Mercedes 300 SE W140 1991 – SPRZEDANY

Mercedes 300 SE W140 zasilany paliwem LPG być może stracił swoje kolekcjonerskie cechy, lecz na pewno wciąż doskonale nadaje się znakomicie do codziennej jazdy, w komforcie i ciszy, gwarantowanej podwójnymi, dźwiękoszczelnymi szybami. Rozpieszcza wyposażeniem, obejmującym między innymi klimatyzację, Webasto, pneumatyczne domykanie drzwi i klapy bagażnika oraz pełnym wyposażeniem elektrycznym. Silniki M104 zasilane wtryskiem elektronicznym to pierwsze ze stajni Mercedesa, które bezproblemowo współpracują z sekwencyjnymi instalacjami gazowymi, z kolei nadwozie W140 to ostatnie w S-klasie, które nie sprawia problemów z trwałością i serwisowaniem. To auto ma już 26 lat, lecz mówimy o egzemplarzu z niewysokim przebiegiem i kompletną dokumentacją, wręcz pedantycznie utrzymanym i regularnie użytkowanym w ostatnim czasie, ciężko będzie o lepszą alternatywę.

Mercedes 300 SE W140
Rocznik: 1991
Przebieg: 168000 km
Pojemność: 3200 cm³
Rodzaj paliwa: LPG
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 231 KM

Wyposażenie:
– ogrzewanie postojowe Webasto,
– skrzynia biegów 5-cio biegowa,
– el. kolumna kierownicza,
– el. roleta tylnej szyby,
– pneumatyczne domykanie drzwi,
– klimatyzacja,
– elektryczne fotele z pamiecią

Samochód sprowadziliśmy ze Szwajcarii w 2014 roku z przebiegiem ~120.000 km.
Od tego czasu przejechał bezawaryjnie 48.000 km.

Pierwszy, fabryczny lakier na całej karoserii, do dziś utrzymany w perfekcyjnym stanie. Dosłownie bez jednej rysy czy wgniotki.
Samochód całkowicie wolny od korozji.
Wszystkie newralgliczne miejsca nigdy nie były „poprawiane” czy „konserwowane” i są wolne od najmniejszej kropki korozji (dotyczy również podwozia).

Silnik, pokrywa rozrządu, głowica, skrzynia biegów, most – całkowice suche, bez najmniejszych wycieków (co zdarza się w tych samochodach nieczęsto).

Kompletne zawieszenie w stanie idealnym. Fabryczne amortyzatory wykazują 70% sprawności. Fabryczny układ wydechowy nadal w bdb stanie.

Samochód posiada kompletną dokumentację, etui z książką serwisową, książkę Abgas i 2 kluczyki.

2 letnia instalacja LPG z kompletną dokumentacją i fakturą na 5.000 zł.
Samochód zarejestrowany, ubezpieczony i gotowy do drogi.

Najciekawsze samochody klasyczne, youngtimery i przyszłe klasyki na sprzedaż.