację serwisową. Ze względu na sporadyczną eksploatację w ostatnich latach, przeszedł u nas pełny serwis wraz z wnikliwym sprawdzeniem sprawności wszystkich podzespołów.

Nadwozie zachowane w świetnym stanie, bez widocznych śladów korozji czy uszkodzeń, wgnieceń. Jeśli ma to dla kogoś znaczenie posiada w większości wciąż pierwszy – fabryczny lakier. Spód i wnęki nadkoli zachowane w stanie bardzo dobrym, doły drzwi i wnęki również bez śladu rdzy. Lakier posiada kilka ledwo widocznych odprysków, rysek i bardzo drobnych śladów użytkowania. Zderzaki nie posiadają większych niedoskonałości. Elementy chromowane oraz przednia atrapa są bliskie stanu perfekcyjnego.

Warta uwagi nietypowa konfiguracja wyposażenia. Jest zarówno klimatyzacja jak i el. szyberdach. Elektryka fotela i pamięci są tylko dla fotela pasażera, kierowcy jest ustawiany manualnie. Z salonu wyjechał bez radia, ale z całą instalacją, głośnikami i el. anteną, fabryczna zaślepka w miejscu radia wciąż na miejscu.

Wnętrze jest kompletne, bez widocznych śladów zużycia, z minimalnymi śladami użytkowania. Welurowa tapicerka zachowana w świetnym stanie, bez przetarć i uszkodzeń. Brak pękniętych czy poniszczonych plastików. Wykończenia drewniane w bardzo dobrym stanie, nie wyblakłe, nie spękane. Komplet oryginalnych fabrycznych dywaników rypsowych w idealnym stanie. Wszystkie elementy wyposażenia dodatkowego sprawne. Brak uszkodzeń od słońca czy wilgoci.

Komplet dobrych opon, kołpaki bez większych otarć, koło zapasowe nie było jeszcze używane, oryginalny wpinany fabryczny hak holowniczy.

Po zakupie wykonaliśmy następujące prace:
– wymiana oleju w silniku na Motul 10w-40, poprzedzona płukaniem preparatem Liqui Moly
– wymiana płynu chłodniczego i termostatu, poprzedzone płukaniem układu preparatem Liqui Moly
– wymiana oleju w skrzyni biegów wraz z filtrem i uszczelką
– wymiana filtra powietrza
– nowy akumulator Varta wraz z odcięciem prądu
– komplet tarcz i klocków ATE Classic
– regulacja wtrysku mechanicznego w Jetronik Wrocław
– nowe szkło jednej przedniej lampy oryginalne Bosch, rozebranie i dokładne czyszczenie przednich lamp
– wymiana płynu w układzie wspomagania
– nowe świece, kopułka i palec
– nowy tłumik środkowy i końcowy
– przegląd układu klimatyzacji wraz z uzupełnieniem czynnika, ozonowanie wnętrza
– lakier zabezpieczony powłoką kwarcową
– wymiana przepalonych żarówek i bezpieczników

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.